Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dungeon Nightmares 2 je skvělý horor, který rozhodně musíte „protrpět“

  15:00aktualizováno  15:00
Komu dobré horory lahodí, neměl by si rozhodně nechat ujít druhý díl Dungeon Nightmares. Třebaže jde prozatím jen o demoverzi v raném stádiu vývoje, byla by obrovská škoda nechat si tak děsivou výpravu do podzemí bez povšimnutí.
90

Dungeon Nightmares 2

Platforma: Freeware
Výrobce: K Monkey

  • nervydrásající atmosféra
  • náhodně generované mapy i události
  • vynikající zvuky
  • jde jen o demo v alfa verzi a klidně by mohlo být delší
  • málo světelných zdrojů

Stáhnout

Dungeon Nightmares 2 | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Dungeon Nightmares 2

Ano, zdejší verze Dungeon Nightmares 2 je pouze demo a navíc v tzv. alfaverzi. Jde tedy o ochutnávku z rané fáze vývoje této hry. Jenže i tak je zkrátka skvělá a ochudit vás o ni by byl hřích. Je možné, že další verze už zdarma nebudou. Tak se nadechněte a ponořte do hluboké a temné atmosféry jedné z nejděsivějších her poslední doby. A jako vždy: Dopřejte si hraní v noci.

Dungeon Nightmares 2

Jak napovídá číslovka za názvem, jde o druhý díl kdysi recenzované hororové hry Dungeon Nightmares, která zde, na Plných Hrách, získala velmi slušné hodnocení. A zasloužené, nutno dodat. Náhodně generované mapy plné nevyzpytatelných nepřátel, náhodně generované události a stejně tak děsy a atmosféra tak dusivá, až člověk nemohl pořádně dýchat. A hádejte co? Druhý díl jde ještě dál.

Dungeon Nightmares 2

Základní koncept je stále ten samý. Ve spletitém labyrintu chodeb a místností musíte najít artefakt a následně na to východ. Úroveň je vždy jiná až do té míry, že se generují i skripty, tedy události, které svou přítomností hráč spustí. Může to být v podstatě cokoliv. Ohavný vřískot z vedlejší chodby, vypnutí světla, exploze potrubí, nebo vypuštění monstra. Nic z toho nikdy není stejné a tak je průchod každou místností pokaždé jedinečný.

Dungeon Nightmares 2

V bludišti si svítíte svíčkami, které mají velmi nízkou životnost a tak se mnohdy ocitnete zcela ve tmě. V ní na vás čeká několik druhů nepřátel. Kostlivci, kteří mají naprosto nečekané chování (jednou jsou jako sochy a jindy se pohnou za vašimi zády), děsivý duchové a také některá smrtelně nebezpečná a unikátní monstra.

Dungeon Nightmares 2

Druhý díl, na rozdíl od toho prvního, přidává i jakési dějové zázemí, které jednotlivé labyrinty příběhově spojuje. Nacházíte se v děsivém hotelu a jednotlivými artefakty, které hledáte, jsou klíče k pokojům. Hotel samotný působí jako takové uvolnění vašich nervů po každém děsivém a pekelném podzemním bludišti. Ale ne nedlouho.

Dungeon Nightmares 2

Dungeon Nightmares 2 se může chlubit jedním z nejlepších zpracování zvuků a ruchů, jaké bylo v tomto žánru v poslední době k vidění. Už jen otevírání rezavých dveří je tak opravdovým testem vašich nervů. A to ani nemluvím o tzv. „lekačkách“ a nechutných zvucích, které vydávají některé příšery. Hra naprosto exceluje ve snaze nenechat hráče vydechnout. Atmosféra je silná a nepovolí ani na vteřinu. To dřív selžou vaše nervy. Tak přeji příjemné utrpění.

Na této oficiální stránce najdete také verze pro Windows 64-bit, Mac a Linux.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

78 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Témata: Linux

Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz