Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dreaming Mary je hra v růžovém světě plném obtížných hádanek

  13:07aktualizováno  13:07
Za devatero růžovými brýlemi, v jednom vysněném světě, se snaží hrdinka Dreaming Mary změnit svůj sen v realitu. Všechno kolem ní je v jedné barvě a místo bláhového dobrodružství se bude neustále potácet a nevědět co dělat dál.
60

Dreaming Mary

Platforma: Freeware
Výrobce: Trass

  • zajímavé, ale kýčovité zpracování
  • dobrá hudba
  • hra je obtížnější, než čekáte
  • neustále nevíte, co dělat
  • v oblasti hratelnosti nic nového

Stáhnout

Dreaming Mary | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Dreaming Mary

Adventura  Dreaming Mary možná díky svému růžovému nádechu vypadá jako hra pro malé děti a především hodné holčičky, které si hrají s panenkami. Ostatně hlavní hrdinka přesně takovou holčičkou je. Jenže pod touto nádherou se skrývá jádro hry, které je plné poměrně obtížných hádanek a především neustálého bloudění ve snovém světě.

Dreaming Mary

Hrdinka Mary spí a zdá se jí jeden z nejoblíbenějších snů. Nachází se v jakémsi podivném světě, plném dveří a zvláštních postaviček. Navíc je tento svět celý vybarvený do odstínů růžové barvy. Kdosi jí řekl, že když ve snu najde správnou cestu, dokáže sen proměnit ve skutečnost. A to by Mary moc ráda. Tak jak to tedy udělat?

Dreaming Mary

Náplň hry je vlastně tvořena procházením obrazovek, posloucháním monologů jednotlivých postav a nacházením předmětů. Postavy si stěžují, že o nich Mary příliš málo sní a že za poslední roky se neukázala, jinak však rozhovory neposkytují žádné možnosti, jak odpovídat. Po vyslechnutí nějakého snového panáka se vám většinou otevře cesta dál, nebo jste dál nasměrováni.

Dreaming Mary

Předměty, které Mary cestou nachází, se ukládají do inventáře, přestože hrdinka žádný nemá. Většinou je ale potřeba nalezený předmět použít hned o několik okamžiků dál, a tak to ani nevadí. Ačkoliv je Dreaming Mary na první pohled hra pro děti, rozhodně tomu tak není. Je vyjuchaná a optimistická, ale hádanky a hledání předmětů jsou obtížné až běda.

Dreaming Mary

Mary se kromě pohybu může otáčet i čelem k obrazovce (tedy ke hráči) a vzad a tímto způsobem se interaguje s aktivními předměty na obrazovce. Chcete-li tak sebrat řekněme růži na popředí obrazovky, musíte se otočit čelem k ní. Hledání je tak náročnější než v jiných hrách tohoto typu. Stejně tak hádanky jsou koncipovány jinak. Autoři tvrdí, že se snaží hráče donutit myslet takzvaně „out of the box“, tedy jinak, než jsou obvykle naučení. A je to tak. Dreaming Mary je hra plná bloudění a zákysů.

Dreaming Mary

Pokud vám růžové brýle, které máte v této hře na očích, nedělají zle a nehodnotíte titul jen podle prvního pohledu, můžete si Dreaming Mary vyzkoušet a zjistit, že „klame tělem“. Je to sice zasněná a veselá hra, ale dost se u ní zapotíte při hledání cesty dál. Je to hravá jednohubka pro trpělivé hráče.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

100 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 5 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...



Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!



Najdete na iDNES.cz