Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dragonboard - MahJonng pro každého

  12:00aktualizováno  6:49
Jste trpěliví a máte rádi pexeso? Výborně, v tom případě se vám určitě bude líbit dnešní hra. Jedná se o klon Mah-Jonngu a pokud si potřebujete odpočinou od práce či od čehokoli jiného, není lepší volby.
60

Dragonboard

Platforma: Freeware
Výrobce: spielkultur

Stáhnout

dragonboard1

Byť se u nás na Plných hrách objevují většinou akční střílečky nebo arkády, nemůžeme opomenout ani jiné herní žánry. Mah-Jonng, ze kterého Dragonboard nepokrytě a bez zbytečného maskování vychází, je mezi mnoha hráči pojmem, který nepotřebuje delšího komentáře.

Pro ostatní však princip Dragonboard vysvětlím. Na hrací ploše se nachází poskládané destičky s různorodými znaky. Tyto destičky tvoří jakousi nízkou pyramidu. Vaším úkolem je tuto pyramidu celou vymazat z hracího pole. Stačí na hrací ploše najít dva stejné symboly, poklepat na ně a tím je z pyramidy odstraníte. Abyste to neměli tak jednoduché, pracovat můžete pouze s destičkami, které se nacházejí na kraji pyramidy. K těm dalším se tedy budete muset strategickou hrou pozvolna dostat a až poté je můžete začít používat. Některé obdobné hry vás omezovaly časem a hraní se dragonboard2tak stávalo spíše holým bojem o přežití. Dragonboard vám dává volnost a především pohodu, protože máte na vaše snažení neomezeně dlouhou dobu. Čas se však vám započítává a na konci hry můžete porovnávat, jak jste byli rychlí. Stejně tak se vám zobrazuje, kolik ještě musíte odstranit destiček a kolik na to máte kombinací.

Vizuální stránka Dragonboard je banální. Všemu vévodí přehlednost, která je velmi slušná. Možná si budete muset zvykat, že plno znaků na deskách je hodně podobných, takže hledání nebude až zase tak jednoduché. Sice můžete v krajním případě využít nápovědy, ale je daleko zábavnější hledat kombinace bez cizí pomoci. Jinak žádné efekty neočekávejte, Dragonboard je především oddychovou hrou. Tomu nasvědčuje pohodová hratelnost. Jednoduché ovládání myší zvládne každý a díky nenáročnosti bude Dragonboard běhat i na těch nejstarších počítačových vykopdragonboard3ávkách. Absence hudby mi osobně vůbec nevadila. Alespoň máte možnost si pustit oblíbené písničky ve vašem přehrávači. Nebo, k čemuž rozhodně nechci nijak nabádat, můžete hrát Dragonboard v práci, aniž byste vzbudili pozornost u šéfa. Užitečná funkce návratu aktuálního tahu se také hodně hodí a dokáže vás vytáhnout z již neřešitelné situace. Pokud se vám zpočátku nebude dařit, nezoufejte, časem si vypracujete vhodnou strategii a vše půjde jako po másle.

Jestliže se sháníte po nějaké oddychové nenáročné hře, nehledejte déle, je tu pro vás Dragonboard. Zkuste si zahrát pár her a uvidíte, že vás tato hra chytne. Pro fandy Mah-Jonngu je Dragonboard povinnost.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

75 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 31 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Najdete na iDNES.cz