Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Edmund - kontroverzní téma

aktualizováno 
Docela dost odvážný byl autor při volně témau hry Edmund. Ze dvou stran se podíváme na jeden nepříjemný kriminální čin, který nejprve spácháme a následně se jej budeme nažit potrestat očima přihlížejícího.
65

Edmund

Platforma: Freeware

Stáhnout
EdmundEdmund je hra, která na první pohled nepůsobí nijak výstředně, ba co víc, leckdo by řekl, že tak nějak zapadne v davu. Ve skutečnosti vede co se nedávné zahraniční soutěže týče, kde bylo třeba vytvořit poučnou hru, klidně i s dospěláckou tématikou. No a autor si vybral opravdu odvážně a rozhodl se tak zpracovat explore plošinovku a možná také tak trochu adventuru, kde je hlavním motivem znásilnění ženy.

Na začátku se střetáváme s taxikářem a jedním pro něj neznámým zákazníkem, který se představí jako Edmund a rovnou vysype, že hledá jedEdmundnu slečnu. Následuje střih, Edmund vysedá a taxikář jakoby tušil, neodjíždí. V této chvíli se již ocitnete ovládajíc Edmonda a máte možnost projít malý kousek herního světa, kde potkáte slečnu. Vzhledem k tomu, že není nic jiného dovoleného, budete muset i navzdory svým přesvědčením ji vzít po hlavě a to opakovaně a následně naprosto zeslabenou za jejího řevu znásilnit. Zní to možná trochu dramaticky, ve skutečnosti jde o scénu okolo pěti vteřin, na druhou stranu byla vytvořena opravdu kvalitně a věrohodně.

V této chvíli vaše role Edmunda končí a jdete si vše vyzkoušet z druhé strany, čili ze Edmundstrany taxikáře. Ten byl svědkem ohavného činu a chtěl by jej potrestat. Do rukou si tedy bere střelnou zbraň a vydává se do boje. Většinu herního času s ním budete probíhat po velmi temných lokacích, všech laděných do tmavé až černé barvy. Mystické, tajemné, až hororové atmosféře budou přispívat i zvuky a hudba na pozadí. Co se atmosféry týče, odvedli autoři skvělou práci.

Nějaké velké poklesky kvality naštěstí nezaznamenáváme ani u hratelnosti. V tomto případě je nutné vyzdvihnout několik různých zakončení, které závisí na tom, jak se během hry zachováte. Zastřelíte ho nebo nikoliv? Zalezete do těchto dveří nebo naopak půjdete dál? I když je dohrání projektu otázkou několika málo minut, můžete si ji dopřávat několikanásobně a sledovat, jak se celá věc vyvrbí. Minimálně atmosféra a grafika vás u obrazovky počítače udrží.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

65 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 6 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz