Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

eXoFoRe - bez baterky to nepůjde

  12:00aktualizováno  9:03
Zcela zatemněné místnosti, přehrazené cesty a ještě navíc invaze mimozemských nepřátel, kteoru máte za úkol zničit. Tak tedy připravte svou baterku a vyrážíme do akce!
70

eXoFoRe

Platforma: Freeware
Výrobce: ACNero

Stáhnout

Crash BlockeXoFoRe je zajímavou Gamemaker hrou, která narozdíl od řady kolegů vytvořených v tomto programu přináší nejen výtečnou vizuální stránku ale především celou řadu novinek a zajímavých vlastností, kterými obohacuje jinak klasický 2D koncept. Možná trochu zamrzí nepřítomnost jakéhokoliv spojujícího příběhu, to ale vzhledem k na sobě nenavazujícím levelům není až takový problém. A ostatně propojit nekonečné množství levelů příběhem je úkol tak trochu nadlidský ;-).

Pokud se vám nekonečné množství zdá jako na freeware poměry nCrash Blockeuvěřitelné číslo, pak je třeba uvést vše na správnou míru. Samozřejmě, že jsem se nepřepsala, autor jen do své hříčky začlenil generátor levelů, což znamená že pokaždé kdy hru spustíte, pokaždé když v menu zvolíte možnost nová hra, vždy vás čeká trochu odlišný herní zážitek s jinak rozestaveným herním polem. Jedné co jej spojuje je grafické zpracování okolí stejně jako nepřátelé, jež jsou příslušníci mechanizované mimozemské rasy. Úkol je pak myslím jasný. Dostat se musíte z levého horního rohu, kde pokaždé začínáte, co nejdál to půjde. To se vám bude snažit překazit hned několik faktorů. Tou první je tma, kterou přerušuje jen vámi ovládaná baterka, jež není tradičně připnuta na těle hlavního hrdiny, nýbrž s ní můžete volně brázdit po herní ploše a prozkoumávat třeba i místa od vás notně vzdálená. Možnost sice pěkná, nebudete ji ale zase až tak často potřebovat. Jen v samotném okolí hráče se totiž neustále děje tolik věcí, že bude třeba neustále svítit do těchto míst.

Crash Block

Základní výbavou v eXoFoRe je slušný arzenál zbraní včetně dostatečného počtu zásobníků, přičemž mezi jednotlivými kousky můžete jednoduše přepínat pomocí numerických kláves. Najít mezi nimi lze jak jednoduchou pistol, tak i daleko zajímavější kulomet či rovnou raketomet s vysoce výbušnými projektily. Ty jsou obzvláště nebezpečné pokud je odpálíte v blízkosti stěny – nejednou se mi podařilo takto udolat celou skupinku alienů, s nimiž ale lehla popelem i moje postava.

Tak trochu problémem se ukázal pohyb po herní ploše. Náhodně generovaný level je sice supr nápad stejně jako zničitelné kostičky, které jsou zabudované do stěn. Problém ale je, pokud takovéto kousky zničíte a hlavnímu hrdinovi se za žádnou cenu nebude dařit projít mezi dvěma kousek od sebe položenými kostičkami, ačkoliv počividně poskytují mezeru pro průchod a navíc jiná cesta ven nevede. Naštěstí ale nejsou podobné situace až tak častými, i tak dokáží pořádně srazit jinak poměrně dobrý dojem ze hry.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

recenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.Najdete na iDNES.cz