Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Every Extend - kamikaze nemají lehký život

  12:00aktualizováno  5:15
Akcí nabitá střílečka z Japonska, kde se to hemží řetězovými explozemi a poletujícími úlomky. Vaším úkolem je správně načasovat exploze a vyhazovat do vzduchu sestavy kostek. Poté rychle sesbíráte vhodné bonusy a podniknete další sebevražedný útok.
70

Every Extend

Platforma: Freeware
Výrobce: Omega

Stáhnout

Every ExtendNezávislé hry mají oproti komerčním jednu velkou výhodu. Autoři se nemusí věnovat délce hry a mohou si dovolit vytvořit jednolevelovou záležitost, do které vměstnají co nejvíce originality a dílko náležitě vyšperkují. Přesně taková je akční japonská střílečka Every Extend. Samotná hra se sestává z jednoho levelu, jehož délka závisí na vaší šikovnosti, ale většinou nezabere více než několik minut. Poté se setkáte s hlavním bossem a s vystaveným účtem se dostavíte k pokladně. Ovšem pozor. Sečtením bodů to nekončí a do hraní se pustíte znovu. A pak znovu a znovu, až se dostaví klasický syndrom závislosti, kdy se neodtrhnete, dokud alespoň trochu nevylepšíte svůj předchozí rekord.

Every ExtendPo herní ploše se prohání letky kostiček tvořené dvěmi bílými a jednou barevnou. Vy ovládáte hvězdičku, která umí jedinou věc: odpálit se ve stylu kamikaze. Protože i ostatní kostky jsou výbušné, dochází postupně k řetězovým reakcím a z barevných kostek vypadávají bonusy. Červené jsou nejdůležitější: přidávají ostatním kostkám rychlost, takže se jich nahromadí najednou na obrazovce víc a jejich zničením získáte také víc bodů. Zelené vám přidají body a je dobré jich sebrat několik za sebou, protože se skóre násobí. Vše se točí kolem bodů a po zničení hlavního bosse se na ně přepočítá i délka největšího zničeného řetězce, zbývající čas i počet bomb.

Princip hry je tedy jednoduchý jako facka, ale těchto několik esencí lze různě kombinovat a každá drobnost ve finále rozhoduje. Svou roli hraje správné načasované odpálení, ale i směr, protože bonusy se vzdalují opačným směrem a mohou vám utéct za okraj. Every Extend má i druhý mód, který se od základního liší výbušnými kostkami a také základní kostky po výbuchu zanechávají zraňující paprsek. Hezkým zpestřením je možnost přehrávání nejúspěšnějších her. Every Extend Jejich sledováním se můžete i lecčemus přiučit. Postupně budete pronikat do hry a získávat lepší a lepší skóre a věřte, že ti nejlepší dosahují i počtu 3 milionů bodů, což se vám bude na počátku jevit zhola nereálné.

Grafika v Every Extend je založena na skvělém particle systému. Není se také čemu divit, když je zde jeden výbuch za druhým a o úlomky není nouze. Povedená je i hudba a doprovodné hlášky, takže ani technické zpracování vás od hraní nemůže odradit. Pokud jste již dlouhou dobu nehráli střílečku, která by vás přikovala k židli a vy jí přizpůsobili i biologické pochody těla, je dnešní hra jedním z kandidátů. A pokud se přeci jenom odtrhnete, nezapomeňte se do diskuse pochlubit se svým skóre.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

39 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz