Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Elimod + Dagros - ve dvou jde všechno lépe

  12:00aktualizováno  11:26
Pokud se do práce na logických rébusech pustí hned dva hrdinové naráz, musí to jít zákonitě lépe od ruky. A to platí i v případě takto rozdílných jedinců jako je Elimod A Dagros. Pomozte jim dorazit až k východu.
60

Elimod + Dagros

Platforma: Freeware
Výrobce: Zekegames

Stáhnout

Elmod DagrosElimod + Dagros je celkem chytře zvolený název pro logickou hru. Ono plusko totiž dohromady spojuje dva herní charaktery a zároveň hlavní hrdiny, s nimiž budete muset manipulovat. Stejně jako je zvykem v jiných hrách s několika hrdiny, také zde budeme čerpat z jejich unikátních vlastností, což vyústí v poměrně šikovnou kooperaci mezi oběma jedinci.

Příběh ve hře zcela chybí, trakže se vlastně ani nedozvíme, co dva rozdílné charaktery svedlo dohromady. Hra vás s ním seznámí pouze v textové podobě se speciálními schopnostmi hrdinů, přičemž další specifikace ohledně tohoto odvětví budou následovat v několika prvních misích přímo na příkladech. Vše je Elmod Dagrosvytvořeno tak, aby se k hraní projektu mohli posadit hned dva jedinci naráz. Není to naštěstí podmínkou a jestliže se projekt rozhodnete vyzkoušet jakožto singleplayerovou hru, budete se jen muset spokojit s tím, že máte práci navíc. První hrdina se totiž ovládá na klávesnici, pohybuje se za pomocí WASD a mezerníkem aktivuje svůj speciální útočný mód. Ten ze svalnatého bojovníka vystřelí projektil, jež složí případného protivníka k zemi. Spolubojovník je trochu z jiného těsta. Ovládá se za pomocí pohybu myší a také zvíládá ničit protivníky, ovšem pouze ty statické. Doufám že jste z toho Elmod Dagrosnezískali dojem, že jde o nějakou prachsprostou akční záležitost. Zabíjení protivníků je spíše doplňková záležitost, která vyplní mezeru mezi plněním logických úkolů.

Jednoduché posouvání, mačkání tlačítek na zdi i na zemi způsobí otevírání dveří a tím pádem i postup do dalších částí levelu. Cílem je vždy dojít až k exitu, cesta je ale zpočátku neprodyšně uzavřena. Tlačítky si ji ale odemknete, přičemž na některé bude nutné přitáhnout závaží v podobě bedny. To zvládne především silnější červený jedinec. Modrý naopak vyniká rychlostí, mrštností, neútočí na něj některé typy jednotek a dokáže projít skrze jednu barvu paprsku. Podobně na tom je i jeho kolega a vydedukovat jak vzájemnou pomocí dojít ke zdárnému konci nebude vůbec problém. Projekt patří spíše k těm jednodušším a level design sám o sobě mě příliš neoslovil. Žádné záludnosti tedy nečekejte a s chladnou hlavou bez větších záseků jistě dojdete ke zdárnému konci.

Celkově se jedná o spíše průměrnou či lehce nadprůměrnou logickou záležitost, která trpí nejenom slabším technickým zpracováním, ale především problematickou kolizí s okolím. Postavy budou narážet do jakéhokoliv výstupku a pohybovat se s tou přivázanou ke kurzoru myši je občas neskutečný problém. A právě na těchto věcech projekt ztratil hlavní plusové body.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

53 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů


Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...Další z rubriky

Při hraní Bloodworks zavzpomínáte na zapomenutý Crimsonland

Bloodworks

Podobně jako jeho velký vzor, i Bloodworks je střílečka z tzv. ptačí perspektivy, ve které po nepřátelích zůstávají...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V temné Shadow Web nemůžete věřit jen vlastním očím

Shadow Web

Podobně jako v mnoha jiných hororech, i v Shadow Web musíte uniknout ze zamčené budovy a nenechat se sežrat. Hru...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz