Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Duck Hunter - kachna na mnoho způsobů

  12:00aktualizováno  24. července 3:00
Rádoby vtipné hry v provedení klonu Moorhuhna již nejsou tak oblíbené, jak bývaly. Přesto se jejich klony dále tvoří, i když hlavní zájem hráčů už je nejspíš za svým zenitem. Nebojte se, dnešní hra klonem nebude, Duck Hunter je totiž něco úplně jiného… co, to právě máte jedinečnou šanci spatřit na vlastní oči :-).

Duck Hunter

Platforma: Freeware
Výrobce: Multimedia holding inc.

Stáhnout

Duck Hunter

Rádoby vtipných her a klonů hry Moorhuhn mám asi stejně jako absolutní většina z vás dost, či přesněji řečeno až po krk. Pořád střílíte stejné nebo podobné věci a už to vůbec není zábavné. Při pohledu na screenshoty si asi o mně pomyslíte kdovíjaké věci, ale proč jsem tuto hru vybral, to vám hned vysvětlím. Moje obhajoba vztahující se k výběru freegamesky pro dnešní den je podle mě opodstatněná: protože nejde o žádný klon či překopávku, ale jedná se zde o úplně novou hru s tisíci hlavními nápady. Prostě tahle hra není jen o střílení kachen, ale i o mnohém jiném. I když přiznávám, že budete kachny střílet, to ano, ale budete muset dělat spoustu jiných věcí. Třeba to, že pokud si budete hrát na pytláka a začnete lovit bez známky, čapnou vás ochránci. Také nesmíte střílet v určitou dobu večer a nesmíte lovit vzácné druhy a spousta dalších zákonů je v záloze. Vybírat si budete moci území, kupovat budete muset pušky i náboje různých kvalit, ale nebojte se, bude to zábava.

Lov kachen se dokonce v některých společenských sférách považuje za sport. Rozhodně ale patří mezi sporty pasivní a dá se přirovnávat k billiardu či šipkám. Lov kachen ale není tak jednoduchý, jak by se napoprvé mohl zdát. Nejde jenom o to zaměřit a vypálit, ale nesmí se vám na mušku připlést druh, který je v této době ohrožený a chráněný. Také nesmíte kačeny rušit v nočních hodinách a na paměti stále musíte mít, že lovit můžete jen s loveckou známkou. Lovecká známka se dá koupit v obchodě. Do obchodu se můžete dostat z hlavní obrazovky, kde jsou zobrazeny všechny lovecké plochy hry. Dále v něm lze kromě licence skoupit lepší či horší náboje, pušky, ale i třeba návnady. Ze začátku máte patnáct dolarů a balíček nábojů. Pro vaši informaci je balíček nábojů pětadvacet střel. Za tyto peníze si kupte hlavně licenci a zezačátku bych vám doporučil šetřit a navštívit nejlevnější loveckou plochu, která je zadarmo. Pak, když již budete nějaké penízky mít, můžete libovolně utrácet za kdejaké extra náboje a chodit na nejdražší místečka.

Duck Hunter

Celkem můžete navštívit čtyři plochy. Public ground máte zadarmo, Al´s duck club za symbolické čtyři dolary, Green club za 10 a Millisaire za padesát. Pamatujte, že čím dražší pole, tím více cennějších kachen poletí kolem. Každá kachna totiž nemá stejnou cenu. Nepočítá se to tak jako v Moorhuhnu, že ta, co je blíž, je za míň, a ty nejdál za více, ale je to podle toho, jak je vzácná. Kolik kachen momentálně máte, to si můžete najít při hře v políčku money, kde je také ceník. Pamatujte, že na lovišti můžete být, jak dlouho chcete, ale pokud se zdržíte přes noc, tak vás pokuta nemine. Ve večerních hodinách se kachny střílet nemohou. Peníze za jejich prodej dostanete, až budete loviště opouštět, ale pokud jste zabili zakázané druhy či byli tam přes noc, objeví se místo peněz šedá ochránkyně, která vám nasolí pořádnou pokutu. A pokud nebudete mít na zaplacení, čeká vás přívětivý žalářník a hra pro vás končí.

Budete mít ještě možnost zapsat se v High score, počítat se vám budou body před pokutou. Místo je jinak pro pět nejlepších a High score je natěsnáno do menu. Nutno ještě říci, že při samotném lovu vám radí takový mladý klučina, který vám oznamuje různé důležité zprávičky. Třeba, že se blíží večer. Občas před vás vyskočí lovecký pes, kterého nemůžete udržet na obojku, ale hlavně ho nestřílejte, jen byste plývali náboji. Jinak vaše lovecké prostředí je umístěno na samotě u jezera. Jste schován za rákosy a doutníky, před vámi je jezero a v dálce se rýsují vrcholky místních velehor. Někde tam přelétávají v hejnech nebo jednotlivě ony chutné pochoutky. Pokud se do nich nestrefíte, rychle ulétnou, rozutečou se či změní směr, ale při přesném zásahu jdou dolů.

Hru ovládáte jenom myší. Pokud chcete nabít, tak musíte kliknout na balíček s náboji v pravém dolním rohu a s náležitým zvukem máte nabito, ale po každé střele toto musíte zopakovat. Jinak je orientace ve hře snadná, ale možná vám chvíli potrvá, než pochopíte hlavní princip a všechny ty lovecké zákony. Vždy před spuštěním hry se před vás dostane okno, kde si vyberete, zda chcete hru spustit, instalovat, odinstalovat, podívat se na manuál či oficiální web. Toto okno je podle mě docela užitečnou vychytávkou. Jinak je celá hra oblečena do loveckého, a to se týče grafiky a prostředí, tak nesmíme zapomenout na hudbu.

Grafika ve hře je velice pěkná. Všechno je tam pěkně propracované a má svůj význam, efektů je zde taky pár a i ony jsou udělány suprově. Co se hratelnosti týče, tak ta je bezpochyby vynikající. Nemusíte se bát, že narazíte na klon Moorhuhna, ale můžete se nechat překvapit nádherně propracovanou gameskou se spoustou nápadů. Byl by hřích nezmínit se o hudbě a zvucích. Ty chválím na hrách téměř vždy, ale u Duck Huntera bych musel chválit snad tisíckrát. Lovecká pěkná a temperamentní hudba vám přivodí optimistickou nápadu a různé čimčarara čim čim čim vás skvěle uklidní.

Autor:


Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Další z rubriky

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz