Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Eggy boy - hopsající vaječný klučina

  12:00aktualizováno  3:02
Vajíčko se ztratilo a nyní si musí proskákat cestu domů. Na plošinkách jej ale čekají protivníci, kteří se mu v tom budou za každou cenu snažit zabránit. Naštěstí se po cestě nachází na smlsnutí spousta ovoce, které vám dodá energie do soubojů.
40

Eggy boy

Platforma: Freeware
Výrobce: Vikas

Stáhnout

Eggy BoyHlavní hrdina dnešní hopsačky je Eggy Boy, tedy v překladu něco jako Vaječný hošík. Takovou postavu nepotkáte na ulici každý den, a tak není ani divu, že náš Eggy Boy je vyhnancem, jenž se snaží najít krajinu svých předků, kde mu nebude hrozit nebezpečí a kde stráví zbytek života v klidu a míru. Na první pohled hezká zápletka však záhy začne pokulhávat a hráč se po pár vteřinách začne ptát, proč Eggy boy vypadá spíše jako zkažené vejce a proč jeho životní náplní je sběr třešní, jablk a rajčat. Člověk si zvykne na ledasco, ale ovocefilní vejce je trochu moc. A přitom by zabralo několik minut přemýšlení a změna hrdiny na zelenou vegetariánskou potvůrku a vše by vám připadlo logické a přirozené. Ne nadarmo se říká, že bez designéra je hra poloviční. 

Eggy BoyEggy boy je čistokrevná hopsačka, jednotlivé plošinky zdoláváte skákáním, lezením po žebřících nebo na pojízdných plošinkách. Jednotlivé levely se odlišují v tom, že někdy je třeba vyskákat do výšin, jindy procházet horizontální máriovské scenária. Občas je třeba vrhnout se do hlubin, počítat s milostí osudu a doufat, že tam někde v hloubi na vás čeká záchytná plošinka. Podobným trestem jsou nepřátelé. U nich je nutné testovat, zda je vůbec lze skokem zneškodnit. Některých se zbavíte, jiní zabijí vás. Takový přístup by vás u rozsáhlejší hry maximálně nakrknul, když si díky tomuto „zlepšováku“ vyplýtváte polovinu životů jen na zjištění síly nepřátel. K tomu ještě paradoxně velká zubatá nestvůra je snadným soupeřem a zelená kulička s nevinným kukučem je neporazitelná, takže odhad na základně vizuálního citu není možný. 

Eggy BoyPodivný koncept není jedinou stránkou, kde si autor svou práci usnadnil. Freewarová hudba složená pro jiný titul sem nesedí, grafika je spíše vykradenou galerií animovaných gifů, jež k sobě tematicky a vizuálně neladí a hodí se spíš na šílenou amatérskou webovou stránku, kde to bliká ostošest. Eggy boy i přes svých sedm levelů projdete docela snadno. Navíc jsou designově špatně navrženy, takže vás nenutí projít celou cestu, ale třeba vynechat polovinu kola, na druhou stranu pokud zvolíte jiný postup a projdete téměř celou plochu, tak se nesmyslně zaseknete u exitu a přemýšlíte, cože jste neudělali autorovi po vůli, že se nemůžete dostat dál.

Eggy boy je podprůměrná záležitost, kterou bych doporučil možná mladším hráčům, kterým nesejde na nějaké té nelogičnosti, lidem s těžkou úchylkou na hopsačky a všem milovníkům vajec a zeleniny. Ostatní nechť sáhnou raději po nějakém klonu Sonica nebo Mária. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

35 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz