Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

DroneSwarm - letecká bitva

  12:00aktualizováno  27. listopadu 8:38
Ve výšce, v níž se pohybují dopravní letadla, ve skutečnosti nemusí být až tak bezpečno jak dokazuje tento nezávislý soutěžní projekt. V kokpitu obyčejně vypadajícího letadla s nímž se vlastně vydáváte do bitvy.
80

DroneSwarm

Platforma: Freeware
Výrobce: Conor O’Kane

Stáhnout

DroneSwarm Další vesmírná akce? Možná si se smutným výrazem na obličeji povzdechnete. Zahodit tento projekt kvůli malicherným předsudkům by se rovnalo opravdovému šílenství vzhledem k faktu, že DroneSwarm je překvapivě kvalitním a zábavným projektem. Obrovský podíl na takto kladném hodnocení hned v úvodu článku má nepochybně technická stránka, která nejen že je kvalitní a na pohled velice příjemná, ale není přeplácaná a to je třeba při zkušenostech z tohoto žánru ocenit dvojnásob. Na první pohled zaujme trochu střídmé a přeci realistické zobrazení hlavní lodi, kterou budete po celou herní dobu ovládat. Díky tomu vypadá projekt příjemně realisticky a na první pohled se odlišuje od ostatních, které byste v této kategorii našli. DroneSwarm

Jinak jsou ale principy takřka nezměněny, opět se setkáváme se scrollujícím prostředím které postupuje zprava doleva a přináší s sebou nové a nové nepřátele. Ty jsou zpočátku verbovány z řad malých letounů, které je nejlepší zničit hned po tom, co se objeví. Pokud totiž zaváháte může se velice snadno stát, že lodě po vás stihnou poslat první várku projektilů, kterým nemusí být až tak lehké se vyhnout. Naštěstí má letadlo poměrně dobrý tvar a rychle se pohybuje a vše je nastaveno tak, že dotknete-li se projektilu třeba některým ze svých dlouhých křídeDroneSwarm l, nebudete až tak přísně potrestání – tzn. nepřijdete o žádný z životů. I když by se to nemuselo zdát, je to trest poměrně závažný. Obtížnost totiž začne téměř okamžitě stoupat a to prakticky okamžitě po úspěšném zvládnutí prvního bosse a životy budou mizet jako na běžícím páse. A vzhledem k tomu, že jsou vám do začátku přidány pouze tři, může se velice snadno stát, že skončíte dříve, než jste původně plánovali. A to je škoda, hratelnost totiž začíná postupně nabývat stále nových a nových rozměrů, na ploše se objevují nové modely letounů a celkově máte čím dál tím větší chuť pokračovat a dozvědět se, co vás vlastně čeká dále. To ale bude chtít alespoň částečný trénink.

Jak jsem naznačila dříve, hlavním kladem je grafická stránka, která nás navíc zatáhne do příjemných mořských oblastí s dobře vybraným odstínem modré, který patří ke kladům hry samotné. DroneSwarm je zkrátka a dobře po dlouhé době opravdu zábavnou akcí, která za stažení stojí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

43 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz