Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Escape From Minos - utečte minotaurovi

aktualizováno 
Pověst o Minotaurovi je převedena do herní podoby. Převlečete se do kůže tak trochu vystrašeného bojovníka, který pře Minotaurem jen zbaběle utíká ze série bludišť s tím, že by měl vždy najít plánek a klíč.
73

Escape From Minos

Platforma: Freeware
Výrobce: Rafa Vico

  • tématika řeckých bájí
  • různý design bludišť

Stáhnout

Escape From Minos

Escape From MinosZnáte pověst o Minotaurovi? Ta je součástí Starých řeckých bájí a pověstí, přičemž její obsah je částečně přejat také v této hře. Pokud jste pověst neměli doposud možnost číst, pak vězte že vypovídá o obávaném Minotaurovi, který je uzavřen v bludišti. Vzhledem k jeho krvelačným sklonům je cílem každého sprovodit ho ze světa, což ale není tak snadné a bojovník za bojovníkem již ve snaze tento úkol dokončit padli mrtví. Do posledního souboje se ale zapletla také Ariadna, která svou nití bojovníkovi pomohla zaznačit cestu zpět a jak to tak bývá nejen v pohádkách,i tato pověst si připsala šťastný konec.

Escape From Minos ale není naprostým přepsáním pověsti – autor se v ní spíše lehce inspiroval a vše upravil do populární podoby. To znamená, že místo záchrany Escape From Minosbojovníka z jednoho jediného bludiště budeme přímo manipulovat s tímto bojovníkem a procházet jedno bludiště za druhým – čím déle pak vydržíme na živu, tím lépe pro nás.

Aby se ale hra pověsti držela alespoň trochu, nesmí samozřejmě chybět Minotaurus zpracovaný do podoby dvounohého zvířete, které zmateně pobíhá po bludišti. Jeho chování je vesměs řízeno náhodou, díky čemuž je lehce nevypočítavé – na druhou stranu z toho ale plynou i výhody pro vás. Vzhledem k zapojení prvku náhody a sražení inteligence tvora kdesi na zem se nesetkáte s tím, že by vás snad zvíře pronásledovalo ve chvíli, kdy vás bude mít možnost někde v bludišti spatřit.

Escape From MinosCo se zpracování bludiště týče, k tomu je nutné uvést pouze slova chvály. Tvůrci totiž do projektu přidali neskutečné množství barevných variant a díky tomu bludiště vypadá pokaždé trochu jinak. Možná jen škoda, že díky izometrickému pohledu je občas chaotické ovládání a tak zatímco si myslíte, že šipka dopředu vás zavede do vedlejší uličky, posune vás po stisknutí trochu jiným směrem. A právě tato drobnost místy docela degraduje hratelnost – postupně ji lze ale trochu odbourat.

Pohyb v bludišti je realizován pomocí kurzorových kláves a nic víc vlastně ani nebudete potřebovat. Důležité je pohybovat se tak, abyste nepřišli do styku s Minotaurem. Pokud vás totiž někde obklíčí a následně se vás dotkne, dojde k okamžitému restartu. Jinak se budete pohybovat tak, abyste v případě potřeby sebrali mapu, ale především je cílem zlatý klíč, který otevře jediné dveře nacházející se na okraji bludiště.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

73 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...



V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.



Najdete na iDNES.cz