Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Exception – bez výjimky

aktualizováno 
Nekrvavý japonský masomlejn sice přichází se salvou těžkotonážních výbuchů, ale zároveň připomíná, že jednostranná sázka na efekty se nemusí vyplatit.
50

Exception

Platforma: Freeware
Výrobce: i-saint

  • Grafika
  • Destrukce
  • Minimum variability
  • Absence děje

Stáhnout

exception_02

exception_01Jak říkal Andrej Anastasov: Japonci jsou zvláštní lidé. Právě z jejich pracovitých rukou vzešel i Exception, variace na tradiční vesmírnou střílečku raptorovského ladění. Nešlo by ale o japonskou hru, kdyby nekladla důraz nepříliš pochopitelný herní prvek – v jednom kuse detonující prostředí. Při vší sázce na bytelný engine schopný vykreslovat stovky polygonů najednou ale naši přátelé od Žlutého moře poněkud zapomněli, že dobrou hru automaticky nedělá jenom grafika plná explozí.

První okamžiky v Exception mohou ještě patřit do příjemné poloviny videoherních zážitků. Na hráčův letoun začnou nalétávat nepřátelské lodě a velké kostky, které se po zničení rozpadnou do shluku menších kostiček. V základním módu střelby pálíte koncentrovaný paprsek, v sekundárním počítač zaměří jednotlivé cíle a hráčův stroj vyprskne salvu řízených střel. To je de facto celý obsah hry.

exception_02Exception nemá nikterak revoluční engine a grafiku, přesto dovede neskrývanou a přímočarou destrukcí za čas potěšit. Je zkrátka radost se nějaký čas pohybovat mezi krychličkami a bezhlavě je ničit. Po několika dalších minutách se ale akce začne zajídat, a jak utíkají další a další sekundy, do recenzentovy hlavy se počne vkrádat otázka, jak mohl Exception na konkurenčním webu od hráčů získat hodnocení 97%...

Někdo by mohl namítat, že nedávno jsem tu sám obhajoval primitivní hru pro její dechberoucí grafiku. Pominu-li fakt, že Exception žádné dechberoucí scenérie nenabízí, chybí ji především změna prostředí. Na rozdíl od onoho Orbital Destruction, ve kterém také hrála prim v jádru primitivní a po většinu času i statická grafika, byste ale v Exception marně čekali na větší změnu výhledu.

exception_03Stačilo přidat pár textur, tuctovou story o rozvedeném vesmírném pilotovi bojujícím proti Borgům a zalít to omáčkou rozdílných misí, a Exception by se vznášela o pár procentuálních tuctů výše. Takhle jde jenom o sotva stravitelnou arkádu se zajímavým vizuálem. Nezbývá než doufat, že si pán i-saint vezme příklad z Daniela Remara a k Exception dotvoří více obsahu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

32 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Témata: Loď

Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz