Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Elastomania – motorky na start

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 3:31
Řvoucí motory chystající se ke startu, vůně spáleného benzínu, dlouhé hrůzostrašné skoky motorek. Asi jste každý už viděli motokrosové závody... a v této hře budete také jezdit na motorce. Kromě toho vás ale ještě čeká spousta dalších činností - sbírání jablíček, sbírání kytiček, skoky přes propasti...
80

Elastomania

Platforma: Shareware
Výrobce: Balázs Rózsa

Stáhnout

Elastomania

Řvoucí motory chystající se ke startu, vůně spáleného benzínu, dlouhé hrůzostrašné skoky motorek. Asi jste každý už viděli motokrosové závody... a v této hře budete také jezdit na motorce, ale k tomu až za chvíli. I když je tato hra shareware, tak určitě stojí za to, abyste si ji stáhli. Jedinou nevýhodou je to, že máte možnost hrát jen 20 levelů, ale když se zaregistrujete, tak budete moci hrát více než 36 nových kol.

Tato hra připomíná z části motocross a takzvanou šlapačku, neboli trial, dohromady. Jezdíte po nerovném povrchu, skáčete do výšky, padáte do hlubin propastí, děláte různá salta, přemety, projíždíte smyčky a loopingy. Elastomania je 2D hra, takže motorku vidíte z boku. Motorka se chová celkem realisticky - například pokud se rozjíždíte a přidáte rychle plyn, pak se vám zvedne přední kol.. pokud prudce zabrzdíte, tak se vám zase zvedne zadní kolo a při dopadu se vám motorka propruží.

Pomalu se dostáváme k samotnému ovládání této hry. Na začátek je trochu nezvyklé, ale po chvíli paření si ho osvojíte a budete dělat salta a přemety bez potíží. Při prvním spuštění je ovládání nastavené takto: plyn = šipka nahoru, brzda = šipka dolů, vyvažování = šipky do stran, otáčení = mezerník. Toto jde pochopitelně v Options přenastavit.

A o co vůbec v téhle hře jde? Jednoduše řečeno - máte za úkol sebrat všechna jablíčka a nakonec kytičku. Některá jablíčka vám způsobí změnu gravitace, po sebrání takového jablíčka Elastomanianajednou začnete padat nahoru :-), případně doleva nebo doprava. Znovu na normální gravitaci se můžete vrátit při sebrání jablíčka s gravitací Down - dolů. Asi si myslíte, že sebrat pár jablek a nějakou kytku, co to může být za práci. Jenže to není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. V cestě vám budou stát překážky jako například točící se pila, a dále to jsou různé zapeklitosti terénu – smyčky, kopce, díry... Přes toto všechno se musíte dostat pomocí souhry plynu, brzdy a vyvažování. Také máte možnost tlačítka Skip Level - to když vám nějaké kolo extrémně nepůjde a vy se rozhodnete ho raději přeskoči a vrátit se k němu později. Tuto možnost můžete využít pouze třikrát. Po dokončení takto přeskočeného kola máte znova další možnost Skip Level.

Zvuky celkem ujdou, například při dopadu se ozve jakési zaskřípání a zvuk se mění i při přidávání plynu, brždění a vyvažování. Grafika je celkem ucházející, jezdec na motorce se chová realisticky kromě velkých pádů, kdy se motorka prohne, až by si člověk myslel, že musí prasknout, nebo když si zaháknete kolo za kus polygonu (jako na obrázku), tak se vám kolo protáhne, až by mělo prasknout - ale nepraskne.

V této hře je také editor vlastních kol. Pomocí Create Vetrex děláte polygony, pomocí Move pohybujete s čímkoliv, na co kliknete, pomocí Create Food vytváříte jablíčka, gravitaci Elastomaniaměníte pomocí Move a pravého tlačítka, a dále tu je Create Killer, což je naše známá točící se pila.

Hra obsahuje i možnost multiplayeru - neboli si spolu můžete zahrát dva na jednom počítači. Při multiplayeru můžete jet jen ta kola, do kterých se dostanete v singleplayeru. Zábavnou modifikací je takzvaný flag mode, kdy si mezi sebou kradete vlaječky.

Závěrem bych podotkl, že doufám, že si tuhle dynamickou hru stáhnete a budete pořádně pařit... Pokud k vám přijde váš kamarád, tak si navíc můžete zahrát spolu. Ve všech kolech jsou zapsány časové rekordy, které můžete překonávat. Tyto rekordy se dělí na multiplayer a singleplayer. Klidně si můžete i udělat své kolo, zajet na něm rekord a pak ho nahrát kamarádovi či kamarádce, aby se pokoušel o nový rekord. Věřím, že se u této hry nebudete nudit. Tak už jen ruku na plyn, spojka, zařadit a – stahovat.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

91 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 357 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.Další z rubriky

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy
Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy

Soutěžíme o poukázky na nákup Tesco Online nákupy v hodnotě 1500 Kč, 1000 Kč a 500 Kč. Objednaný nákup vám kurýr přiveze až ke dveřím, což si pochvaluje i naše redakce eMimino.cz - otestovali jsme dovoz do práce a uspořádali místo oběda společný piknik.Najdete na iDNES.cz