Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Eeyore's Lost Tail - Iáčkův ztracený ocas

  12:00aktualizováno  24. září 10:14
Hlavní hrdinového kouzelného Disneyovského seriálu o Medvídkovi Pú se konečně dočkali vlastní freewarové počítačové hry. S Iáčkem se ovšem tvůrci jeho počítačové adaptace nijak nemazlili - zbavili ho jeho mašličkou dekorovaného ocasu a vy mu, jak jinak, musíte pomoct ocásek zase vrátit zpět na správné místo.

Eeyore's Lost Tail

Platforma: Freeware
Výrobce: Grey Olltwit

Stáhnout

"Nebuď osel, hrej si s oslem!"

Fráze jako vyšitá z reklamní kampaně našich milých mobilních operátorů a podobných reklamu dotujících firem, nemyslíte? Možná ale budete překvapeni, že touto frází nechci zpropagovat žádný produkt oslího původu, nýbrž novou lehce infantilní hru Eeyore's Lost Tail. Vzhledem k tomu, že její název je pro našince dosti nicneříkající a rozhodl jsem se dále v recenzi používat počeštěný titul (přiznávám, je to taky kvůli lenosti :-) Iáčkův ztracený ocas. Právě Iáček (Ijáček, Yáček či jakkoli chcete) je totiž hlavní postavou této mírně logické, hodně rychlé a přesto výjimečně oddechové arkády. Aby se nemusel za svým ztraceným ocasem honit sám, přispěchali mu na pomoc i jeho věrní přátelé - Medvídek Pú, tygr, králík, sova a další.

Eeyore's Lost TailJaká je tedy hlavní pointa Iáčkova ztraceného ocasu? Zkráceně řečeno - vylovit z říční vody Iáčkův ocas, nasadit mu ho a postoupit do dalšího levelu, kde se všechno opakuje. Kdo zná Medvídka Pú a jeho přátele z televize, pochopí, vy ostatní vězte, že skutečnost, že Iáčkův ocas je připínací, je všeobecně známá :-). Na vylovení onoho kosmetického oslova doplňku máte ovšem samozřejmě jen velmi omezený časový limit. Po jeho uplynutí, resp. odplutí Iáčka z obrazovky, máte prostě smůlu a můžete se tak leda koukat na modrý nápis Game Over. Žádných devět životů jako u Toma&Jerryho ani tři jako všude jinde. Oproti jiným hrám ale Iáčkův ztracený ocas pravděpodobně pro zkušenějšího hráče nebude významnějším oříškem. Jediným problémem, se kterým se při navracení ocásku jeho majiteli můžete setkat, je hledání správné polohy pro jeho připnutí, které nicméně stejně nikdy netrvá tak dlouho, aby vám oslík mezitím stihl zmizet. Zazačátku (tj. v prvním levelu) se ale možná budete s hledáním onoho inkriminovaného bodu trápit dost dlouho - nechci tu vypadat jako nějaký neinteligentní ignorant, ale fakt je, že já osobně jsem tím zabil poměrně slušnou chvíli :-).

Technická stránka hry prakticky nestojí za zmínku. Ta trocha grafiky, kterou byste v ní možná po důkladnější prohlídce našli, je víceméně průměrná, jen velice pěkné postavičky zapadají do kategorie nadprůměrné. Na hudbu jaksi tvůrci pozapomněli, zvuky tu jakés-takés jsou, nicméně taky do mdlob asi nikoho nepřivedou. Mně osobně ale nostalgické vzpomínky na mé rané dětství a sledování Medvídků Pú, Gumídků, příběhů Rychlé Roty anebo mého nejoblíbenějšího seriálu, My z Kačerova, veškeré technické i jiné nedostatky bohatě vyvážily.

Eeyore's Lost TailAť vám tedy dřív Disneyho seriály padly do noty či nikoli, rozhodně byste Iáčkův ztracený ocas neměli ponechat bez povšimnutí. Nejen, že se jedná o naprosto skvělou volbu pro zabavení vašich zvídavých mladších sourozenců/potomků, počítačově negramotných přítelkyň/manželek/milenek, ale taky o kvalitní chvilkovou oreagovávací oddechovku. Navíc má, stejně jako všechny ostatní hry stejného tvůrce, implementovánu funkci uchovávání nejvyšších dosažených hodnot score, čímžpádem se můžete v případě zájmu i pokusit o prolomení rekordu, nebo o něj třeba soutěžit s někým jiným - fantazii se meze nekladou (přestože žebříček nejvyšších dosažených výsledků nepokládám za vrchol programátorského umění :-).

Protože teď už de facto vařím z vody a vy už jste jistě nesmírně natěšení na můj tradiční koutek moudra/poezie/rad, shrnu vám jen stručně všechno to, co se nedozvíte, pokud z každé recenze čtete jen poslední odstavec. Iáčkův ztracený ocas není hrou pro ty z vás, kteří požadují od hry hlavně komplexnost, dlouhou hrací dobu, složitost, propracovanou pointu nebo duchaplný obsah. Je totiž hrou přesně takovou jakým byl Medvídek Pú seriálem - sympatickou, pěknou, oddechovou a animovanou.

Koutek poezie a poučka na závěr: "Není jenom zlato, to, co stojí za to" aneb proč se honit za něčím, co je nedosažitelné, když máte totéž nadosah, jen o tom nevíte?

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Najdete na iDNES.cz