Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Electric Racing - závody na autodráze

  12:00aktualizováno  7. února 7:59
Rozbila se vám autodráha? Potom usedněte k počítači a zahrajte si Electric Racing - závodní simulátor, v němž místo páchnoucího benzínu musíte využívat elektřinu čerpanou ze samotné dráhy.
40

Electric Racing

Platforma: Freeware

Stáhnout

Electric RacingZávodní hry se většinou snaží co nejvěrněji napodobovat reálné soupeření na silnicích či závodních tratích. Většina současné mládeže proto sáhne pro uspokojení pocitu bezstarostné jízdy po nějaké počítačové simulaci. Pomalu tak ustupuje do pozadí klasická hračka - autodráha, ve které se po elektřinou napájených kolejí prohánějí modely autíček. Zatímco v oblasti letadel jsou hry s předlohou letadlových modelů běžné, simulátorů autodráhy je o poznání méně. Dnes se na jeden z nich podíváme, i když je třeba podotknout, že ze své předlohy si toho zase tak moc nevzal. 

Před samotnou hrou začínáte volbou automobilu: nečekejte ovšem nic promakaného. Modely a barvy automobilů jsou přednastaveny, a tak jedinou skutečnou volbou je výběr náklaďáku nebo auta. Tím nepřímo ovlivníte rychlost závodů. I když by se mohlo zdát, že je lepší sáhnout po co nejrychlejším vozu, zde to neplatí, protože rychlejší auto je také mnohem hůře ovladatelné.

Electric RacingCelá trať je černá a prostředkem vede žlutý proužek. Ten je pro vaše pohybovadlo zdrojem nezbytné elektřiny a paliva. Pokud pojedete v černé částí dráhy nebo vyjedete mimo ni, energie vám začne ubývat až do zastavení. Dobíjecí pruh je poměrně tenký a držet se ho stojí hodně námahy. Auto se špatně ovládá a v zatáčkách rádo vybočuje, často tak sáhnete po brzdě, abyste se od středu příliš nevzdálili. Bohužel špatná ovladatelnost snižuje požitek ze hry a abyste jeli podle pravidel, musíte slevit na rychlosti, což je ovšem základní adrenalinovou injekcí všech závodních her. Mnohdy dráha spíše připomíná ledovou plochu, než asfaltový povrch.

Electric RacingElectric Racing nabízí jenom mód pro hru jednoho hráče, takže motivací k opakovanému hraní je neustálé zlepšování nejrychleji zajetého času, popřípadě vylepšování nejlepšího času pro jedno kolo. Hra nabízí celkem pět tratí a výsledky se ukládají pro každou zvlášť. Všechny dráhy tvoří propojená kola s různými odbočkami. Občas ale budete muset použít intuici, neboť křižovatky nejsou označeny a vy jen odhadujete, která je ta pravá. Naštěstí vás o špatném směru informuje tradiční nápis „wrong way“. 

Hra je vyvedena ve třech rozměrech. Model automobilu příliš detailní není, což se ovšem ani u autodráhy nepředpokládá. Mimo dráhu sice autoři umístili několik objektů jako kolotoč či překážky, ale celkově celá plocha vypadá spíše jako pustina. Kdyby se autoři vrhli na vytvoření opravdového simulátoru autodráhy, určitě by udělali lépe. Takto je Electric Racing jen podprůměrným závodním simulátorem.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 29 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.Najdete na iDNES.cz