Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Elimod + Dagros - ve dvou jde všechno lépe

  12:00aktualizováno  11:26
Pokud se do práce na logických rébusech pustí hned dva hrdinové naráz, musí to jít zákonitě lépe od ruky. A to platí i v případě takto rozdílných jedinců jako je Elimod A Dagros. Pomozte jim dorazit až k východu.
60

Elimod + Dagros

Platforma: Freeware
Výrobce: Zekegames

Stáhnout

Elmod DagrosElimod + Dagros je celkem chytře zvolený název pro logickou hru. Ono plusko totiž dohromady spojuje dva herní charaktery a zároveň hlavní hrdiny, s nimiž budete muset manipulovat. Stejně jako je zvykem v jiných hrách s několika hrdiny, také zde budeme čerpat z jejich unikátních vlastností, což vyústí v poměrně šikovnou kooperaci mezi oběma jedinci.

Příběh ve hře zcela chybí, trakže se vlastně ani nedozvíme, co dva rozdílné charaktery svedlo dohromady. Hra vás s ním seznámí pouze v textové podobě se speciálními schopnostmi hrdinů, přičemž další specifikace ohledně tohoto odvětví budou následovat v několika prvních misích přímo na příkladech. Vše je Elmod Dagrosvytvořeno tak, aby se k hraní projektu mohli posadit hned dva jedinci naráz. Není to naštěstí podmínkou a jestliže se projekt rozhodnete vyzkoušet jakožto singleplayerovou hru, budete se jen muset spokojit s tím, že máte práci navíc. První hrdina se totiž ovládá na klávesnici, pohybuje se za pomocí WASD a mezerníkem aktivuje svůj speciální útočný mód. Ten ze svalnatého bojovníka vystřelí projektil, jež složí případného protivníka k zemi. Spolubojovník je trochu z jiného těsta. Ovládá se za pomocí pohybu myší a také zvíládá ničit protivníky, ovšem pouze ty statické. Doufám že jste z toho Elmod Dagrosnezískali dojem, že jde o nějakou prachsprostou akční záležitost. Zabíjení protivníků je spíše doplňková záležitost, která vyplní mezeru mezi plněním logických úkolů.

Jednoduché posouvání, mačkání tlačítek na zdi i na zemi způsobí otevírání dveří a tím pádem i postup do dalších částí levelu. Cílem je vždy dojít až k exitu, cesta je ale zpočátku neprodyšně uzavřena. Tlačítky si ji ale odemknete, přičemž na některé bude nutné přitáhnout závaží v podobě bedny. To zvládne především silnější červený jedinec. Modrý naopak vyniká rychlostí, mrštností, neútočí na něj některé typy jednotek a dokáže projít skrze jednu barvu paprsku. Podobně na tom je i jeho kolega a vydedukovat jak vzájemnou pomocí dojít ke zdárnému konci nebude vůbec problém. Projekt patří spíše k těm jednodušším a level design sám o sobě mě příliš neoslovil. Žádné záludnosti tedy nečekejte a s chladnou hlavou bez větších záseků jistě dojdete ke zdárnému konci.

Celkově se jedná o spíše průměrnou či lehce nadprůměrnou logickou záležitost, která trpí nejenom slabším technickým zpracováním, ale především problematickou kolizí s okolím. Postavy budou narážet do jakéhokoliv výstupku a pohybovat se s tou přivázanou ke kurzoru myši je občas neskutečný problém. A právě na těchto věcech projekt ztratil hlavní plusové body.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

53 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Najdete na iDNES.cz