Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

E.V.E.X. - klasická 2D arkáda

  12:00aktualizováno  12:08
Pojďte si zaskákat a zastřílet v klasické 2D plošinovce. Propastí a nepřátel na vás čeká více než dost, takže nudit se určitě nebudete. Nečekejte však žádné převratné novinky.
50

E.V.E.X.

Platforma: Freeware
Výrobce: LavaBall

Stáhnout

evex1

Alieni se vrátili. Po kolikáté už, ptáte se? Těžko odpovídat, prostě jsou zpět a vy s tím musíte klasicky něco dělat. Chopíte se tedy rychlopalné zbraně a vyrážíte na strastiplnou cestu, na jejímž konci budete oslavování jako hrdinové a spasitelé lidstva. Nebo skončíte v žaludku některé z nepřátelských potvor. To už záleží na vás.

E.V.E.X mě nejdříve nemile překvapil svým poměrně dlouhým loadováním a po drahné chvíli jsem si už myslel, že se hra vůbec nespustí. Nakonec jsem se však ocitl v jednoduchém menu a mohl začít hrát. Hrajete za zeleného mužíčka s mocnou rychlopalnou pistolí a prodíráte se nástrahami levelu. Klasicky na vás čekají menší i větší propasti, které budete muset přeskočit, jakási obdoba lávy, tedy místa, na které nesmíte skočit a v neposlední řadě se postavíte tváří v tvář nepřátelům. Stačí na ně z dostatečné vzdálenosti použít vaši pistoli a bude po starostech. Až se však evex2setkáte s nepřáteli, kteří střílejí, problémy vám rapidně přibudou. Také nemohu opomenout nášlapné miny a další zajímavosti. Čas od času narazíte při pochodu na lékárničky, které vám doplní pošramocené zdraví. Vaším jediným cílem je postup vpřed, takže se vyplatí neohlížet, ale rychle upalovat k cíli.

Po grafické stránce není E.V.E.X žádný skvostem, spíše naopak. Jednoduchá, až dětská kreslená grafika se většině asi příliš líbit nebude, ale věřím, že některé fandy si najde. Mně osobně zpočátku rozhodně neimponovala, ba naopak, ale po nějaké době hraní jsem se s ní příjemně sžil. Většina objektů ve hře je vymodelována velmi jednoduše, ale co je nejpodstatnější, přehledně. Žádného nepřítele tedy nepřehlédnete. Bohužel je tu také jedna velká výtka. Velmi často nevidíte dostatečně daleko nebo pod sebe a nevíte, jestli tam číhá nebezpečí, nenachází se propast nebo nějaké jiné obtíže. Mnohdyevex3 tak skočíte do neznáma a budete jenom doufat, že budete mít štěstí. A mnohdy tomu tak nebude a začnete hrát hezky od začátku. Tento fakt dost podlamuje hratelnost, protože budete muset mnohokrát absolvovat většinu levelu znovu, což rozhodně není žádná zábava. Ovládání je jinak banální a rychlost hraní slušná, byť by mohla být o krapek vyšší. Jako pozitivum hodnotím dobře vybranou hudbu.

Jestliže si chcete na chvíli nezávazně zaskákat a zabít pár nepřátel, vyzkoušejte E.V.E.X. Na dlouhodobější hraní to ale nevidím, už kvůli špatné přehlednosti a ne příliš atraktivní grafice.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

26 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

BMW X5 xDrive30d 2012 ·
BMW X5 xDrive30d 2012 ·

r.v. 2012, naj. 79 849 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)Najdete na iDNES.cz