Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dungeon Nightmares vám představí náhodně generovaný strach

  22:00aktualizováno  22:00
Dungeon Nightmares je hra, ve které je náhodně generováno všechno od map až po nepřátele a jejich chování. To způsobuje, že si nebudete moci na nic příliš zvyknout. Jediná záchrana je očekávat neočekávané.
80

Dungeon Nightmares

Platforma: Freeware
Výrobce: K Monkey

  • dobrá atmosféra a kopa děsu
  • náhodně generované úrovně a události
  • skvělé audio
  • pokud zemřete, začínáte úplně znova
  • struktura map se mění, ale graficky jsou pořád stejné

Stáhnout

Dungeon Nightmares | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Dungeon Nightmares

V tomto klasickém hororu sledovaném z pohledu vlastních očí máte za úkol zdánlivě jednoduchou věc. Musíte v tmavém sklepení najít artefakt a uniknout pryč. Vzhledem k tomu, že celé děsivé podzemí je zcela náhodně generováno a v patách jsou vám neustále různá monstra, se celý problém velmi komplikuje.

Her jako Dungeon Nightmares existuje hned několik. V čem se tedy tato hra liší? Předně tím, že celé podzemí je náhodně generováno i s událostmi, a pokaždé, když dokážete nějakou úroveň zdárně dokončit, se vygeneruje úroveň nová, ale se silnějšími a nebezpečnějšími monstry.

Dungeon Nightmares

Kromě místností a předmětů jsou na začátku náhodně rozestaveni i nepřátelé. Těch je několik druhů. Kromě podivných bludů, kdy se k vám monstrum rozeběhne a těsně před vámi zmizí, aniž by vám ublížilo, jsou to třeba kostlivci. Ti, když vejdete do místnosti, vždy stojí na místě a chovají se jako sochy. Jenže jejich chování je také generováno náhodně, a tak se někteří, když se zrovna nedíváte, pohnou směrem k vám, nebo vydají děsivý zvuk, případně se jejich kosti jen tak rozsypou po podlaze.

Dungeon Nightmares

Tak jako tak se budete bát. Strach je zde tématem dne. Podivných zvuků, pláče, náhodně se pohybujících stínů a mlhy si v Dungeon Nightmares užijete víc než dost. Musíte projít čtyřmi úrovněmi, přičemž se v každé další stupňuje obtížnost. Už v té druhé se po celém sklepení pohybuje monstrum, které vás neustále pronásleduje, protože vás vidí přes zdi.

Naštěstí máte k dispozici velmi dobře provedenou mapu, která nejen od začátku ukazuje celou strukturu levelu, ale také se do ní zaznamenává váš pohyb. Díky tomu přesně vidíte, kterou místnost jste už navštívili a kterou ještě ne.

Dungeon Nightmares

Dungeon Nightmares vás asi neohromí originalitou, ale dokáže vytvořit velmi slušnou atmosféru a z ní vytřískat maximum napětí. Vzhledem k tomu, že nikdy netušíte, co je za dalšími dveřmi, vám ani nebude vadit, že se prostředí graficky nijak zásadně nemění.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.Najdete na iDNES.cz