Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Engineering: Mystery Of The Ancient Clock - ozubená kolečka

  0:02aktualizováno  0:02
Ozubená kolečka mají dvě základní vlastnosti - dokáží se točit kolem vlastní osy a pak do sebe zoubkama také pěkně zapadat. Obou těchto drobností využijete při skládání hodin v této jednoduché casual hře.
78

Engineering - Mystery Of The Ancient Clock

Platforma: Freeware
Výrobce: My Play City

  • na pohled příjemná grafika
  • nechybí příběh
  • zábavná hratelnost

Stáhnout

Engineering

EngineeringMyPlayCity je náš spolehlivý dodavatel kvalitních casual titulů, k nimž se dnešním dnem přidává také Engineering - Mystery Of The Ancient Clock. Jak název napovídá, bude se jednat o starodávné hodiny či také chronometr, které mají obrovskou cenu. Jeden profesor se je rozhodl dát dohromady, což by mu ve výsledku mělo přinést neomezené vědomosti. Bohužel to ale nebude tak snadné a malé kousky celého mechanismu jsou roztroušeny prakticky po celé zemi. To tedy pro vás znamená, že budete muset obkroužit celou planetu, navštívit zajímavá místa a kousek po kousku sbírat částri hodin, z nichž by na konci hry měl vzniknout vysněný přístroj.

EngineeringVzhledem k tomu, že součástí hodin nejčastěji bývají právě ozubená kolečka, je celá hra tomuto přizpůsobena. Zaprvé to jsou velká ozubená kola, jejich části budete přímo hledat v samostatných levelech. Množství otvorů v právě objevovaném kolečku pak odpovídá množství levelů, které si pro jeho dosažení zahrajete. Každý level je pak složen z barevných koleček a na ně je již aplikován klasický arkádový koncept. Nutno bude tvořit skupiny o alespoň třech stejných součástkách. Naštěstí nejste omezováni tím, že by se muselo jednat o skupiny v řadě nebo sloupci, ale stačí, aby se kolečka pouze dotýkala. Dvě tedy mohou například ležet v řadě a dvě ve sloupci, přičemž jedno celou trojici spojuje. Ostatně rozeznat, že je kombinace na obrazovce platná bude velmi snadné. Pokud je možné skupinku nechat zmizet, kola do sebe zapadnout a začnou se točit.

Tak Engineeringtrochu netypické je i způsob, s jakým prvky posunujete. Hýbat je totiž možné s celými řadami nebo sloupci a to vždy najednou. Chytnete tedy prvek a posunete ho na jednu ze čtyř stran a podle toho se společně s vámi bude pohybovat celý zbylý řádek nebo sloupec. Takto je možné snadno tvořit komba, která vám pochopitelně přinesou větší bodové zisky. Postupně se začínají objevovat i specialitky jako je bomba, jež s sebou smete velkou část obrazovky, bonus přidávající čas ap. Tím se dostáváme k velmi limitujícímu časovému limitu, s nimž jsem měla problémy před tím, než jsem do hry částečně pronikla. Než časový limit uplyne, bude nutné sebrat všechny kolečka, která na sobě mají součástku hodin. Zpočátku je jich na obrazovce jen pět, množství se ale neustále zvedá a s tím i obtížnost.

Engineering - Mystery Of The Ancient Clock se nás snaží zlákat na barevnou grafiku, kterou skvěle doplňuje neméně kvalitní hratelnost. Doporučujeme.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

78 %

Hodnocení čtenářů

56 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 18 čtenářů

Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz