Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Elektromiláčci v prachu: zloději po česku

  12:00aktualizováno  29. března 2003 11:42
Zloději, zloději, ve dne v noci chodějí – A je to pravda. Stalo se to dokonce i opatrným manželům Glerymu a Cindy. Jednoho dne přišli domů a nenašli tam nic než prázdné vytapetované zdi. Nezbylo jim nic jiného, než nové elektrospotřebiče koupit. Ale aby je nepotkal stejný osud jako ty předchozí, musíte se chopit iniciativy a pomoci těm dvěma chránit svůj majetek.

Elektromiláčci v prachu

Platforma: Freeware
Výrobce: Elektrocigler

Stáhnout

Elektromiláčci v prachu V poslední době je stále více a více her, které mají reklamní charakter, ba dokonce si odvážím tvrdit, že reklamní hry budou v budoucnu tvořit převážnou většinu freewarových gamesek vůbec. Zatím je to jistě odvážné tvrzení a jenom čas ho může potvrdit. Ale zpět k věci. Česká hra Elektromiláčci v prachu je totiž volně šiřitelnou hrou s reklamou na jednoho prodejce elektroniky, který se pustil tímto zatím trošku odvážným směrem a zvolil si zajímavou reklamní strategii pomocí jednoduché hry. O tom, že se nebude jednat o nic extra složitého, vás jistě přesvědčí fakt, že hra byla vyrobena v Flashi.

Hned po spuštění hry vás uvítá zajímavé intro. Po představení autorů a loga hry se děj přesune na samotný příběh, který vám vysvětlí, jaká bude vaše role v této hře. Představte si, že vy jako manžel Glery přijdete jednoho obyčejného dne domů a tam najdete v hned první prázdné místnosti sedět svou zdrcenou manželku, která vám plačtivým hlasem hned začne vysvětlovat, co se v domě vlastně stalo. Ne, nebojte se, nikdo nikoho nezabil, nikdo není mrtvý, ale i tak se jedná o nepříjemnou událost. Totiž všechny elektrospotřebiče si odnesli zloději, dům byl tedy vykraden. Glery začíná truchlit nad oblíbenou hi-fi věží a Cindy chybí nový epilátor. Ani vše ostatní už nemají. A pravděpodobnost, že pachatele dopadne policie je téměř nulová. A tak se musí vše znovu koupit. Jak jinak než po internetu nakoupí Glery své nové elektronické miláčky, ale hrozí, že by se historie opakovala a oni o ně znovu přišli. Tak to ne, řeknete si a hned se ocitnete v roli neohroženého strážce elektronických miláčků. Doufám, že se vám bude dařit.

Elektromiláčci v prachu Takže, jak jsem již se o několik řádků výše zmínila, vaším úkolem bude ovládat Gleryho a Cindy a zabránit tak všem zlodějům, aby sebrali nově koupenou drahou elektrotechniku a měli zase jednou bohatý lup. Jenže zároveň přece nesmíte zanedbávat domácnost. Glery a Cindy nemůžou pořád jen zmateně lítat po domě a honit se s duchy, ale také dělat něco pro chod správného rodinného života. Cindy musí také prát, vařit a v neposlední řadě chce být stejně jako všechny ostatní ženy přitažlivou a občas si prostě musí skočit do koupelny. To všechno musí zastávat ona a nemůže jí v tom zastoupit Glery. Ostatně my holky přece jen dobře víme, jací jsou muži, co se praní a vaření týče, kopyta. Naopak Glery se jako hlava rodiny musí starat o peníze. Vydělává si jako počítačový expert a stačí mu chvilka na to, aby si u počítače dokázal vybojovat slušnou sumu peněz, která zajistí provoz domácnosti a popřípadě nové nákupy nové elektroniky. Jeho úkolem je také vyměňovat rozbité žárovky v pokojích po domě, aby zloději měli co nejméně šancí. Jenže ta malá chvilka, kdy Glery pracuje nebo vyměňuje žárovky, stačí zlodějům v patře na to, aby se stačili ve vedlejší místnosti dobře zorientovat, a jak se lidově říká, něco těm dvěma uzmout. A vězte, že by se jim to snad i podařilo, kdybyste tu nebyl vy.

Elektromiláčci v prachu Ve hře domek vidíte přímo před sebou. Zdi, střecha a okna jako by neexistovaly a kam oko dohlédne, vidíte všechny pokoje a jejich vybavení. V tom dvoupatrovém domku musíte všechno dobře ohlídat, a že toho bude opravdu dost. Pokojů je tady požehnaně a navíc Glery ani Cindy nejsou vůbec zvlášť rychlí, co se pohybů týče, takže přejít z předsíně do podkrovního pokojíčku v patře jim zabere pěknou chvíli, která často zlodějovi postačí, aby drahou věc uzmul. Já obvykle nechávám Gleryho v jeho pokoji, aby hlídal notebook a občas na něm zapracoval a Cindy dole, kde vaří, uklízí a odhání zloděje pomocí svých tvrdých pěstí. Pokud nestihne včas zakročit, musí se nový elektrospotřebič znovu objednat. Pochopitelně to stojí nějaký ten peníz, nejdražší je supermoderní digitální foťák v předsíni, ale i jiné předměty mají často vysokou hodnotu a Glery na ně musí pěknou chvíli dřít. Ať se jedná o žehličku, pračku, mikrovlnku či fén na vlasy. Jenže přes vaši všechnu snahu se jednoho dne prostě stane, že zloději udělají velký nájezd a vy nestihnete všechno doobjednat, nebo na to nebudete mít žádné peníze.

Cindy nestihne uvařit a vyprat, bude psychicky na dně proto, že vypadá jako čarodějnice, a nebude mít chuť hnout prstem. A pak se stane, že všechno ukradnou a vy nebudete mít peníze, abyste splatili splátkový prodej, protože nebudete mít notebook a ocitnete se na dně. I to se stává. Zapište se do High score a běžte to zkusit ještě jednou. Třeba se vám bude dařit lépe.

Autor:


Témata: Notebook

Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

miniDooM 2 je klasická řezničina ve 2D, ale neméně skvělá

miniDooM 2

Démoni, tvrdá hudba, motorová pila, plazmová puška, barevné klíče, tajné místnosti… Co ještě se vám vybaví, když se...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V temné Shadow Web nemůžete věřit jen vlastním očím

Shadow Web

Podobně jako v mnoha jiných hororech, i v Shadow Web musíte uniknout ze zamčené budovy a nenechat se sežrat. Hru...Najdete na iDNES.cz