Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

EA-Hockey - je libo airhokej?

  12:00aktualizováno  5. února 8:37
Jednoduché a působivé zpracování tradičního air hokeje v několika stech kilobajtech, nabízející úžasnou zábavu pro zkrácení dlouhých chvil. To jest v kostce popis této hříčky.
40

EA-Hockey

Platforma: Freeware

Stáhnout

EA-HockeyMy všichni, návštěvníci restauračních zařízení (a to většinou bez kuchyně), jistě ovládáme typické hospodské hry, kulečníkem počínaje, šipkami, fotbálkem či bowlingem pokračuje až air-hokejem konče. Poslední zmiňovaný stroj zábavy, však není v tuzemských hospodách tak častým, a proto se s ním setkáte stěží ve velkých hernách. Zkrátka a jednoduše si ještě neprorazil cestu mezi velké masy lidí. Jeho princip je zcela jednoduchý, avšak velmi zábavný a chytlavý. Ačkoliv zde brečím, že Air hokej jen tak někde nenajdete, co se týče světa freeware her, nejedná se o žádný unikát a klonů této hry naleznete spousty. Jedním z nich je i EA-Hockey.

Princip hry je tak jednoduchý, že jej pochopí snad i osoby, které dokáží pouze mluvit a udrží moč (IQ se pohybuje cca okolo 30 bodů :)). Vaším úkolem je totiž dostat kotouč do soupeřovy branky. Pohybovat se však můžete pouze po svojí polovině EA-Hockey hřiště a musíte si dát pozor na to, aby jste nedostali gól vy. Skutečný air-hockey se proti tomuto digitálnímu příliš neliší. Kotouč doslova létá neskutečnou rychlostí po stole a od mantinelů se odráží jak míč od zdi. To vše díky tomu, že kotouč je zvedán proudem vzduchu, tudíž se vznáší několik mikrometrů nad deskou stolu, což mu slibuje téměř nulové tření, tudíž i jednoduchý klouzavý pohyb po desce.

EA-Hockey je velmi jednoduchý a neobsahuje žádná menu ani jakákoliv nastavení. Po spuštění hry vás čeká jeden jediný zápas, kdy si zahrajete proti PC na sedm vítězných branek. Puk se chová vcelku realisticky a síla švihu je představována rychlostí posunu vaší myši, a tak lze říci, že předělávka je vcelku realistická.EA-Hockey

Grafické zpracování neobsahuje nic převratného: dvoubarevné kontrastní provedení hrací plochy, snímané kamerou pod úhlem cca 30°. Celkově působí jednoduchým a účelným dojmem, avšak dle mého názoru v jednoduchosti je síla, a tak lze grafické zpracování označit za zdařilé. Co se týče zvuků, hra obsahuje jeden jediný, tudíž tuto stránku nelze vůbec hodnotit.

Závěrečný odstavec se ponese v duchu jakéhosi pomyslného srovnání se skutečným Air hokejem a tímto kybernetickým. Ačkoliv je EA-Hockey velmi kvalitně zpracován, ačkoliv se chová jako realistický, ačkoliv vám zkrátí dlouhou chvíli, v žádném případě jej nelze srovnat se skutečným air hokejem. Ten totiž skrývá zábavu mnohosetkrát lepší, než je tato předělávka (jako tomu bývá u většiny her). A tak se EA-Hocky musí spokojit s 4 body.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 42 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz