Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dr. Rudy 2 - s bacilem se nevyjednává!

  12:00aktualizováno  10. února 11:48
Remake legendárního Crillionu, který vás jistě potěší. V této logicko-arkádové hře ovládáte barevný míček, který může zničit jen příšerky stejné barvy, jakou má právě on sám. Barva míče se změní, pokud se dotkne příslušného barevného kamene.
40

Dr. Rudy 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Kevin Jay North

Stáhnout

Dr. Rudy 2Poslední dobou mě svět PéCéček a operačních systémů od Microsoftu připadá příliš fádní a čím dál více mě přitahují jiné technologie. Nemyslím si však, že Windows a MS Dos jsou špatné operační systémy, spíše naopak. Chci vzkázat všem, kteří se do "Woken" navážejí, že na tak rozsáhlém operačním systému jakými Windows bezesporu jsou, lze něco kritizovat vždycky a že tato negativní kritika není zrovna fér. Téměř nikdo si nedokáže představit, kolik úsilí je nutné vynaložit k vytvoření takového softwaru, jakým funkční operační systém je. Problém s mojí nudou ve světě Windows a MS Dosu spatřuji spíše v tom, že se pro mě hardwarová platforma PC a Win/Dos staly okoukanými. Rozšiřuji si tedy obzory jinde, konkrétně na Linuxech, Applech a na mobilním telefonu Siemens SX1 s OS Symbian, který jsem si zhruba před čtrnácti dny pořídil.

Většina lidí si u nás dnes pod pojmem počítač představí jen PéCé a to je velká škoda. Ještě před deseti lety byly na výsluní i další platformy. Mezi nejznámější patřila Amiga, dále pak Atari, Commodore, ZX Spectrcum nebo Macintosh od společnosti Apple.Právě na těchto platformách vznikaly legendy, jejichž remaky na PC tak rádi hrajeme. Výjimkou není ani mnou dnes představovaná gamesa Dr. Rudy 2 od vývojáře Kevina J. Northa...

Dr. Rudy 2 Není to tak dávno, co jsem recenzoval hru Dr. Rudy, což je předělávka populární hry Dr. Mario od Nintenda, která vzdáleně připomíná Tetris a v níž má hráč za úkol likvidovat přemnožené bacily. Dr. Rudy 2 je, jak jste jistě pochopili, sice pokračováním svého staršího brášky. Nejde však již o remake Dr. Maria, ale o konverzi jiné legendární hříčky běžící na bázi Bouncing Ballu. Je to konverze Crillionu, hry populární již na osmibitech a existující v různých obměnách dodnes na všem možném - od Atari až po ZX Spectrum.

Opět zde budete (jako v první díle logické hry Dr. Rudy) likvidovat baciloidní příšery. Ty se od sebe liší barvou - mohou být buď červeDr. Rudy 2né, modré nebo žluté a vybít je lze pomocí míče, který má právě barvu vybíjeného bacilu. Pokud použijete na vyhlazení "příšerky" míč odlišné barvy, ztrácíte život. Barva vašeho míče se změní, pokud se dotknete příslušného kamene s barvou, kterou chcete mít. Někdy je nutné správně promyslet, co vykonat dříve, zda změnit barvu nebo zničit modré bacily a podobně. Právě nutnost logicky uvažovat, dělá gamesu Dr. Rudy 2 zábavnou a o to přeci jde. Ovládání je jednoduché - pomocí CTRL hýbete s míčem vpravo, pomocí ALTu vlevo, toť celé.

Hra je doprovázena PC Speaker zvuky nahrazenými ve Windows podobnými tóny vyluzovanými pomocí zvukové karty. Grafika není příliš valná. Byla zastaralá už v roce 1996, kdy Dr. Rudy 2 vyšel. Ale o grafiku přeci nejde, mnou dnes představovaná logicko-arkádová gamesa, je především dobře hratelná a to je přeci přednost jako "bejk", takže nečekejte a klikněte na stahování.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

31 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Témata: Linux

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz