Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dream Fighters – do boje!

  12:00aktualizováno  10. srpna 9:09
O vaši pozornost se tentokrát uchází vcelku netypická akční bojovka, v níž se vám naskytne vrhat po protivníkovi až několikakilogramová závaží. Myslíte si, že tento nápor dlouho vydrží? Přesvědčte se o tom sami.

Dream Fighters

Platforma: Freeware
Výrobce: Tomoshibi

Stáhnout

Dream FightersHoldujete-li klasickým bojovkám ve stylu Mortal Kombat, kde se po celou dobu hraní nesetkáte s jakoukoli střelnou zbraní a jediné, na co se můžete zcela spolehnout, je pouze hbitost vlastních pohybů a síla, pak vám jistě přijde vhod i dnešní Dream Fighters. Jak je cítit již z prvních obrázků, hra k nám přichází až z velice vzdáleného Japonska. Tomoshibi, jak si autor této hry říká, však nehodlal ani v nejmenším kopírovat již zaběhnuté standardy tohoto žánru, díky čemuž vytvořil originální bojovku, jejíž principy byste si je stěží mohli vyzkoušet také v reálném životě.

Stejně jako jiná bojová klání také Dream Fighters se odehrává v nevelkých uzavřených arénách. Na výběr máte z celkově tří rozličných postav, které jsou však kromě vzhledu naprosto totožné. Proto tedy nad jejich výběrem nemusíte ztrácet příliš dlouho čas a můžete se ihned po spuštění vrhnout do samotné hry. Dream FightersPrvní z lokací, na níž se váš zápas odehrává, je jakýsi koráb, kde nechybí ani pozůstatky stěžně či vrstvení lodi, čehož můžete pochopitelně strategicky využít.

Japonské hry se na jednu stranu vyznačují charakteristickou precizní grafikou, na tu druhou však téměř většina trpí jedním citelným neduhem, jímž je ovládání, které ve většině případů nelze žádným způsobem pozměnit. Dream Fighters bohužel nejsou výjimkou, proto budete muset věnovat jistý čas tomu, aby se vám netypické ovládání dostalo alespoň částečně do krve. Pohyb do stran zajišťují klasicky kurzorové klávesy. Chcete-li nepřítele ohromit nějakým tím efektivním kombem či chvatem, použijete klávesu C. Naštěstí se však nemusíte soustředit pouze na tento styl boje na blízko, neboť ihned po odstartování hry se z nebe začnou snášet různé předměty, jimiž jde po protivníkovi prostřednictvím klávesy X vrhat. Těchto „zbraní“ jsou celkově tři druhy, přičemž každá se odlišuje poněkud jinými účinky. Za prvé jsou to závaží, mnohdy vážící až několik desítek kilo. Dream FightersJestliže je hodíte proti svému protivníkovi a neminete, odeberete mu notnou část zdraví. Dále jsou zde připraveny neméně těžké koule, která mají podobný účinek jako výše zmíněná závaží. O poznání efektivnější a ničivější jsou pak koule se smrtkou, které po střetu s kterýmkoli předmětem vybouchnou a vytvoří ve svém okolí tlakovou vlnu, která všechny opodál stojící nemilosrdně smete. Všechny tyto předměty však nemusíte pouze odhazovat směrem k nepříteli, stojí-li totiž ve vaší blízkosti, naskýtá se vám také možnost pěkně je omlátit soupeřovi o hlavu či jiné části jeho těla.

Čeho si však na první pohled všimnete, je dosti podprůměrné a nevyhovující rozlišení, v němž hra po celou dobu běží. I přesto však nelze tomuto japonskému dílku po stránce technického zpracování upřít jistou dávku invence a citu pro detail. Chcete-li tedy vyzkoušet zase v jistých mezích vybočující a netypickou akční hru s japonským nádechem, určitě si Dream Fighters stáhněte. Kdo ví, třeba se stane předlohou pro nový druh sportu – pochopitelně v méně násilné a odlehčené verzi.


Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz