Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Elektromiláčci v prachu: zloději po česku

  12:00aktualizováno  29. března 2003 11:42
Zloději, zloději, ve dne v noci chodějí – A je to pravda. Stalo se to dokonce i opatrným manželům Glerymu a Cindy. Jednoho dne přišli domů a nenašli tam nic než prázdné vytapetované zdi. Nezbylo jim nic jiného, než nové elektrospotřebiče koupit. Ale aby je nepotkal stejný osud jako ty předchozí, musíte se chopit iniciativy a pomoci těm dvěma chránit svůj majetek.

Elektromiláčci v prachu

Platforma: Freeware
Výrobce: Elektrocigler

Stáhnout

Elektromiláčci v prachu V poslední době je stále více a více her, které mají reklamní charakter, ba dokonce si odvážím tvrdit, že reklamní hry budou v budoucnu tvořit převážnou většinu freewarových gamesek vůbec. Zatím je to jistě odvážné tvrzení a jenom čas ho může potvrdit. Ale zpět k věci. Česká hra Elektromiláčci v prachu je totiž volně šiřitelnou hrou s reklamou na jednoho prodejce elektroniky, který se pustil tímto zatím trošku odvážným směrem a zvolil si zajímavou reklamní strategii pomocí jednoduché hry. O tom, že se nebude jednat o nic extra složitého, vás jistě přesvědčí fakt, že hra byla vyrobena v Flashi.

Hned po spuštění hry vás uvítá zajímavé intro. Po představení autorů a loga hry se děj přesune na samotný příběh, který vám vysvětlí, jaká bude vaše role v této hře. Představte si, že vy jako manžel Glery přijdete jednoho obyčejného dne domů a tam najdete v hned první prázdné místnosti sedět svou zdrcenou manželku, která vám plačtivým hlasem hned začne vysvětlovat, co se v domě vlastně stalo. Ne, nebojte se, nikdo nikoho nezabil, nikdo není mrtvý, ale i tak se jedná o nepříjemnou událost. Totiž všechny elektrospotřebiče si odnesli zloději, dům byl tedy vykraden. Glery začíná truchlit nad oblíbenou hi-fi věží a Cindy chybí nový epilátor. Ani vše ostatní už nemají. A pravděpodobnost, že pachatele dopadne policie je téměř nulová. A tak se musí vše znovu koupit. Jak jinak než po internetu nakoupí Glery své nové elektronické miláčky, ale hrozí, že by se historie opakovala a oni o ně znovu přišli. Tak to ne, řeknete si a hned se ocitnete v roli neohroženého strážce elektronických miláčků. Doufám, že se vám bude dařit.

Elektromiláčci v prachu Takže, jak jsem již se o několik řádků výše zmínila, vaším úkolem bude ovládat Gleryho a Cindy a zabránit tak všem zlodějům, aby sebrali nově koupenou drahou elektrotechniku a měli zase jednou bohatý lup. Jenže zároveň přece nesmíte zanedbávat domácnost. Glery a Cindy nemůžou pořád jen zmateně lítat po domě a honit se s duchy, ale také dělat něco pro chod správného rodinného života. Cindy musí také prát, vařit a v neposlední řadě chce být stejně jako všechny ostatní ženy přitažlivou a občas si prostě musí skočit do koupelny. To všechno musí zastávat ona a nemůže jí v tom zastoupit Glery. Ostatně my holky přece jen dobře víme, jací jsou muži, co se praní a vaření týče, kopyta. Naopak Glery se jako hlava rodiny musí starat o peníze. Vydělává si jako počítačový expert a stačí mu chvilka na to, aby si u počítače dokázal vybojovat slušnou sumu peněz, která zajistí provoz domácnosti a popřípadě nové nákupy nové elektroniky. Jeho úkolem je také vyměňovat rozbité žárovky v pokojích po domě, aby zloději měli co nejméně šancí. Jenže ta malá chvilka, kdy Glery pracuje nebo vyměňuje žárovky, stačí zlodějům v patře na to, aby se stačili ve vedlejší místnosti dobře zorientovat, a jak se lidově říká, něco těm dvěma uzmout. A vězte, že by se jim to snad i podařilo, kdybyste tu nebyl vy.

Elektromiláčci v prachu Ve hře domek vidíte přímo před sebou. Zdi, střecha a okna jako by neexistovaly a kam oko dohlédne, vidíte všechny pokoje a jejich vybavení. V tom dvoupatrovém domku musíte všechno dobře ohlídat, a že toho bude opravdu dost. Pokojů je tady požehnaně a navíc Glery ani Cindy nejsou vůbec zvlášť rychlí, co se pohybů týče, takže přejít z předsíně do podkrovního pokojíčku v patře jim zabere pěknou chvíli, která často zlodějovi postačí, aby drahou věc uzmul. Já obvykle nechávám Gleryho v jeho pokoji, aby hlídal notebook a občas na něm zapracoval a Cindy dole, kde vaří, uklízí a odhání zloděje pomocí svých tvrdých pěstí. Pokud nestihne včas zakročit, musí se nový elektrospotřebič znovu objednat. Pochopitelně to stojí nějaký ten peníz, nejdražší je supermoderní digitální foťák v předsíni, ale i jiné předměty mají často vysokou hodnotu a Glery na ně musí pěknou chvíli dřít. Ať se jedná o žehličku, pračku, mikrovlnku či fén na vlasy. Jenže přes vaši všechnu snahu se jednoho dne prostě stane, že zloději udělají velký nájezd a vy nestihnete všechno doobjednat, nebo na to nebudete mít žádné peníze.

Cindy nestihne uvařit a vyprat, bude psychicky na dně proto, že vypadá jako čarodějnice, a nebude mít chuť hnout prstem. A pak se stane, že všechno ukradnou a vy nebudete mít peníze, abyste splatili splátkový prodej, protože nebudete mít notebook a ocitnete se na dně. I to se stává. Zapište se do High score a běžte to zkusit ještě jednou. Třeba se vám bude dařit lépe.

Autor:


Témata: Notebook

Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Svět loutek je v Ruben's Puppets na pokraji války

Ruben’s Puppets

Tato hra není neobvyklá jen zasazením do pohádkového světa loutek, ale také svým žánrem. Akčních strategií se poslední...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz