Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Eden's Aegis - dvě sympatické japonky

  12:00aktualizováno  1:40
Z Japonska k nám doplula další top-down střílečka, která do pozice bojovníka místo obrněné lodi staví křehkou dívčinu vybavenou těmi nejmodernějšími zbraňovými kousky. A s těmi již je ničení nepřátel opravdová hračka.
60

Eden's Aegis

Platforma: Freeware
Výrobce: x.x

Stáhnout

Edens AegisPokud vidíte na obrázcích ze hry jasný motiv usměvavé drobné dívenky, nemůžete se splést odhadem, že se jedná o projekt pocházející z Japonska. Ostatně této domněnce je poplatných i několik článků zde na Plných hrách, z nichž je možno vypíchnout Mentaris 2, Engage to Jabberwock.

Ostatně při porovnání hrdinek dnešní akce a starších záležitostí, naleznete hned několik společných znaků. Pokud pomineme stejným stylem pojaté grafické zpracování , je třeba zmínit obrovské modré oči, bohaté a dlouhé kadeře a především velice střídmé oblečení okořeněné krátkou sukní s podkolenkami. A taEdens Aegiskové slečny jsou v Eden's Aegis rovné dvě. Mezi těmito si budete ostatně vybírat vždy před tím, než vám bude dovoleno započít novou hru. Další výběr přísluší trojici možných lokací, načež se již vrháte do akce a všem, kdo japonskou kulturu vyloženě nemilují mohu jedině doporučit okamžitě ztlumit repráčky na minimum, jinak vás čeká estráda všemožných zvuků, které uchu běžného posluchače rozhodně nelahodí.

Nejen na uši, ale také na oči bude kladen poměrně velký důraz. I ty totiž dostanou zabrat především díky velké nepřehlednosti, která je podobným japonským hrám vlastním. I když řada top-dowEdens Aegisn stříleček jako je tato disponuje přemírou efektů. V tomto případě je nepřehlednost opravdu markantní, jak můžete vidět i na jednom z obrázků u článku. Ten je až na pár drobných mezírek pokrytý projektily a najít si mezi nimi čisté místo nebude vůbec snadné. A přesto to bude nezbytné vzhledem k pravidlům, která jsou zde stejná jako jinde – po vyčerpání zdraví umíráte a hra končí. Naštěstí ale autoři do hry začlenili systém upgradů, který sice nebudete moci téměř kontrolovat (zachytávat rychle letící bonusy lze jen vlivem náhody) zato vám ale dobře poslouží a výrazně oddálí dobu, kdy budete nuceni hru jednou pro vždy ukončit. A to se vyplatí.

Eden's Aegis na mě nijak významně nezapůsobila. Hra je to sice zajímavá, po hratelnostní stránce mě ale žádným způsobem neoslovila, spíše naopak. Pokud ale někdo Japonskou kulturu rád, jistě nepohrdne. Ostatním bych ale spíše doporučila dát od hry ruce pryč, pokud nemáte obzvláště pevné nervy.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

26 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz