Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Eagle Lander 3D - přistání na Měsíci

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 1:58
Pryč jsou doby, kdy hrdinové ve zbrojích brázdili zemi na svých ořích a dobývali hrady a tvrze. Hrdinové dneška putují vesmírem a dobývají vesmírná tělesa. Třeba takové přistání na Měsíci si dnes můžete vyzkoušet i vy.
60

Eagle Lander 3D

Platforma: Freeware
Výrobce: Ronald Monsen

Stáhnout

Eagle Lander 3DPráce astronauta, to je vážně dřina. Každou chvíli vás nacpou do nějaké plechovky, kterou se odvažují nazývat raketou, a tu si pak vystřelují do vesmíru. No, to by se ještě dalo překousnout, ale že ten chytrák, kterej tuhle kocábku navrhoval, tady udělal místo jen pro jednoho, to už je moc. A aby toho nebylo málo, teď ještě chtějí, abych přistál na Měsíci. Že já radši nezůstal doma. A jak vlastně byla ta věta? „Krůček pro lidstvo...“ Sakra!

Tak vidíte, ne každý má o přistání na Měsíci tak romantické představy, jako většina lidí. Že to není žádná legrace, to si ostatně můžete vyzkoušet na vlastní kůži, prostřednictvím hry Eagle Lander 3D, která vám podobné zážitky nasimuluje. Cíl hry je tedy jasný: úspěšně přistát na měsíčním povrchu, pokud možno co nejblíže stanovenému cíli. Abyste nemuseli absolvovat zdlouhavou cestu od Země k Měsíci, začíná hra v okamžiku, kdy se již s měsíčním modulem snášíte směrem k povrchu. Od této chvíle máte řízení plně ve svých rukou a je jen na vás, jestli po sobě na Měsíci zanecháte pouze stopy v prachu nebo rovnou nový kráter. Eagle Lander 3DTajemství úspěšného přistání spočívá ve vyrovnání dráhy letu do kolmice, vzhledem k povrchu, a v přesném nastavení tahu motorů. Jinými slovy, pokud neklesáte kolmo a dostatečně opatrně, nejedná se ve skutečnosti o přistání, ale o sebevraždu. Ještě štěstí, že my, hráči počítačových her, máme vždycky vícero pokusů.

Protože žádný skutečný astronaut nepřistává jen tak, podle oka, i vy budete mít k dispozici několik užitečných přístrojů, které vás budou informovat o vaší aktuální poloze, rychlosti, stavu paliva a dalších důležitých věcech. Pokud se vám s přístroji povede úspěšně přistát, budete pak odměněni možností projít se přímo po povrchu Měsíce a zabodnout zde vlajku. Hra také hodnotí vaše počínání během přistávacího manévru a podle toho vám spočítá bodové ohodnocení. Do toho se započítává jak měkce jste dosedli, jak blízko jste plánovanému místu přistání a jak moc se dráha letu odchýlila od ideální trajektorie.

Grafické provedení je, v duchu většiny moderních her, zpracováno ve 3D, díky čemuž budete mít možnost kontrolovat přistání z několika různých úhlů pohledu. Eagle Lander 3DJednak je to přímo pohled z kabiny, a to s přístroji nebo bez nich, dále pak můžete přepnout na kameru sledující modul zvenčí nebo dokonce přímo z povrchu Měsíce. Technická stránka věci však nemá příliš čím oslnit. Lépe je na tom hra, co se týče ozvučení. Vaše počínání ve hře totiž doprovází různá autentická rádiová hlášení, převzatá ze skutečných záznamů vysílání. To má samozřejmě velký vliv na atmosféru a hra si tím připisuje body k dobru.

Celkově je Eagle Lander 3D docela povedenou pařbou, která vás bude bavit alespoň do doby, než se vám podaří úspěšně přistát. Dále je už motivace pokračovat ve hře poněkud oslabena a vy se tak můžete pouze snažit dosáhnout vyššího skóre. Přesto i tak vám mohu hru s klidným svědomím doporučit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 44 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz