Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Element - podmořské dobrodružství

  12:00aktualizováno  27. prosince 11:51
Vydejte se na dlouhou cestu a plňte úkoly tak, abyste pomohli všem rasám k návratu na mořský povrch. Element představuje kombinaci arkády, RPG a adventury.
50

Element

Platforma: Freeware
Výrobce: knight666

Stáhnout

elementa1

V moři žily tři národy. Ty se mezi sebou začaly pošťuchovat a vznikaly nepokoje. Aby byla zažehnána válka, každý z národů vyrobil velmi mocnou věc a ty si mezi sebou na znamení příměří vyměnily. Nebylo to však nic platné, zanedlouho vypukla válka, která měla katastrofické následky. Moře bylo otráveno a všichni se museli přesunout pod mořské dno. Vy, jakožto příslušník neutrálního národa, se vydáváte na cestu, abyste zase mohli žít běžným životem na mořském dně.

Příběh Element je možná až trochu dlouhý (a to jsem jej ještě zkrátil), ale v konečném důsledku nehraje až zase tak důležitou roli. Faktem zůstává, že ovládáte malou modrou příšerku, která putuje po rozlehlém světě a snaží se splnit všechny úkoly, aby dosáhla hlavního cíle: Návratu všech ras na mořský povrch. Jelikož Element je kombinací hned nelementa2ěkolika herních žánrů, budete sbírat různé věci, plnit úlohy, které vám zadají příšerky a dostávat za ně užitečné věci. Také se budete učit rozličné schopnosti, které využijete při vašem putování. Ve hře máte velikou volnost a záleží jenom na vás, kam se vydáte. Je ale dobré dodržovat určitou linii a snažit se plnit úkoly, které jste dříve dostali. Pokud tak nebudete činit, beztak se daleko nedostanete. Bojování si v Element vůbec neužijete. Za celou dobu hraní vás nebude nikdo ohrožovat. Jde tedy především o plnění úkolů a postupu vpřed.

Grafická stránka Element je nadprůměrná. Velmi často se mění prostředí, ve kterém se pohybujete, což je dobře. Odpadá tak stereotypní vizuální stránka. Příšerky, které se ve hře vyskytují, včetně té vaší, jsou jednoduché, ale i tak vcelku líbivé. Ostatní grafické prvky jako suroviny, klíče nebo další věci, které můžete sebrat a následně nějak použít či vyměnit, jsou bez problémů rozpoznatelné a dobře odlišitelné. Jedinou, zato však opravdu velikou chybou je neúměrně dlouhá doba načítání obrazu plochy, do které připlavete. Čím blíže jste konci hry, tím se tato doba prodlužuje a velmi citelně sráží zábavu při hraní. Hratelnost je rozporuplná. Plnění úkolů, nacházení nových věcí a učení se nových vlastností jeelementa3 zábavnou částí. Také příběh a jeho rozvíjení zaslouží pochvalu. Zato ovládání vaší modré příšerky není vůbec dobré. Především při přechodech mezi obrazovkami nad ní ztrácíte kontrolu a velmi snadno se pak neúmyslně odrazíte od stěny, aniž budete mít šanci proti tomu cokoli udělat. Stejně tak by mohlo být lépe ovladatelné menu a inventář. Velké plus si naopak zaslouží kvalitní hudební stránka.

Mé dojmy z Element jsou velmi rozporuplné. Pěkný příběh a kvalitní hudbu o hodně sráží chyby v hratelnosti, které postupně přerostly v malou noční můru. Pokud máte pevné nervy a trpělivost, můžete Element vyzkoušet. Uvidíte sami, třeba vás tento styl hraní chytne.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

16 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz