Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Essence Child - zapřemýšlejte si

  12:00aktualizováno  14. března 10:51
Po dlouhé době skutečně zajímavý, propracovaný a obrovskou kopu levelů nabízející logický rychlík. Jste-li milovníkem dobrých logických her, pak byste neměli Essence Child za žádných okolností minout.
70

Essence Child

Platforma: Freeware
Výrobce: Living Energy Productions

Stáhnout

Essence ChildLogické hry jsou mnohými bezmezně milovaný žánr, který umně kombinuje prvky arkády obohacené o nutnost zapojit do řešení také šedou kůru mozkovou. A právě takový je rovněž projekt zvaný Essence Child, v němž se skrývá překvapivě svěží a zábavná logická hříčka.

Základem je pořádná porce levelů, které jsou rozčleněny do několika prostředí, do nichž jsou zasazeny. Postupně se tak budete prohlodávat jednou mapou za druhou, přičemž na každé jsou v jednoduchých políčcích umístěny dané levely. Odemknut je ale pouze jeden. Přístup k dalšímu se vám otevře až po dohrání toho předešlého, čímž si odblokujete cestu.

Hlavní roli zde sehrají tři různobarevné kuličky – jedna zelená, druhá červená a třetí modrá. Vaším úkolem pak bude dostat každou z nich do jamky příslušné barvy, což zejména v úvodních tutoriálových levelech vypadá velice snadně. S přibývajícím dokončenými mapami však bude podstatně přituhovat a vám přibývat více a více předmětů, které je pro dokončení nutno obejít či prostě jinak překonat. Essence Child

Takovýchto věcí je hned několik a budou vám postupně představovány v již zmíněném úvodním tutoriálu. Bude se jednat kupříkladu o zdi, které jsou zabarvené do určité barvy, tudíž je možno je překročit pouze s příslušnou kuličkou. Dalším logickým prvkem jsou spínače, taktéž laděné do nějakého odstínu, jejichž sešlápnutím se vám na čas uvolní všechny stěny dané barvy. Setkávat se pochopitelně budete také s posuvnými pásy, šinoucími konstantní rychlostí předepsaným směrem. Na ty je možno nasednout, ovšem dříve než to učiníte, doporučuji prohlédnout si jejich trasu. NeníEssence Child z nich totiž úniku a mohly by vás také dovézt na místa, kde byste se rozhodně ocitnout nechtěli.

V praxi tedy probíhají jednotlivé levely prakticky stále stejně. Ze začátku je vyžadováno bedlivé prozkoumání všech prvků a následné co možná nejjednodušší osvobození míčků z těžko dosažitelných míst. Poté vám již nic nebrání tomu posbírat díky vlastnictví všech barviček klíčky, jimiž lze otevřít pečlivě uzamknuté brány, které zpravidla vedou k vytouženému barevnému cíli. Jak prosté, jak jednoduché, jak neskonale zábavné.

Stydět se hra nemusí ani za své zpracování, které se sice neřadí k nejdetailnější špičce současnosti, nabídne však příjemné a především účelné prostředí, v němž se snadno zorientujete. To spolu s vydařenou zvukovou kulisou dotváří velice podařený dojem, který spolu se slušnou řádkou zapeklitých levelů nelze ocenit jinak než zcela zaslouženou sedmičkou.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz