Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dream Key Ollies – Mario ve 3D?

  12:00aktualizováno  30. prosince 12:36
Oblíbili jste si většinu z předělávek stařičkého Maria a arkády jsou vaším oblíbeným žánrem? Pak se vám zalíbí i tato, která je oblečená do slušivého 3D kabátku a podíváme se její prostřednictvím na tropický ostrov.
70

Dream Key Ollies

Platforma: Freeware
Výrobce: Sideway 8 Games

Stáhnout

Dream Key Jednoduché 2D arkády jsou mezi volně šířitelnými hrami vcelku oblíbené, o čemž svědčí také stovky předělávek legendy tohoto „žánru“, stařičkého instalatéra Maria. Technologie však jdou čím dál více kupředu, díky čemuž jsou i tyto jednoduché hříčky obdarovány třetím rozměrem a oblečeny do nového kabátku. Je tomu tak správně? Neubírá třetí rozměr na hratelnosti a přehlednosti titulu? O tom se budete moct přesvědčit v dnešní hře nazvané Dream Key Ollies.

Místo instalatéra se ujmete ovládání drobného brýlatého chlapce. Ten má za úkol procházet nespočtem levelů, kde jsou na něho přichystány různorodé nástrahy. Vše se bude odehrávat na prosluněném, vodou obklopeném ostrůvku, jehož tvar se bude neustále měnit.Vašim hlavním úkolem je sesbírat různě roztroušené fialové krystalky. Dream Key Povede-li se vám to, objeví se vám na místě, jež je označeno žlutým křížkem, klíč. Ten následně použijete na odemčení kovové brány, za níž se nachází červený kříž, na nějž stačí pouze došlápnout a level je dokončen.

Abyste však neměli vše tak jednoduché, bude velice častokrát, zejména v pokročilejších částech hry, nezbytně potřebná přesnost. Chodit totiž budete kupříkladu po úzké pěšince, kde každý špatný krok znamená pád do hlubin oceánu. Mezi dvěma břehy se budete přepravovat po jezdícím ostrůvku, na nějž si musíte přesně načasovat nástup. Přetěžké bude rovněž přeskakování po vratkých kůlech. Nebylo by to však zajisté natolik obtížné, kdyby vás do překonávání dalších levelů hnala nějaká ta motivace v podobě vyššího skóre apod., což zde zcela chybí. Dream Key Jediné co by vás snad mohlo pohánět je touha za poznáním krásy následujícího místa. Zapomněl jsem zmínit ještě další důležitý aspekt, jímž je časový limit, který je stanoven na 20 sekund, během nichž musíte všechny krystaly posbírat a dorazit do exitu, jinak vám bude odebrán jeden život a můžete se o to pokusit znovu.

Co se týče technické stránky hry, ta je na vcelku slušné úrovni. Rozhodně se řadí mezi nadprůměr, neboť prostředí tropických ostrovů bylo zpracováno kompletně v 3D a postava hlavního hrdiny je dobře rozpohybovaná. Co však pořádně zamrzí je absence jakéhokoliv zvuku či třeba nějaké pěkné melodie na pozadí. Doufejme tedy, že autoři všechny tyto nedodělávky do příští verze spraví a naservírují nám tak ještě malinko lepší arkádu. I přes tyto nedostatky si však s Dream Key Ollies užijete spoustu zábavy!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

61 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz