Evakuace - lidé přece musí žít!

  12:00aktualizováno  29. března 2003 11:21
Hra Evakuace čerpá z katastrofy, která v minulých týdnech postihla Českou republiku. Z povodněmi ohroženého domu musíte evakuovat co nejvíce osob, které by jinak neměly naději na záchranu. Hra je českého původu, ovšem její autor se za své jméno nejspíše stydí - nikde je raději neuvedl.

Evakuace

Platforma: Freeware
Výrobce: AUtor není známý

Stáhnout

Evakuace

Jednoduchých freewarovek reagujících na aktuální situaci doma a ve světě jsme zde, na Plných hrách, měli už několik. Ať už se jednalo o hry jako Hlídej si svého Kajínka, AntiMMF - zastřel si svého finančníka případně Matiční ulice - zastřel si svého cigána, vždy to byly tituly mírně kontroverzní a vzbuzující u některých lidí odpor. To už bohužel k této sféře patří a tak se i nad dnešní hrou nazvanou Evakuace musíme poněkud nadvznést a nebrat ji tak vážně. Jen tak nás hra bude bavit a ne odpuzovat!

A jak jsem výše naznačil, hra má s uvedenými tituly hodně společného. Jedním ze společných jmenovatelů je země, odkud pocházejí jednotliví autoři. Myslím, že bez výjimek jde o Čechy. Horší už je to se samostatnou identifikací jednotlivých autorů - ti jsou až na výjimky skryti za nejrůznějšími přezdívkami a falešnými jmény. Za svůj výtvor se nejspíše stydí.

Evakuace

Ale abych se konečně dostal ke hře samotné, nebudu dále zdržovat a začnu hned naostro. Hra si nepřímo "utahuje" z ničivých povodní, které se nedávno prohnaly Českou republikou a okolními státy. Cílem hráče, tedy Vás, je zachránit z povodněmi ohroženého domu všechny obyvatele. Více se po vás v tomto případě nežádá a tak je možno předem říci, že hra má náročnost "nula nula nic".

Samotné zachraňování probíhá jednoduše - na obrazovce se objevují v jednoduše vyobrazeném domě postavičky, které je nutné evakuovat. To provedete tak, že na okno, kde se právě nějaká osoba nachází, kliknete. Tím je úkol splněn a nezbývá než čekat, než se zobrazí další osoba. Z počátku je rychlost obnovování osob malá, ale jak ubíhá čas, vše se zrychluje. Zmínit musím i to, že hra je časově omezena a sice na padesát vteřin. Abych však byl přesný, je zde možnost časový limit prodloužit. V případě, že se vám záchrana osoby povede ihned nebo krátce po zobrazení, získáte nejen nějaké ty body do výsledného skóre, ale také k časovému limitu nějaké ty vteřinky navíc. Dá se tak říci, že hra může trvat nekonečně dlouho - v případě, že taktiku zvládnete a zachráníte všechny včas.

Evakuace

V průběhu a na začátku hry se dokonce objeví i nějaké ty zvuky. Nic kvalitního to ovšem není, poprvé jde o evakuační signál, podruhé si poslechneme klasickou midi melodii. Co se týče grafického zpracování, ani to není na nikterak vysoké úrovni. Grafika je více než jednoduchá a vyobrazení objektů je velmi prosté. Škoda, stačilo přitom tak málo.

Stejně jako technické zpracování, i celkové hodnocení musím bohužel označit stupněm podprůměrným. Hra si sice vzala a zpracovala aktuální problém republiky po svém, ovšem výsledek nic moc. Možná pouze do sbírky k ostatním hrám.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Horor Northbury Grove je osmdesátková vyvražďovačka pro silné žaludky

Northbury Grove

Osmdesátky neskončili. Alespoň v hlavě šíleného vraha, který na vás v tomto hektickém hororu uspořádá lov právě v...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže
Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je dávno pryč. Nahradila ho celá řada inovativních nástupců, které se liší způsobem i přesností měření, ale také cenou. Žádná domácnost, především pak s malými dětmi, by bez teploměru zůstat neměla.

Najdete na iDNES.cz