Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dungeon Nightmares 2 je skvělý horor, který rozhodně musíte „protrpět“

  15:00aktualizováno  15:00
Komu dobré horory lahodí, neměl by si rozhodně nechat ujít druhý díl Dungeon Nightmares. Třebaže jde prozatím jen o demoverzi v raném stádiu vývoje, byla by obrovská škoda nechat si tak děsivou výpravu do podzemí bez povšimnutí.
90

Dungeon Nightmares 2

Platforma: Freeware
Výrobce: K Monkey

  • nervydrásající atmosféra
  • náhodně generované mapy i události
  • vynikající zvuky
  • jde jen o demo v alfa verzi a klidně by mohlo být delší
  • málo světelných zdrojů

Stáhnout

Dungeon Nightmares 2 | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Dungeon Nightmares 2

Ano, zdejší verze Dungeon Nightmares 2 je pouze demo a navíc v tzv. alfaverzi. Jde tedy o ochutnávku z rané fáze vývoje této hry. Jenže i tak je zkrátka skvělá a ochudit vás o ni by byl hřích. Je možné, že další verze už zdarma nebudou. Tak se nadechněte a ponořte do hluboké a temné atmosféry jedné z nejděsivějších her poslední doby. A jako vždy: Dopřejte si hraní v noci.

Dungeon Nightmares 2

Jak napovídá číslovka za názvem, jde o druhý díl kdysi recenzované hororové hry Dungeon Nightmares, která zde, na Plných Hrách, získala velmi slušné hodnocení. A zasloužené, nutno dodat. Náhodně generované mapy plné nevyzpytatelných nepřátel, náhodně generované události a stejně tak děsy a atmosféra tak dusivá, až člověk nemohl pořádně dýchat. A hádejte co? Druhý díl jde ještě dál.

Dungeon Nightmares 2

Základní koncept je stále ten samý. Ve spletitém labyrintu chodeb a místností musíte najít artefakt a následně na to východ. Úroveň je vždy jiná až do té míry, že se generují i skripty, tedy události, které svou přítomností hráč spustí. Může to být v podstatě cokoliv. Ohavný vřískot z vedlejší chodby, vypnutí světla, exploze potrubí, nebo vypuštění monstra. Nic z toho nikdy není stejné a tak je průchod každou místností pokaždé jedinečný.

Dungeon Nightmares 2

V bludišti si svítíte svíčkami, které mají velmi nízkou životnost a tak se mnohdy ocitnete zcela ve tmě. V ní na vás čeká několik druhů nepřátel. Kostlivci, kteří mají naprosto nečekané chování (jednou jsou jako sochy a jindy se pohnou za vašimi zády), děsivý duchové a také některá smrtelně nebezpečná a unikátní monstra.

Dungeon Nightmares 2

Druhý díl, na rozdíl od toho prvního, přidává i jakési dějové zázemí, které jednotlivé labyrinty příběhově spojuje. Nacházíte se v děsivém hotelu a jednotlivými artefakty, které hledáte, jsou klíče k pokojům. Hotel samotný působí jako takové uvolnění vašich nervů po každém děsivém a pekelném podzemním bludišti. Ale ne nedlouho.

Dungeon Nightmares 2

Dungeon Nightmares 2 se může chlubit jedním z nejlepších zpracování zvuků a ruchů, jaké bylo v tomto žánru v poslední době k vidění. Už jen otevírání rezavých dveří je tak opravdovým testem vašich nervů. A to ani nemluvím o tzv. „lekačkách“ a nechutných zvucích, které vydávají některé příšery. Hra naprosto exceluje ve snaze nenechat hráče vydechnout. Atmosféra je silná a nepovolí ani na vteřinu. To dřív selžou vaše nervy. Tak přeji příjemné utrpění.

Na této oficiální stránce najdete také verze pro Windows 64-bit, Mac a Linux.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

78 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Témata: Linux

Nejčtenější

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Další z rubriky

Writer's Block je úžasný příběh o zničující závisti

Writer’s Block

Pro spisovatele je nejhorší, když nemůže psát. Hlavní hrdina této krásné adventury je přesvědčený, že má nepřekonatelný...

The Librarian vás okouzlí svým pohádkovým světem

The Librarian

Sníh pokojně padá na střechy fantaskního městečka a ve zdejší opuštěné knihovně se děje něco nekalého. Příčinu toho...

Po nesprávné odpovědi v Baldi's Basics dostanete pravítkem přes prsty

Baldi's Basics

Noční můra může mít mnoho podob. Někoho děsí tmavá monstra, dalšího uzavřené prostory a pak jsou tací, které málem...Najdete na iDNES.cz