Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dr. Blob's Organism - proti zelenému slizu

  12:00aktualizováno  18. prosince 9:08
I v kuchyni mohou vzniknout věci, na něž se lidem rozhodně chuť nesbíhá. Příkladem budiž ndporná a pohybující se zelená slizká hmota, kterou jste vy a vaše palebná síla vyhlásili válku na petriho misce.
80

Dr. Blob's Organism

Platforma: Freeware
Výrobce: Digital Eel

Stáhnout

Dr Blob OrganismZ vypuštění Dr. Blob's Organism jsem byla nadšená hned z několika důvodů. Jednak se doposud jednalo o projekt sharewarový a to ne jen tak ledajaký. I když se na něm roky významně podepsaly, fakt, že hra v roce 2004 sebrala několik významných ocenění na IGF, navíc dostala ocenění i v oblasti sharewarových her, což mluví za sebe.

Těžko věřit, že organismus, který se před vámi objeví po spuštění, ve skutečnosti vznikl v kuchyni – při takovém pomyšlení bych se nedivila, kdyby i toho nejvDr Blob Organismětšího jedlíka okamžitě přešla chuť na oblíbenou dobrotu. Naštěstí ale s podobným „monstrem“ nebojujete na talíři nýbrž na drobné petriho misce, k jejímuž kulatému obvodu je připoutána střelná zbraň. Ta bude postupně vylepšována a to jak co se proudu projektilů týče tak i počtu hlavic, které světelné částečky ve skutečnosti vystřelují. Každý nový upgrade přijde vždy po otevření nového levelu, čímž se vlastně do hry přidávají nové prvky a brání se tak stereotypu a nutno dodat, že poměrně úspěšně. Tato netradiční, inovativní hra vás totiž do sebe vtáhne.

Jistý podíl na tom má i hlavní hrdina, tak trochu neforemná a slizká potvora, kterou vlastně tvoří malé jádro, které je obklopeno zelenou slizkou hmotou – a právě tu budete likvidovat za pomocí svého děla. Zelený sliz se nebezpečně rozlézá do všech stran a na vás bude zachránit okolí před invazí hmoty. To znamená že ani kapka slizu neDr Blob Organismsmí přesáhnout okraj petriho misky – naštěstí jsou vaše projektily účinným rozpouštědle, po němž se hmota rozplývá jako na povel. I tak ale nebude vše jednoduché, zelený sliz se pořád rozděluje, rozšiřuje do stran a v momentě, kdy do něj začnete střílet z pravé strany, posune se o fous směrem doleva a navíc se z něj utrhnou další dva kusy, které se blíží pro změnu k hornímu a dolnímu okraji. Rozdvojit se? Nikoliv, prostě jen budete muset kmitat jak nejvíce to půjde, létat z jedné strany na druhou – hbitosti a rychlým reakcím pomáhá především ovládání situované na myš, která byla jednoznačně nejlepší volbou.

Celkový počet dvaceti levelů projedete jedním dechem a to přesto, že obtížnost není zrovna nejpříjemnější a to zejména pro hráče – začátečníky. Poté co se dostanete do tempa a přijdete na to, jak na sliz nejlépe vyzrát jste na dobré cestě dojít ke konečnému vítězství.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

36 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Najdete na iDNES.cz