Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Eric Cartman and Project Hamburger

  12:00aktualizováno  12. února 6:48
Cartman má hlad. Cartman má hlad! Pomůžete mu spořádat dostatečné množství hamburgerů v nové arkádové hříčce českého týmu TD Soft, nebo ho raději necháte bídně+ zhynout hlady?

Eric Cartman and Project Hamburger

Platforma: Freeware
Výrobce: TD Soft

Stáhnout

Eric Cartman and Project HamburgerDalší z řady her, které se do rukou redakce Plných her dostaly skrze nově zavedený systém přidávání titulů samotnými vývojáři (viz tato stránka) nese název Eric Cartman and Project Hamburger a podepsán je pod ní doposud neznámý tým TD Soft, potažmo Frank Toman a Mark Dusil. Už jen z názvu lze leccos odhadovat o obsahu samotné hry. Evidentně byla inspirována fenoménem kresleného seriálu South Park (ačkoliv jeho hlavní boom byl v českých zemích odbyt již zhruba před dvěma až třemi lety, stále má zjevně velké množství příznivců), hlavním hrdinou s největší pravděpodobností bude tlustoprd Cartman – a podle všeho bude mít co do činění s nejklasičtější složkou americké stravy, fláky masa v housce. A skutečně. Nepříliš překvapivě je cílem hry, která se ani nenamáhá s nějakým vysvětlováním v podobě příběhu, projít s Cartmanem pět bludišťoidních úrovní a nažrat se hamburgerů dosyta, ba až k prasknutí. Což je sice zápletka poměrně slabomyslná, ke Cartmanově myšlenkové úrovni ale docela sedí…

Eric Cartman and Project HamburgerEric Cartman and Project Hamburger vypadá ponejvíce jako variace na pacmana mixovaná s bludišťovkami. S pacmanem má hra společné sbírání. Hamburgerů se v každé úrovni nachází velké množství – a i když není nezbytně nutné posbírat je všechny (stačí dorazit k exitu, jenž je symbolizován balíčkem peněz), vyplatí se to vzhledem k tomu, že jsou bodově ohodnoceny – úplně nejprostším způsobem, tedy hamburger = +1 bod do celkového skóre. Hráči snažení o co nejlepší výsledek znepříjemňují dvě věci: bludišťová struktura levelů, kdy se musí proplétat mezi zdmi, a především jakési zelené "věci" – těžko říci, zda jde o masožravé květiny, rychle rotující vrtule či prudce výbušné miny. Jakýkoliv kontakt s věcí znamená okažitou smrt a – což je velkým problémem hry – též okamžité vyhození do Windows. To se dá označit jedině jako zcela nesmyslný a otravný tah, neboť pro další pokus je nutné hru vždy zase znovu spustit. Bylo by opravdu tak těžké udělat nějaké hlavní menu, nebo alespoň po smrti hráče přenést zase pěkně zpět do první úrovně?

Eric Cartman and Project HamburgerPrapodivné vyhazování do Windows pak vyvrcholí ve chvíli, kdy se hráči konečně povede dokončit poslední, pátou úroveň. Jedinou odměnou je totiž suchý nápis The End a po kliknutí na tlačítko OK se hra opět vypne, aniž by například zobrazila tabulku nejlepších výkonů. Smysl sbírání bodů po celou hru se tak poněkud vytrácí. Kdo ví, proč autoři zvolili tento přístup, možná to bylo z lenosti, možná se ještě příliš nenaučili zacházet s Game Makerem (v němž je celá hra vyrobena), každopádně to hře k dobru rozhodně přičíst nelze. Grafické zpracování je vyloženě průměrné, jednotlivé úrovně nabízejí různá prostředí, ale stejně vizuálně nemají čím výrazněji zaujmout, hudba, která podkresluje hraní, je sice stylová, ale možná až příliš výrazná a brzy začne lézt pěkně na nervy. Zkrátka a dobře: fanoušci South Parku si Cartmanovu žranici asi stáhnou tak jako tak, ostatním však nelze Project Hamburger s klidným srdcem doporučit. Je to průměrně zpracovaná a frustrující arkáda, k níž se na Plných hrách najde velké množství lepších alternativ. Snad to příště bude lepší, kluci.


Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.Najdete na iDNES.cz