Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Every Extend - kamikaze nemají lehký život

  12:00aktualizováno  5:15
Akcí nabitá střílečka z Japonska, kde se to hemží řetězovými explozemi a poletujícími úlomky. Vaším úkolem je správně načasovat exploze a vyhazovat do vzduchu sestavy kostek. Poté rychle sesbíráte vhodné bonusy a podniknete další sebevražedný útok.
70

Every Extend

Platforma: Freeware
Výrobce: Omega

Stáhnout

Every ExtendNezávislé hry mají oproti komerčním jednu velkou výhodu. Autoři se nemusí věnovat délce hry a mohou si dovolit vytvořit jednolevelovou záležitost, do které vměstnají co nejvíce originality a dílko náležitě vyšperkují. Přesně taková je akční japonská střílečka Every Extend. Samotná hra se sestává z jednoho levelu, jehož délka závisí na vaší šikovnosti, ale většinou nezabere více než několik minut. Poté se setkáte s hlavním bossem a s vystaveným účtem se dostavíte k pokladně. Ovšem pozor. Sečtením bodů to nekončí a do hraní se pustíte znovu. A pak znovu a znovu, až se dostaví klasický syndrom závislosti, kdy se neodtrhnete, dokud alespoň trochu nevylepšíte svůj předchozí rekord.

Every ExtendPo herní ploše se prohání letky kostiček tvořené dvěmi bílými a jednou barevnou. Vy ovládáte hvězdičku, která umí jedinou věc: odpálit se ve stylu kamikaze. Protože i ostatní kostky jsou výbušné, dochází postupně k řetězovým reakcím a z barevných kostek vypadávají bonusy. Červené jsou nejdůležitější: přidávají ostatním kostkám rychlost, takže se jich nahromadí najednou na obrazovce víc a jejich zničením získáte také víc bodů. Zelené vám přidají body a je dobré jich sebrat několik za sebou, protože se skóre násobí. Vše se točí kolem bodů a po zničení hlavního bosse se na ně přepočítá i délka největšího zničeného řetězce, zbývající čas i počet bomb.

Princip hry je tedy jednoduchý jako facka, ale těchto několik esencí lze různě kombinovat a každá drobnost ve finále rozhoduje. Svou roli hraje správné načasované odpálení, ale i směr, protože bonusy se vzdalují opačným směrem a mohou vám utéct za okraj. Every Extend má i druhý mód, který se od základního liší výbušnými kostkami a také základní kostky po výbuchu zanechávají zraňující paprsek. Hezkým zpestřením je možnost přehrávání nejúspěšnějších her. Every Extend Jejich sledováním se můžete i lecčemus přiučit. Postupně budete pronikat do hry a získávat lepší a lepší skóre a věřte, že ti nejlepší dosahují i počtu 3 milionů bodů, což se vám bude na počátku jevit zhola nereálné.

Grafika v Every Extend je založena na skvělém particle systému. Není se také čemu divit, když je zde jeden výbuch za druhým a o úlomky není nouze. Povedená je i hudba a doprovodné hlášky, takže ani technické zpracování vás od hraní nemůže odradit. Pokud jste již dlouhou dobu nehráli střílečku, která by vás přikovala k židli a vy jí přizpůsobili i biologické pochody těla, je dnešní hra jedním z kandidátů. A pokud se přeci jenom odtrhnete, nezapomeňte se do diskuse pochlubit se svým skóre.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

39 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz