Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dungeon Nightmares vám představí náhodně generovaný strach

  22:00aktualizováno  22:00
Dungeon Nightmares je hra, ve které je náhodně generováno všechno od map až po nepřátele a jejich chování. To způsobuje, že si nebudete moci na nic příliš zvyknout. Jediná záchrana je očekávat neočekávané.
80

Dungeon Nightmares

Platforma: Freeware
Výrobce: K Monkey

  • dobrá atmosféra a kopa děsu
  • náhodně generované úrovně a události
  • skvělé audio
  • pokud zemřete, začínáte úplně znova
  • struktura map se mění, ale graficky jsou pořád stejné

Stáhnout

Dungeon Nightmares | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Dungeon Nightmares

V tomto klasickém hororu sledovaném z pohledu vlastních očí máte za úkol zdánlivě jednoduchou věc. Musíte v tmavém sklepení najít artefakt a uniknout pryč. Vzhledem k tomu, že celé děsivé podzemí je zcela náhodně generováno a v patách jsou vám neustále různá monstra, se celý problém velmi komplikuje.

Her jako Dungeon Nightmares existuje hned několik. V čem se tedy tato hra liší? Předně tím, že celé podzemí je náhodně generováno i s událostmi, a pokaždé, když dokážete nějakou úroveň zdárně dokončit, se vygeneruje úroveň nová, ale se silnějšími a nebezpečnějšími monstry.

Dungeon Nightmares

Kromě místností a předmětů jsou na začátku náhodně rozestaveni i nepřátelé. Těch je několik druhů. Kromě podivných bludů, kdy se k vám monstrum rozeběhne a těsně před vámi zmizí, aniž by vám ublížilo, jsou to třeba kostlivci. Ti, když vejdete do místnosti, vždy stojí na místě a chovají se jako sochy. Jenže jejich chování je také generováno náhodně, a tak se někteří, když se zrovna nedíváte, pohnou směrem k vám, nebo vydají děsivý zvuk, případně se jejich kosti jen tak rozsypou po podlaze.

Dungeon Nightmares

Tak jako tak se budete bát. Strach je zde tématem dne. Podivných zvuků, pláče, náhodně se pohybujících stínů a mlhy si v Dungeon Nightmares užijete víc než dost. Musíte projít čtyřmi úrovněmi, přičemž se v každé další stupňuje obtížnost. Už v té druhé se po celém sklepení pohybuje monstrum, které vás neustále pronásleduje, protože vás vidí přes zdi.

Naštěstí máte k dispozici velmi dobře provedenou mapu, která nejen od začátku ukazuje celou strukturu levelu, ale také se do ní zaznamenává váš pohyb. Díky tomu přesně vidíte, kterou místnost jste už navštívili a kterou ještě ne.

Dungeon Nightmares

Dungeon Nightmares vás asi neohromí originalitou, ale dokáže vytvořit velmi slušnou atmosféru a z ní vytřískat maximum napětí. Vzhledem k tomu, že nikdy netušíte, co je za dalšími dveřmi, vám ani nebude vadit, že se prostředí graficky nijak zásadně nemění.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...Najdete na iDNES.cz