Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dungeon - nebezpečné dobrodružství

aktualizováno 
Jako správný hrdina se vydáváte do temného dungeonu, kde na vás čekají desítky překážek, nepřátel a frustrujících momentů, které bude nutné překonat.
67

Dungeon

Platforma: Freeware
Výrobce: Cactus

  • jednoduché na naučení a svižné
  • občas hodně frustrující pasáže

Stáhnout
DungeonJednoduchý název + jednoduchý obsah... Konec této rovnice nemusí za každou cenu znamenat podprůměrnou hru. Ostatně o tom, že bychom se o Dungeon měli zajímat svědčí i přezdívka Cactus, která se objevuje v seznamu autorů. Ostatně hra je dosti minimalistická hlavně proto, že se jedná o příspěvek do 14. Ludum Dare soutěže.

Autoři vás moc nešetřili a prakticky bez jakýchkoliv instrukcí vás šoupli do dungeonu. Teprve po několika obrazovkách se dosti útržkovitě dozvídáte první střípky příběhu. V tom se hovoří o králi, který byl zabit dýkou a zajímavé je, jak je krátký text v horní straně obrazovky je doplňován výjevy jakoby ve spodním patře dungeonu, kam ale nemáte přístup. To je ale taková úvodní etuda k příběhu, který se skládá z oddělených obrazovek, mezi kterými budeteDungeon horizontálně přecházet. V každém na vás čeká záludné překážky, na nichž je možné snadno zemřít. Zajímavé je, že zemřít můžete kolikrát chcete a jediné, co to v tu chvíli znamená, je že se vrátíte k poslednímu checkpointu.

K ukládání dochází automaticky a autoři tak vytvořili snesitelné bloky, které budete mnohdy opakovat znovu a znovu. Já osobně hned na začátku spadla do jednoho místa více než desetkrát. Hra je ale naštěstí dosti rychlá a tak neztrácíte příliš mnoho času a jednoduše opakujete a opakujete dokud to vyjde. K tomu vás motivuje i nápaditost jednotlivých obrazovek, kde se dá s klidem říct, že každá nová je zcela jiná než ta předešlá. Postupně pouhé mezery mezi plošinkama začnou nahrazovat také ostré bodáky umístěné tam, kde často padáte, tudíž si bude třeba dávat pozor. Přijdou i nepřátelé a silnější nepřátelé Dungeonpohybující se v pravidelných intervalech nahoru a dolů, což při špatné načasování znamená, že vám například překazí výskok. I když to zní jednoduše, zkombinováním několika těchto nepříznivých prvků vzniká poměrně obtížná situace, kterých je ve hře hned několik. Tyto momenty budou vyžadovat vaši maximální koncentraci a pevné nervy – pokud totiž se zuřivostí hru smažete a zavřete, budou to právě tyto okamžiky. Na druhou stranu bez nich by bylo překonat projekt kompletně snad až příliš snadné...

Grafika je poměrně slabá, o několika základních barvách s bílými kostičkami, které vlastně vytvořily veškeré překážky. Za technickou stránku tedy je nutné strhnout nějakou část bodů.Jako jednoduchá hra na odreagování ale projekt stále obstojí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

67 %

Hodnocení čtenářů

40 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz