Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Duel Toys 2 – násilnické hračky

aktualizováno 
Zapomeňte na všechno, co jste věděli o bojových hrách, hlásá slogan dnešní hry o hračkách mlátících se mezi sebou.
80

Duel Toys 2

Platforma: Freeware
Výrobce: José Henrique

  • Ultimátní crossover
  • Vizuální stránka
  • Nebojová část
  • Chvíli trvá, než se dostanete k tomu zajímavému

Stáhnout

dueltoys2_01

dueltoys2_01Také jste při sledování Toy Story přemýšleli, co dělají hračky, když je vypnutá kamera? Jestli také stárnou, rostou-li jim prsa a dochází-li mezi nimi k válkám? Všechny filozofy, které trápí tato i jiné stěžejní otázky vesmíru, snad potěší graficky i stylově vypiplaný Duel Toys 2 od brazilského vývojáře José Henriqua. V něm se ve velkém stylu střetnou hračky rozličných jmen a typů. Přestože po sobě střílejí a dští síru, na vině jsou jejich válkychtiví majitelé.

dueltoys2_02Díky univerzálnímu bojovkovému enginu M.U.G.E.N. existuje takové množství mlátících her, že vás o většině z nich ani neinformujeme. Protože se liší především v odlišné grafice, dochází v nich často na crossovery, což znamená, že v nich vystupují postavy z různých fiktivních světů. Duel Toys 2 dovádí crossovery k dokonalosti. V této hře se dočkáte všech známých jmen popkulturní zábavy. Od Naruta, přes Batmana či Iron Mana až po ultimativního Dartha Vadera. A pokud budete dostatečně dobří (nebo si pustíte trailer níže), uzříte v akci i Michaela Jacksona...
(a cameo má i jmenovec našeho šéfredaktora)

dueltoys2_03Všechny tyto postavy se poperou, protože dějově jde o hračky. Kromě bojovkové části totiž Duel Toys 2 obsahují i chodící část, ve které hlavní postava, mladý (lidský) školák, běhá mezi domovem, školou a dalšími institucemi, a staví své hračky proti hračkám svých spolužáků. Pomineme-li absurdní představu, že chlapec získává respekt rozbíjením hraček svých kamarádů, je to ideální a svěží vysvětlení pro zasazené celé hry. Samotná bojová část pak odpovídá standardům bojových her typu Tekken, ve kterých se rvou dvě až čtyři postavy. Od základních chvatů se časem propracujete ke kombům či kouzlům a tak dále.

Narozdíl od většiny konkurence má Duel Toys 2 výrazně lepší audiovizuální stránku. Žádné masivní pixely ani žádná grafika z doby vlády Spice Girls – a přesto kazí dojem malé rozlišení. Dalším problémem může být fakt, že než se propracujete k známějším charakterům, musíte se dostat přes tuny těch méně známých – což jste si mohli domyslet už jen z toho, že na screenshotech žádné známé nevidíte. Přesto je Duel Toys 2 i díky zasazením humorné absurditě zábavnou bojovkou. Jen nesmíte čekat revoluci v žánru.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

48 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz