Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Duck Hunter 3D - lovec kachen

  12:00aktualizováno  4:00
Pamatujete si na boží Moorhuhn? Je tady další titul, který se ho snaží překonat, tentokrát v něm nepůjde ale o střílení slepic, nýbrž kachen.

Duck Hunter 3D

Platforma: Freeware
Výrobce: Mikey Ben

Stáhnout

Duck Hunter 3D Klonů Morhunnu už tady bylo hodně, zdá se však, že vývojáři, si v tomto typu her nechali zalíbení a možna tak trochu touhu překonat již zmiňovaný Moorhuhn. O tom, jestli se jim to povedlo, to už vám prozradím níže.

Jak už jistě tušíte z názvu, vaším úkolem bude střílet kachny, které si létají na rozlehlé pláni a sem tam na vás dokonce, zaútočí. Ano opravdu jsou agresivní, a tomu odpovídá i vaše výbava, například brokovnice. O co tedy vlastně v tomto titulu jde? Na začátku každého levelu dostanete úkol typu sestřel 5 kachen běhěm 14 sekund a úkoly podobné. Čili žádné překvapení se zde nekoná. Zkrátka si jen tak střílíte, a buď se vám podaří všechny kachny sestřílet nebo ne, to většinou znamená hraní hry znova, což může být později otrava.Když jste totiž v nějakém pozdějším levelu a najednou vám unikne jedna kachna, je zle, náhle se ještě přidá jedna agresivní s úmyslem vám zneškodnit a potíže jsou ještě mnohem větší. Duck Hunter A jak je na tom technické zpracování? Upřímně, bídně. Lokace je stále stejné, pouze se zvýší počet kachen. Kdyby alespoň tato lokace, byla hezky vytvořená, bohužel. Kachny vypadají jako lahve šampaňského, stromy a rostliny jak krabice od bot, jediné co vypadá, slušně je: brokovnice a pes. Jaký pes říkáte si? Na pomoc totiž máte psa, který má sbírat kachny, bohužel tato činost se nekoná a tak tam váš pes pobíhá, jak smyslů zbavený. Nicméně i tak se jedna o malinké zpestření, které ve vás chvílemi budí nutkání se smát :) .

Jak je patrné z předchozích odstavců, tento titul moc originality nepobral a tak vás asi zajímá, jestli si autoři uvědomili nemastnost titulu a přidali do hry něco víc. Odpověd je ano, konkrétně v hlavním menu máte na výběr 5 herních módů. V jednom z nich místo kachen střílíte létající talíře, (ne ty ufonské) tak jak to znáte z televize, ve druhém naopak máte za úkol sestřelit co nejvíce kachen, kterých je v tomto případě opravdu hodně, představte si, že dáte start, čekáte co se stane a najednou se na vás vyřítí hejno kachen (lahví od šampaňského) z koruny stromu a vy máte za úkol všechny postřílet. Nic zvláštního že? Ale v tomto případě si nejsem tak jistý, protože autorům slovo přehlednost zřejmě nic neříká. Jakmile se to vše rozlétne, nelze stíhat co kam letí a hlavně je prostředí v tento okamžik tak přeplácané, že téměř nic nevidíte, čili upřímně, tuto herní volbu vynechte.

Duck Hunter 3D Zvuky a hudba hrají v dnešní době ve hrách veledůležitou roli. Když je kvalitní zvuková kulisa, hned lépe se hraje, ovšem toho si autoři nejsou zřejmě vědomi a tak do tohoto titulu nedali hudbu žádnou. Naopak zvuky jsou poměrně povedené, výstřely ze zbraní jsou také na slušné úrovni a křehotání kachen také nemá chybu ;) .

Celkově však lze Duck Hunter 3D hodnotit jako podprůměrnou hru, protože tento titul opravdu moc nového nepřinesl, navíc když si připočtete stále se opakující prostředí a špatné technické zpracování, je vám asi jasné, jestli si to zkusit zahrát. Přesto je možné, že někoho titul chytne a bude se u něj náramně bavit.


Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz