Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dracula's Shadow - po vzoru Castlevanie

  12:00aktualizováno  4:24
V mnoho let staré klasice se shlédli autoři dnešní perfektní předělávky, která si zaslouží pozornost každého hráče. Jedinečný koncept a zajímavé prostředí stejně jako akční hratelnost s prvky arkády vás u monitoru udrží poměrně dlouho.
70

Dracula's Shadow

Platforma: Freeware
Výrobce: MICHmedia

Stáhnout

Tanks TerritoryAbyste znali výtečnou Castlevanii, nemusíte být žádnými herními znalci. Ačkoliv mladší generaci hráčů možná tento název nic moc říkat nebude, jedná se o nezapomenutelnou sérii původem z Japonska. Ta si svou cestu proklestila skrze celou řadu herních konzolí, aby prostřednictvím nadšených fanoušků zazářila i na moderních počítačích. Jedním takovým podařeným pokusem o reinkarnaci je dnešní Dracula's Shadow.

Že autoři s chutí vzpomínají na doby již dávno minulé o tom svědčí i grafTanks Territoryické a hudební ladění jejich projektu. Žádné moderní zvukové efekty a propracovanou 3D grafiku nečekejte. Místo toho vám bude společnost dělat notně rozkostičkovaná grafika, nad níž mohou leckteří zmlsaní hráči ohrnovat nos. Ve skutečnosti si ale podobný remake v moderní grafice snad ani nedovedu představit – hra by tím jednoduše ztratila více než polovinu své výsledné atmosféry.

Žánrově se jedná o arkádu zkříženou z akcí a to vše samozřejmě viděné pohlede z boku. Příběh je vyprávěn textovou formou před začátkem hry. Kdybyste jej náhodou přeskočili, úplně vám bude stačit vědět, že na vás leží osud Translvánie, které hrozí zlotřilý Drákula. A tak se budete pohybovat celou řadou exteriérových oTanks Territoryblastí, které jsou zasazené jak do městských tak především přírodních oblastí. Ty pak jsou opravdu hororovou záležitostí zejména, když kolem padne noc. Temné odstíny, v nichž je obrazovka vykreslena spojená s frekventovaným výskytem nepřátel prostě udělá své.

Co se vašich protivníků týče, jejich řady budou postupně doplňovat noví a noví rekruti a tak zpočátku viděné kostlivce a pány v kápi doplní další nemrtví nepřátelé včetně poletujících netopýrů, kteří díky nepravidelné letové výšce dokáží mnohdy pěkně zamotat hlavu. A to obzvlášť, když máte jedinou zbraň, meč, který mnohdy protivníka na jednu ránu ani neskolíte a frekvence úderů není zrovna přehnaná. A tak budete poměrně často umírat, což ale na druhou stranu znamená , že hra dokáže být i pro zkušené hráče slušnou výzvou.

Celkově je Dracula's Shadow nad očekávání zvládnutý remake. Snad až na dosti nemoderní grafický kabátek ji nelze nic upřít – samozřejmě v případě, že podobným hrám holdujete. Ti ostatní nechť sáhnou raději po něčem, kde vzduchem létají kulky ...

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

22 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.Najdete na iDNES.cz