Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Duck Blitz - lovec kachen

  12:00aktualizováno  3. ledna 6:56
Jestliže jste dostali chuť si zajít na lov divokých kachen, nemusíte ani opouštět teplo domova, stačí si jen stáhnout nabízenou hru. Nemusíte se nijak teple oblékat, ani si chystat zbraně a střelivo, vše máte už předem naservírováno, jako na talíři. Lovu zdar!

Duck Blitz

Platforma: Freeware
Výrobce: Seth Jeffery

Stáhnout

Duck BlitzIhned po spuštění hry se objeví nabídkové menu, už z kterého lze poznat, že nabízené varianty pro hraní samotné jsou opravdu rozmanité, možností, koho a jakým způsobem lovit a střílet, je k dispozici vskutku více než dost. Ocitnete se v roli osamělého střelce a okolní klid a pohodu budou přerušovat pouze výstřely z vašich zbraní. Do nabídky budete uvedeni milou melodií, zakončenou docela věrohodným kachním zakejháním. Poté je možné si vybrat sólový lov, lovení  s možností nákupu munice u prodavače za stánkem a bodovací střelbu. Pokud se ze své lovecké samoty začnete nudit, můžete si navolit možnost lovu v soutěži se soupeřem, pokud ho nemáte po ruce, pak ho zastoupí PC.

Pro náročné lovce připravil autor výběr ze čtyř možností typu a rychlosti letu kachen, pro náruživé střelce pak jsou připraveny jednohlavňová a dvouhlavňová brokovnice, dokonce i kulomet a nechybí ani možnost likvidovat kachny pomocí ručních granátů. Pěkně ukrytí za rákosím u rybníka nebudete muset dělat nic jiného, než zprava i zleva přilétávající kačeny, které se pohybují různou rychlostí a v nestejné výšce, přesnými zásahy posílat do věčných lovišť. Nesmíte jenom zapomenout dobíjet si pravým tlačítkem myši příslušnou zbraň a levým přesně střílet, pohyb zbraně pak ovládáte ekvivalentním pohybem myši samotné. Nutnosti dobíjení zbraně jste zbaveni pouze tehdy, jestliže používáte granáty, těch máte dost!

Duck BlitzZvolíte-li si tedy první variantu lovu, v pravém rohu obrazovky nahoře se ukazují informace, kolik jste sestřelili kačen a počet, kterým se podařilo upláchnout, pod tím je procento úspěšnosti zásahů, v levé rohu nahoře je počet nábojů, ty musíte soustavně doplňovat. Ve druhé nabídce si napřed musíte nakoupit výstroj a výzbroj, potom teprve začněte lovit, ale tady už si musíte dávat pozor, neboť se vám připlétají do rány různé postavičky. Co tam mají ale pohledávat, když slyší takovou palbu? Pokud se náhodou do nich trefíte, ozve se zahoukání sanitky a skončili jste. Ukazatel, kolik jste už vystříleli nábojů máte nyní vlevo nahoře, hned vedle počtu nábojů, které jsou v nabité zbrani.

Ve třetí možnosti pak jde o to, kolik dokážete za stanovený časový limit sestřelit kačen, jinak je vše v podstatě stejné, jako u varianty první. Výsledek, pokud je dobrý, si můžete zapsat. Poslední čtvrtá varianta umožňuje si zalovit kachny v soutěži proti svému partnerovi, nebo pokud není k dispozici, zastřílet si závodně proti vlastnímu PC. Duck BlitzI zde je potom možné dosažené výsledky si poznamenat a uložit. Ve všech čtyřech zmíněných typech hry se po zásahu kačeny ukáže potvrzující hlášení o trefě, pokud zasáhnete jednou ranou dvě, nebo více kačic, budete upozorněni i na tuto skutečnost. V celkovém hodnocení je i na tuto okolnost potom brán ohled.

Co se týká grafické úpravy hry, její vypracování je skutečně pěkné, jestliže hodnotím způsob vykreslení. Domnívám se ale, že by to bývalo chtělo trošku více si pohrát s pozadím hry. Kromě úvodní melodie, kachního zakejhání, potom pak ohlušujících výstřelů a suchého cvakání závěru pušky při dobíjení zbraně, se už s dalšími zvuky nesetkáte. Co byste také chtěli slyšet u opuštěného rybníku, ne? Pouze ti nahodilí chodci, jakmile je trefíte, pěkně zaječí, než je odveze sanitka.

Autor:


Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz