Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Elf Bowling 3 - skřet v podprsence

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 10:52
Klasického bowlingu s kuželkami se sice nedočkáte, ale můžeme vám zaručit určitě stejně dobrou a možná i lepší zábavu s nejnovějším přírůstkem do rodiny výtečných Elfích bowlingů od známé společnosti Nstorm.
60

Elf Bowling 3

Platforma: Freeware
Výrobce: Nstorm

Stáhnout

ElfKlasického bowlingu s kuželkami se sice nedočkáte, ale můžeme vám zaručit určitě stejně dobrou a možná i lepší zábavu s nejnovějším přírůstkem do rodiny výtečných Elfích bowlingů od známé společnosti Nstorm.

Ta tímto počinem rozšiřuje své řady již o 3. pokračování této série. Santa tentokrát odhodil své sáně s rolničkami a na pomoc mu v tomto díle přichází obří podprsenka (velikost 245 Z). Hned po spuštění hry tu máme jednoduché menu, jež určitě okamžitě pochopí i Mr. Bean. Na pozadí běží text, který nás, hráče, uvádí do děje - takové textové intro. Pochopitelně v angličtině. Příběh je to velmi prostý. Po návratu na severní pól nechtějí sobi, v čele se slavným červenonosým Rudolfhem, vzlétnout. Spolčili se totiž se Santovým starším bratrem a mají teď na práci mnohem důležitější věci, než otravným fakanům roznášet dárky. Santovi tedy nezbývá nic jiného, než do Vánoc naučit létat své věrné přátele - malé skřítky - elfy. A nahradit tak početnou koňskou…pardon sobí sílu. ElfCelou úvodní obrazovku doprovází svižná orchestrální skladbička, která je bohužel velmi nešťastně opakována věčnou smyčkou, která by podle mě šla udělat o mnoho lépe.

Nyní k samotné hře. Mezi dvěma smrčky je natažena již zmíněná obří růžová podprsenka a vaším úkolem bude pomocí ní vystřelit elfa. Funguje to jako obyčejný prak. Jednotliví elfi se vždy objeví jako kostka ledu, v mžiku se roztečnou a munice je připravena. Vše se ovládá pouze myší a jejím levým tlačítkem. Prvním kliknutím "nabijete" elfa. Pohybem myši po horizontální ose udáváte směr který můžete kontrolovat pomocí velké šipky. Na té se také pohybuje kurzor udávající sílu. Ten je ve stálém pohybu dopředu - dozadu a na vás je, abyste jej druhým kliknutím zastavili na požadované síle. Podle mě tento systém není zrovna silná stránka hry, uvítal bych spíš klasický "sloupcový nárůst energie". Nicméně to byl asi autorův způsob, jak hru ztížit, což se mu povedlo. ElfÚspěšným nasměrováním elfa docílíte sestřelení některého z poletujících balónků nebo trefu do připravených třech terčů - což je smyslem celé hry. Za dosažení těchto cílů se vám počítají body, které jsou na konci každého levelu sečteny. Na každý level máte pouze určitý počet elfů.

Co se týče provedéní této gamesky -  grafika je hezká a detailní, ale hudby se mimo menu bohužel nedočkáme, což mě docela mrzelo. Místo toho do hry neustále pořvávají malí skřítci, jimž jsem, abych se přiznal, nerozuměl ani slovo. Na druhou stranu to zní ale velice zábavně a přidává to na vtipnosti hry. Hra, jako celek, je docela poutavá a navíc nám ještě na chvíli přinese zpět atmosféru Vánoc (škoda, že nepřišla dříve). Bavit se u ní budete určitě skvěle. Přeji příjemnou zábavu!Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 58 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.Najdete na iDNES.cz