Dragon Fire – dračí všehochuť

  12:00aktualizováno  12:57
Dragon Fire je hra mnoha překvapení. Například je nedefinovatelným mixem mezi adventurou, plošinovkou a rpg. Také je jednou velkou sbírkou kradené a značně nesourodé grafiky, zvuků a melodií. Ale co je nejzajímavější, ono se to dokonce dá hrát.
60

Dragon Fire

Platforma: Freeware
Výrobce: Tatsumakisenpukyaku III

Stáhnout

Dragon FireNa krásnou, poklidnou, nejmenovanou a blíže nespecifikovanou zemi se snesl stín. Kdesi daleko, za lesy, vodou a horami se ve svém zámku probudil strašlivý drak. Pro něj to nic tak hrozného nebylo, dělal to každých 200 let. Pokaždé se jen nasvačil rolníků, zničil celé království a nakradl co mohl a šel zase spát. Horší to bylo pro krále, který byl toho času zrovna u moci. Tomu se vůbec nelíbilo, že se mu drak chystá sežrat levnou pracovní sílu a proto k sobě povolal hrdinu. Malého neidentifikovatelného tvora v modrém plášti s kapucou a se schopností kouzlit. Když tento přišel, král mu pohrozil mečem řka: „Konečně jsi přišel... Drak který se probouzí jednou za 200 let znovu povstal. Jdi a vypuď toto zlo z našeho kraje jednou provždy.“ A našemu hrdinovi nezbývalo než jít a draka zabít. Nebo taky umřít.

Hlavní náplní hry je putování. Sám nebo s přítelem (možná je hra pro dva hráče) pořád někam cestujete. Většinou jednu nebo dvě obrazovky liduprázdným lesem, jeskyní, nebo hradem, ale občas narazíte na místo, které není úplně opuštěné. Všimnete si, že támhle za bukem sedí prapodivný tvor, který do daného prostředí vůbec, ale opravdu vůbec nezapadá. Tento, ať je již čímkoli, k vám okamžitě začne Dragon Firepromlouvat. Podle toho, co říká, poznáte jaký je. Když potkáte velké, chlupaté a zubaté zvíře, které tvrdí, že vás zabije, je jasné že dojde na boj. Protivníci útočí různě. Někteří jen zmateně pobíhají a pokud se jim připletete do cesty, uberou vám život, jiní po vás střílí a cílevědomě se snaží vašeho trpaslíka zašlápnout. Vaší jedinou obranou je útěk a jediným útokem kouzla. Sice máte jen jedno, ale jeho účinnost vám občas vylepší některá hodná postava. Je to nespravedlivé, ale nepřátelé jsou daleko odolnější než vy. Zatímco vaše fyzické maximum je pět životů, což v praxi znamená pět zásahů a sbohem krutý světe, kdejaká potvora má díky stravě bohaté na vesničany klidně i třicet. Kromě obyvatel vyloženě nepřátelských můžete narazit i na neutrální postavy (například kuřata ve vesnici kuřat) a na hodné tvory. Ti vám umožní další postup, nebo třeba za malou protislužbu vylepší kouzlo. A to se vám na draka bude hodit.

Největším mínusem hry je její délka. Je krátká. Pokud by se vám povedlo přežít, což napoprvé nejspíš nehrozí, zabere vám její dohrání asi 10 minut. Škoda. Na druhou stranu Dragon Fire nabízí více cest vedoucích k cíli, takže potřebný čas vynásobte čtyřmi. Hra by si také zasloužila lepší grafiku. Autor použil všechno co našel a slepil dohromady obdivuhodnou slátaninu stylů. A kde nic nenašel, nic není, takže třeba v zámku je podlaha, ale v jeskyni jen hnědá plocha a to je škoda. Totéž platí i pro ozvučení, kde to naštěstí tolik nevadí. A konečně mě zklamal závěr hry. Možná je to ojedinělý problém, ale problém to je. Po velmi stručném outru jsem dostal ještě systémový přídavek. Je na screenshotu. I přes to však Dragon Fire doporučuji. Je dobrý pro chvíle oddechu.


Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

48 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 37 čtenářů

Nejčtenější

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Další z rubriky

V Airfall si skáčete mezi mraky a planetami

Airfall

Tato futuristická akce z první osoby je postavena na „nejoblíbenější“ kratochvíli hráčů akčních her. Na překonávaní...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

Najdete na iDNES.cz