Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Engage to Jabberwock - japonská arénová střílečka

  12:00aktualizováno  8. srpna 4:54
Povedená arénová střílečka s typickou japonskou kreslenou grafikou a atmésférou s nezbytnými prvky RPG. Vybavte se zásobou many a pojďte se probíjet zapeklitým bludištěm.
70

Engage to Jabberwock

Platforma: Freeware
Výrobce: Platine Dispositif

Stáhnout

Engage to JabberwockDnešní hra se dostalave výběrublogu Indigamer mezi desítku nejlepších arénovýchstříleček roku 2006 (i když je staršího data). Odúnora letošního roku byla totiž uvolněna jakofreeware a doplňuje skupinu herních klasik jako Zelda čiRobotron - navíc s příslovečnou japonskou preciznostía originalitou.

V Engine to Jabberwockbudete procházetjednotlivé dungeony vzájemně pospojovanécestičkami, které vás přenesou na novou obrazovku.Pokud se vám podaří zneškodnit všechny soupeře naobrazovce, při dalším procházení je jižprázdná. Z výchozího dungeonu se postupnědostáváte dál, ale po čase narazíte nauzamčené cesty, které hradí kameny v několikabarvách. Za pomoci magických koulí je pakpřepínáte, takže se některé cesty odemknou ajiné zase zamknou. Užitečným Engage to Jabberwockpomocníkemje vtomto případě mapa celého bludiště. V závěrečnýchchodbách na vás čekají velmi silní anepříjemní bossové, kteří jsou vporovnání s ostatními mrškami o několik třídvýše a musíte na ně použít všechny dostupnákouzla a nasbírané zkušenosti.

Všechny arény jsou důmyslněnavrženy, takže v každé použijete trochu jinýzpůsob boje a střílení, někde je dobré siponechat překážky v cestách jako štít, jindyje lepší je rozstřílet a rychle se přesouvat poaréně. Mimo hlavní střelnouzbraň můžete využíti ochranného štítu a několikavteřinového móduneviditelnosti, který slouží k bezpečnémupřesunu. Mimo to můžete časem nasbírat i účinnébomby a další magické předměty: záchytnébody, léčivé lektvary atd.Engage to Jabberwock Některé zbraněpohání mana a jsou omezeny na její velikost. Vobyčejných arénách to přílišnepoznáte, ale při boji s hlavními potvorami jde opěknou RPG řežbu.

Pěkná kreslená grafikanavazuje správnou atmosféru japonských mangaakcí, velký důraz je kladen jako u vesmírnýchstříleček na spektakulární efekty zbranía střel. Sejvovací systém umožňuje hráči ipo zabití pokračovat ve hře, takže nemusíte stáleprocházet arénu odznovu. Engage to Jabberwock asinezaujme fanoušky přímých akcí, neboť i kdyžje střílení vlastně jedinou činností,vyžaduje hra při hledání cest i logicképřemýšlení a v případě úspěchu iznalost celého RPG systému.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

35 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Témata: Zelda

Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz