Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Drag Racer - vytuňte si miláčka

  12:00aktualizováno  12:38
Tuning automobilových mazlíčků, rychlá kola a dechberoucí závody. To je život, který můžete v dnešní závodní hře ochutnat. Předveďte své jezdecké umění a pak se vrhněte do úprav a vylepšování.
70

Drag Raceer

Platforma: Freeware
Výrobce: DR Online

Stáhnout

Drag RacerTuning aut v poslední době prochází velkým rozmachem. A to nejen díky dvěma dílům nejneznámější série automobilových závodů - Need For Speed. Ačkoliv dnešní hra Drag racer, nesahá těmto titulům ani po kotníky, skýtá několik hodin velmi kvalitní zábavy. Pokud tedy oželíte fakt, že Drag racer, jak hra už v názvu napovídá obsahuje pouze tzv. sprinty na určitou vzdálenost, nejčastěji 400 metrů.

Hra Drag Racer 3 obsahuje dva základní módy hry a to sice Arcade a Tuner mode. Třetí mód Tuner-mode umožňuje hrát proti jiným hráčům prostřednictvím internetu, bohužel registrace je zpoplatněna. Nás tedy budou zajímat pouze první dva módy. Arcade skrývá spíše testovací verzi hry. Můžete si totiž vybrat kterékoliv auto ze seznamu a začít prozatím s vzhledovými úpravami. Poté si můžete zazávodit s jakýmkoliv jiným autem, čímž získáte body, za které posléze můžete nakupovat vylepšení a další tuningové prvky pro vašeho miláčka. O nic více se starat nemusíte.

Drag RacerZato Tuner mód, ten už je o něčem jiném. Startujete s určitým balíkem peněz (dle obtížnosti od 20 až do 50 tisíc), za které si můžete pořídit auto + nějaké ty doplňky. Poté se můžete vydat na závody, kde musíte postupně porážet jednotlivé soupeře podle seznamu, čímž vyděláváte peníze na další tuning. Až si budete myslet, že máte své auto opravdu vymazlené, můžete se vydat na výstavu (pochopitelně za poplatek), kde si můžete na stánku dobře vydělat. Mimo běžné závody se můžete vydat i na tournament, či se při běžném závodě vsadit o svoje auto proti autu soupeřovu.

Závody se většinou jezdí na 400 metrů, můžete si však nastavit i 1500 metrů. Potom ale musíte dávat také pozor na teplotu vašeho motoru - 100 °C znamená konec pro váš motor. Hlídat si však musíte i olej v autě, i obsah láhve s nitrem. Zmiňoval-li jsem se výše o možnostech tuningu, opravdu není hra o nic ošizena. Počínaje motorem (sání, svody, výfuk, nitrokit), přes litá kola, nárazníky, světla, spoilery, až po volant, sedačku televizi či DVD. Zkrátka a jednoduše si můžete s autem vyhrát do libosti a navíc si můžete lehce zkontrolovat hodnocení svého vozu.Drag Racer

Co se týče grafiky, jistě jste na screenshotech všichni prokoukli, že za hrou se skrývá herní engine zvaný FLASH, a grafika není nijak oslnivá. To bohužel musím konstatovat, avšak podobnou hru jako normální program si nedokážu v žádném případě představit ve velikosti do 3.5 MB. Zvuky hra obsahuje, co se týče zvuku motoru, příliš přesvědčivý není. Hudba ve hře není, obsahuje však Jukebox, který je aktivní pouze tehdy, jste-li připojeni k internetu.

Závěrečný verdikt tak bude muset dohromady strávit dokonale propracovanou hru, co se obsáhlosti a nápaditosti týče, bohužel musíme vzít v potaz mizivé grafické zpracování, což dohromady nemůže nikdy apelovat na vyšší posty, než je 7 bodů z deseti (kdybych mohl dát 7 a půl, dal bych je:).


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

88 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 211 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz