Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dragon Master - z dračího vejce

aktualizováno 
Takřka noční můra každého hráče her bude zhmotněna ve hře Dragon Master. Jeden z hráčů je vcucnut dovnitř hracího automatu, kde je zaklet do dračího vejde a po 14 levelech se musí utkat s dragon masterem.
67

Dragon Master

Platforma: Freeware
Výrobce: Rikus

  • barevná grafika, různé fáze hry
  • vysoká obtížnost

Stáhnout

Dragon Master

Dragon MasterV někom vzbudí obavy, v někom naopak vzpomínky na dřívější hry, jiní po vyzkoušení zůstanou zcela chladní. Přesto nelze autorům Dragon Master upřít, že se pokoušeli být originální. O tom vypovídá i hlavní myšlenka spočívající ve stařičkém herním automatu, k němuž se vydali dva kamarádi, přičemž během toho, co si jeden odskočí, druhého obrazovka pohltí a stane se tak součástí hry, kterou lze přirovnat k dřívějším projektům jako je třeba Eggit.

Jako první je v rukou podivína, který ho začaruje do vajíčka, z něhož se má vyklubat drak a pošle ho na pouť skrze 14 levelů, na jejichž závěru by se měl poprat s obávaným Dragon Masterem, tedy dračím pánem. Než se ale budete moct touto věcí vůbec zabývat, bude nutné odehrát opravdu několik desítek minut těžké dřiny.Dragon Master

Přitom Dragon Master na první pohled vypadá naprosto jednoduše. A ono na něm vlastně ani nic obtížného není a proto je bez rozmýšlení zařazen mezi arkádové projekty. Projekt je možné rozdělit do několika samostatných etap, kde na začátku ovládáte jenom vajíčko, z něj se ale později vyklube malý dráček a tak dále. Mění se i protivníci a herní pozadí, což je možné brát jako výrazné plus. Co se již ale tolik nebude, to je možná až zbytečně navýšená laťka obtížnosti. Není problém jeden jediný level opakovat patnáctkrát za sebou, ba co víc, někde to bude dokonce nudné. Trasa sice vypadá primitivně ale skoky vajíčka nijak neovládáte a tak se musíte přizpůsobit rytmu ve hře a odrážet se tak, aby vám vyšly kroky. Nejednou se mi stalo, že jsem se s vajíčkem rozeběhla po plošince a odrazový bod mi bohužel vyšel přesně mezi dvě plošinky a Dragon Masterto znamená okamžitou smrt. V tomto je hra asi nejzáludnější a buď si na to zvyknete nebo ji jednoduše smažete z disku.

Aby toho nebylo málo, hlavu vám zamotají také další nepřátelé. K těm je možné připočítat záludný mráček vysílající bílé téměř nezaznamenatelné projektily, kterým se musíte vyhýbat. Na druhou stranu vám ale neodebírají životy. Ono je ale nutnost opakovat level od začátku docela dostatečný trest. Pak jsou zde ale také pochodující lebky nebo na místě stojící červené otáčející se drobnosti, která vás na místě zahubí.

Co bych projektu rozhodně vyčetla je poměrně malá motivace v tom spouštět hru podesáté znova, což bude rozhodně nutné na dohrání. Pak je také nemožnost vracet se rovnou do již dohraných ševelů, neboť vzhledem k vysoké obtížnosti by to bylo rozhodně vítaným vylepšením. Ostatně i technická stránka by si zasloužila více péče. Malé kousky z ní jsou velmi slušné, jako celek ale ničím nenadchne.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

67 %

Hodnocení čtenářů

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz