Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dreamside Maroon – s vínem až na Měsíc

aktualizováno 
Ponořte se do magické, pohádkové atmosféry, kterou nabízí dnešní 3D skákačka o tom, jak se pomocí vinné révy dostat až na Lunu. Umělecké hry vrací úder!
80

Dreamside Maroon

Platforma: Freeware
Výrobce: Digipen

  • Grafika a stylizace
  • Exploration hra
  • Horší hratelnost

Stáhnout

dreamside_03

dreamside_01Hry, které se nepokrytě snaží být tím pravým uměním, to nemají lehké. Drtivá většina hráčů je označí za nudné ( = chybí jim dostatek výbuchů a prostřelených hlav), řada hardcore analytiků je zase má za primitivní ( = méně je někdy více, jak zastaralý koncept), takže ve finále jim zatleská sotva těch několik recenzentů a dalších vývojářů. Podobný osud zřejmě čeká i Dreamside Maroon, trojrozměrnou skákačku zasazenou do snu. Zvládnete se na stonku vinné révy dostat až na povrch Měsíce?

dreamside_03Podobně jako Darkfate je i Dreamside Maroon v žánru tzv. exploration game. Tyto se soustřeďují spíše než na vyprávění a dechberoucí level design, než na propracované souboje či vývoj hratelnosti. Zapomeňte tedy na jakékoliv souboje, jediné bytosti, které v Dreamside Maroon potkáte, jsou světlušky. Tyto lákáte na svou lampu a zrychlujete jimi růst své révy. Ačkoliv s panákem můžete běhat po svých, réva samotná je jediný dopravní prostředek, kterým se dá někam pořádně dostat. Udáváte ji směr a pokyny, kdy má růst, a pokud budete dostatečně dlouho směřovat k Měsíci, přeletíte až na jeho povrch.

V zásadě tedy Dreamside Maroon můžete dohrát aniž byste po cestě zastavili na jediném z mnoha interaktivních ostrůvků. Je-li pro vás tento otevřený systém hry výhodou nebo naopak přítěží si musíte zvolit sami. Bylo by ale nesmyslné ho hře v recenzi vytýkat, když jde o exploration hru. Přesto není hratelnostní stránka přehnaně primitivní a ústřední nápad hry s rychle rostoucím stonkem vinné révy je poměrně netradiční.

dreamside_04Prim rozhodně hraje audiovizuální stránka, díky které si hra udržuje svou snovou atmosféru a unikátní stylizaci. V pozadí navíc pohrává ambientní soundtrack a jednotlivá kola jsou od sebe oddělena ilustracemi jako vypadnuvšími z knihy. Však je také Dreamside Maroon jako jedno z děl herní univerzity DigiPen finalistou studentské kategorie posledního ročníku Independent Games Festivalu.

Pokud jste po podtitulu recenze čekali trochu alkoholičtější herní zážitek, musím vás zklamat. Dreamside Maroon je unikátní právě tím, v čem se odlišuje od hlavního proudu freewarovek. Máte-li náladu na vybuchující mozky, poohlédněte se jinde. Jde-li vám ale o pomalejší prozkoumávání snového světa, je Dreamside Maroon tou pravou volbou.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

52 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz