Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Exkluzivní první dojmy: Kingdom Defender

  12:00aktualizováno  2:00
Princeznička v růžových šatech volá po vaší ochraně. Je proto třeba v rychlosti nainstalovat různobarevná děla a dát se do boje s armádou robotů! Vyzkoušeli jsme poskytnutou betu a nabízíme vám z ní naše první dojmy.

Kingdom DefenderSpolečné týmové dovolené se na freeware scéně stávají čím dál tím větším boomem. Ostatně nápad to není špatný – proč s lidmi, s nimiž pracujete dnes a denně a zpravidla se vídáte jen na internetu, nestrávit kus volna také v letních měsících? Podobné akce jsou podporovány i samotnými hráči. Nejednou na nich totiž vznikl zajímavý projekt. Tentokrát ale není řeč o Flip-Flap týmu Fiolasoft, nýbrž o projektu Kingdom Defender. Ten vzniká spojením dvou týmů - Darkmoon soft a Proces a výsledek prozatím vypadá opravdu zajímavě. To můžeme potvrdit z vlastní zkušenosti, neboť jsme měli možnost vyzkoušet exkluzivní betu, z níž pochází následující dojmy.

Co se již znáKingdom Defendermých faktů týče, Kingdom Defender je hrou obrannou. Ochraňovat budete muset sympatickou princezničku v růžových šatech, jež se nachází za horou obrovských děl. Ty zde ale nejsou od začátku, v každém z levelů je budete muset vybudovat a to s uvážením vlastních taktických úmyslů. Jako se dalo očekávat, každé dělo má svou poředem danou cenu, proto vše nepůjde tak hladce a rozhodně nebude možné nakoupit celý arzenál a následně jen pohodlně likvidovat. Na takový komfort si budete muset nejprve vydělat.

Výběr zbraní je šikovně umístěn na panelu pod obrazovkou, kde se celá jatka odehrávají. Jednoduchým klikem na vybrané dělo jej zakoupíte a ono se automaticky snese na připravenou věž. Okamžitě po dosednutí pak začíná fungovat. Na něj můžete klást další a další děla, nejste omezeni prakticky ničím, snad akorát základními rysy samotné věže. Tu ale můžete upgradovat, ovšem také za určitý obnos. Upgradovat pak lze i jednotlivá děla, přičemž vše je  zaznačeno viditelně a přehledně, proto by nemělo dojít k žádnému prvotnímu zmatení.

Pár pochvalných slov je nutno pronést také na adresu vašich protivníků. Takto bizKingdom Defenderardní kreace na jednom místě jen tak neuvidíte – roboti, skákající mechanické potvory, jezdící šelmy s bombou na zádech a mnoho dalších. S variabilitou si autoři poměrně vyhráli a připočteme-li k tomu skvělou komiksovou grafiku, myslím že můžete mít jasno. Výrazné rozdíly se promítly i do vyzbrojení děl, kde se nacházejí jak zbraně na klasické projektily, kulomety či raketomety tak i méně typické kousky ve stylu zamrazovače. Poměrně jasné barvy a vše říkající ikonky vám navíc i bez popisů prozradí, co od právě kupovaného děla očekávat.

Doposud jsme neměli možnost vyzkoušet kompletně celou kampaň a celá řada dalších věcí byla v betě nedokonalá. Do vydání ovšem ještě nějaký ten čas zbývá, takže mají autoři příležitost vše napravit.

Kingdom DefenderCo nabídne plná verze?
Příběh: O tom se prozatím mnoho neví. Jisté je jen to, že ústřední roli sehraje princezna, jež je vidět na obrázcích. Pravděpodobně bude její království zasaženo invazí robotů. Vše by měly zpestřit vtipné hlášky a pokud se zadaří, tak i jedna další postava.
Mise: V betaverzi jsme měli možnost vyzkoušet misi pouze jedinou. V plné verzi jich ale bude podstatně více, mohou se pochlubit narůstající obtížností (těžší nepřátelé, kteří vydrží více). Velkým problémem proto bude konečné balancování, úprava cen zbraní a celkové vyvážení obtížnosti. Doufejme že to ale vývoj příliš neopozdí.
Jednotky: Jednotky viděné na obrázcích kolem a tedy ty, co již byly v betaverzi obsaženy, nejsou kompletní soupiskou z plánované plné verze. Taktéž by se měly objevit jednotky letecké a to až dva typy. Třešničkou na dortu budou jakési Easter Eggy, tedy malá překvapení pro obzvláště pozorné hráče. Ale ty se samozřejmě dopředu neprozrazují :-).

Autor:


Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt mladíka vážícího 160 kilogramů mohou mít na svědomí videohry

Neurony

Letošní červen byl osudný pro třiadvacetiletého Francise Haydocka z britského Birminghamu. Mladík zemřel po náhlém...

Největší herní klaďas Mario týrá zvířata, tvrdí jejich ochránci

Mario

Do videoher se kriticky pustila už i Americká organizace na ochranu zvířat PETA. Terčem kritiky se stalo nošení...

Rozhovor s Danielem Viktorinem

Rozhovor - Daniel Viktorin

O chystaných projektech, prodejích shareware her na našem trhu i nové online hře jsme si povídali s naším bývalým...Najdete na iDNES.cz