Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Escape From Minos - utečte minotaurovi

aktualizováno 
Pověst o Minotaurovi je převedena do herní podoby. Převlečete se do kůže tak trochu vystrašeného bojovníka, který pře Minotaurem jen zbaběle utíká ze série bludišť s tím, že by měl vždy najít plánek a klíč.
73

Escape From Minos

Platforma: Freeware
Výrobce: Rafa Vico

  • tématika řeckých bájí
  • různý design bludišť

Stáhnout

Escape From Minos

Escape From MinosZnáte pověst o Minotaurovi? Ta je součástí Starých řeckých bájí a pověstí, přičemž její obsah je částečně přejat také v této hře. Pokud jste pověst neměli doposud možnost číst, pak vězte že vypovídá o obávaném Minotaurovi, který je uzavřen v bludišti. Vzhledem k jeho krvelačným sklonům je cílem každého sprovodit ho ze světa, což ale není tak snadné a bojovník za bojovníkem již ve snaze tento úkol dokončit padli mrtví. Do posledního souboje se ale zapletla také Ariadna, která svou nití bojovníkovi pomohla zaznačit cestu zpět a jak to tak bývá nejen v pohádkách,i tato pověst si připsala šťastný konec.

Escape From Minos ale není naprostým přepsáním pověsti – autor se v ní spíše lehce inspiroval a vše upravil do populární podoby. To znamená, že místo záchrany Escape From Minosbojovníka z jednoho jediného bludiště budeme přímo manipulovat s tímto bojovníkem a procházet jedno bludiště za druhým – čím déle pak vydržíme na živu, tím lépe pro nás.

Aby se ale hra pověsti držela alespoň trochu, nesmí samozřejmě chybět Minotaurus zpracovaný do podoby dvounohého zvířete, které zmateně pobíhá po bludišti. Jeho chování je vesměs řízeno náhodou, díky čemuž je lehce nevypočítavé – na druhou stranu z toho ale plynou i výhody pro vás. Vzhledem k zapojení prvku náhody a sražení inteligence tvora kdesi na zem se nesetkáte s tím, že by vás snad zvíře pronásledovalo ve chvíli, kdy vás bude mít možnost někde v bludišti spatřit.

Escape From MinosCo se zpracování bludiště týče, k tomu je nutné uvést pouze slova chvály. Tvůrci totiž do projektu přidali neskutečné množství barevných variant a díky tomu bludiště vypadá pokaždé trochu jinak. Možná jen škoda, že díky izometrickému pohledu je občas chaotické ovládání a tak zatímco si myslíte, že šipka dopředu vás zavede do vedlejší uličky, posune vás po stisknutí trochu jiným směrem. A právě tato drobnost místy docela degraduje hratelnost – postupně ji lze ale trochu odbourat.

Pohyb v bludišti je realizován pomocí kurzorových kláves a nic víc vlastně ani nebudete potřebovat. Důležité je pohybovat se tak, abyste nepřišli do styku s Minotaurem. Pokud vás totiž někde obklíčí a následně se vás dotkne, dojde k okamžitému restartu. Jinak se budete pohybovat tak, abyste v případě potřeby sebrali mapu, ale především je cílem zlatý klíč, který otevře jediné dveře nacházející se na okraji bludiště.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

73 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz