Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dream Ball 64 - kulička v duhovém království

aktualizováno 
Arkáda s kuličkou, ve které musíte projít nebezpečnými cestami krkolomného světa a aktivovat všechny duhové brány.
83

Dreamball 64

Platforma: Freeware
Výrobce: RetroSouls

  • grafika
  • chytlavost
  • náhlé změny rychlosti

Stáhnout

Dreamball 3

Dreamball 1

Dreamball 1

Dneska tu máme poslední hru od týmu RetroSouls, které vydali jako freeware. Po experimentální shoot ´em up střílečce Epsilon, multiplayerové variaci na Sokobana s názvem Snoogles jsem si na závěr opět nechal jednu arkádovku. A arkády s kuličkou patří taktéž k mým oblíbeným, takže už předem měla hra určité zcela neobjektivně udělené plusové body. Je ale faktem, že mi také ze všech nakonec nejvíce přirostla k srdci. Možná i proto, že se zde objevuje několik prvků ze Snoogles a několika dalších her typu Maze Ball. Neposedná kulička v prostoru, která jako poslušný pejsek následuje váš kurzor myši třeba i do bran pekelných je mi ale z hlediska ovládání prostě nejsympatičtější. A je škoda, že vývojáři tak lpí na zaběhlých konceptech, vždyť i stejným stylem ovládaná postava by mohla být příjemným zpestřením.

Dreamball 2

Dreamball 2

Vaším úkolem Dream Ball 64 je provést kuličku všemi branami, které se po aktivaci změní v barevnou duhu. Nejsou samozřejmě umístěny jenom v úrovni partéru, ale budete muset i skákat na plošinky, využívat výtahů nebo teleportů. To vše je samozřejmě propojeno jen úzkými cestičkami, kam se můžete zpětně navrátit. Některé z nich se propadají, jiné lemují rotující ostnaté válce. Nepřátel není mnoho, ale občas se vám postaví do cesty nebo donutí k načasování dalšího postupu. Celkově je však hlavním donucovacím prostředkem krkolomné uspořádání levelů, nutnost postupovat opatrně podél okrajů, kde vám samozřejmě také hrozí pád mimo lávku do smrtících hlubin.

Dreamball 3

Dreamball 3

Hra má izometrické zobrazení a dojem prostoru mi připadal poměrně věrný. Stejně i vlastní pohyb kuličky, i když (nevím, zda úmyslně) se občas zrychloval nebo zpomaloval. Vizuální prostředí se mění po několika desítkách levelů, i když se to týká především barvy, jinak ostatní překážky zůstávají (bohužel) pořád stejné. Pokud nějaké kolo splníte, můžete se k němu kdykoliv vrátit a hrát náhodně, což se skvělé, pokud se potřebujete na chvíli odreagovat.

Dream Ball 64 je hodně návykový, přestože vás občas dokáže potrápit a v některých levelech podusit na jednom místě. Jste-li ale fanoušci podobných arkád, určitě se vám bude líbit a mně svou hratelností (a trochu i grafikou) připomínal další stařičkou arkádu Air Xonix.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

83 %

Hodnocení čtenářů

69 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 49 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz