Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Duck Feeder – žravé kachny

  12:00aktualizováno  13. října 1:57
Kdo z vás se těšil, jak v stáří bude chodit do parku krmit kachničky, bude jistě zklamán. Máme 21. století, kačenky jsou důsledkem globalizace žravé jak průměrný Američan a drobky od důchodců pohrdají. Jediným řešením, jak nenasytné jedlíky uspokojit, je Feedermatic!
50

Duck Feeder

Platforma: Freeware
Výrobce: IceTek Studios

Stáhnout

Duck Feeder Vše začalo jednoho krásného, letního dne. Jistá nejmenovaná starší dáma krmila během procházky s pudlem Julií kachny. Kačenky se rvaly o každé sousto a ona dáma byla natolik zaujata pozorováním, zda se na každou dostalo, že si ani nevšimla Julie, která přestala štěkat, a vydala se k blízkému rákosí. Jak dáma později vypověděla do policejního protokolu, když jí kachničky spapaly celou svačinu (i s igelitovým sáčkem), rozhodla se odejít. Podle vodítka zjistila, že Julie je v rákosí. Nejprve pudla volala, následně uchopila vodítko, aby psa z rákosí vytáhla. Nevěřila svým očím, když spatřila na vodítku zvlášť vypasenou kachnu. Její údiv se ještě znásobil při pohledu na Juliinu růžovou mašličku, která čouhala tomuto stvoření ze zobáku. Po tomto incidentu šlo vše ráz na ráz. U rybníků po celé republice se začaly ztrácet svačiny, domácí zvířata a některým neopatrným plavcům i končetiny. Na zasedání krizového výboru státu bylo rozhodnuto o řešení jménem Feedermatic!

Teorie celého vynálezu je jednoduchá. Duck FeederKachnička připlave, dá najevo, že má hlad, a Feedermatic! jí vpraví sousto přímo do zobáčku. V praxi se ukázalo jako nemožné automaticky zjistit, která z hejna kačenek je zrovna hladová. Proto je ovládáni celého přístroje na vás. Když kachnička otvírá zobáček a vydává hladové zvuky, musíte pečlivě zamířit a vpálit jí žvanec až do krku. Pak kačenka spokojeně odpluje a plavcům ani důchodcům již není nebezpečná. Žvanců máte sto, a čím víc kachniček s nimi nakrmíte, tím lepší bude vaše skóre. To můžete po skončení hry zaslat na Internet.

Můžete narazit i na několik zajímavých situací. Občas je kachna tak hladová, že i při odjezdu po prvním žvanci stále kváká a vy jí můžete znovu nakrmit. Pokud se vám poštěstí najít dvě hladové kachničky blízko u sebe, můžete je nakrmit obě jedním soustem. Nejkurióznější situace však nastane, pokud některá z kačenek připlave příliš blízko ke břehu. Jak se houpe na vlnkách, může se vypohupovat celkem daleko do vnitrozemí.

Duck FeederPrincip hry je jednoduchý, nápad je hloupý, na druhou stranu vskutku originální. Zpracování taktéž, protože kačenky vypadají jako jejich pískavé, gumové sestřičky z vany. Hrou vás provází veselá muzika a věčné kvákání hladových kachen. Jen škoda, že rozlišení je 320x240. Vyšší by Duck Feederu rozhodně prospělo.

Duck Feeder je jednoduchá nenáročná hříčka, která nemá ambice vás zaujmout na delší dobu, ale pobavit vás svou originalitou. Snad nejkrásnější je, že můžete zjistit, jak si celosvětově vedete v krmení kachen.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

33 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz