Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Drunken Dragon – trampoty opilého ještěra

  12:00aktualizováno  13. října 1:57
Co se stane, když se člověk opije, asi většina čtenářů z vlastní zkušenosti dobře ví. Jaké trampoty ale může zažít pod vlivem alkoholu drak, to je zajímavější otázka. V praxi to ukazuje nejnovější počin programátora Dobrovoda.
40

Drunken Dragon

Platforma: Freeware
Výrobce: The Dobrovod

Stáhnout

Drunken DragonProgramátor s velkým egem a pomalu bohatnoucím portfoliem, takový je božským syndromem trpící The DOBROVOD, autor logických hlavolamů Třiškvorky a Mini Master Mind, či originálních a chytlavých arkád Falling Shit a Červové X. Jeho poslední výtvor nese atraktivní název Drunken Dragon. Ten spojuje po vzoru proslulého dortu pejska a kočičky hned několik dobrých věcí. První polovina asociuje zejména v ČR tak oblíbenou zábavu ničení si ledvin, jater a mozkových buněk nezřízeným požíváním alkoholických nápojů. Dragon zase upoutá milovníky meče a magie, nabouchaných hrdinů a škodolibě pomrkávajících obřích ješterů.

Když se pak k tomu přidá ještě hratelnost založená na principu skvělé arkády Caveman, vypadá to na skutečně luxusní kousek. A i když přehnaná očekávání asi zchladí už první pohled na ne zrovna atraktivně vyhlížející screenshoty, Drunken Dragon skutečně patří do kategorie zábavných arkád, navíc s minimálními nároky a velikostí archívu.

Tentokrát se bohužel The DOBROVOD nevytasil s žádným originálním, Drunken Dragonmarihuanové seance asociujícím příběhem, který by poněkud nelogické jednání zaštítil. Každopádně na první pohled je jasné, oč jde. Opilý drak se snaží proletět neustále se zužující jeskyní a přitom si příliš nenamlátit rozměrné tělo. Ovšem navigace v poblouzněném stavu se stává obtížným oříškem i pro zkušené virtuální letce…

Sama hra se ovládá pomocí dvou kláves. Ty mění směr pohybu. Drak může ve zboku viděném prostoru jeskyně letět buď nahoru nebo dolů. Kdo by se sháněl po možnosti pohybu přímočarého horizontálním směrem, může toho rovnou nechat. Jedním z důsledků opilosti je i fakt, že nejde jen tak "letět rovně", ale jedinou možností je bleskurychlé střídání dvou akčních kláves.

Jeskyně je náhodně generována a čas od času se výrazně zúží, takže je manévrování úkolem pro střízlivé jedince schopné rychlé reakce a předvídání pohybu. Za každý ulétnutý metr se připočte něco bodů do celkového skóre. Aby nerostlo příliš pomalu, nabízí Drunken Dragon ještě možnost sbírat speciální koláčky, které jich přidají rovnou sto. Drunken DragonKonečné účtování nastává ve chvíli, kdy hráč narazí do zdi a ztratí poslední čtvereček v kolonce zdraví, která se nachází v pravé části obrazovky. Nechybí ani možnost odeslat e-mailem výsledné skóre a zařadit se do tabulky nejlepších výkonů na homepage autora.

Grafické zpracování, jak ostatně dokazují i obrázky u tohoto textu, není něčím, čemu by The DOBROVOD věnoval přílišnou pozornost. Minimální vzhled složený z čar a jednolitých barevných ploch samozřejmě příliš kladně hodnotit nelze, hra nemá ani žádnou hudbu (to už ale není zas tak velké mínus: pustit si do pozadí vlastní MP-3 je rozhodně lepší řešení než poslouchat porůznu vykradené MIDky).

Drunken Dragon se rozhodně neřadí ke špičce české amatérské tvorby, na to, jak odpudivě se zpočátku tváří, ale nabízí až překvapivě dobrou hratelnost. Minimálně za zkoušku tenhle minivýtvor rozhodně stojí – a padesátikilobajtová velikost by tomu mohla napomoci.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz