Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fading Shades – stíny v duši

  0:34aktualizováno  0:34
Klasická adventura se zajímavým příběhem a hudbou.
50

Fading Shades

Platforma: Freeware
Výrobce: Blue & mr_lou

  • zajímavý příběh
  • hudba
  • celkově svižná adventura
  • nijak nevybočuje z řady jiných, velmi podobných her

Stáhnout

Fading Shades

Stíny života dopadají na každého, kdo jím prochází. Fading Shades je atmosférická adventurní jednohubka, která se od ostatních her tohoto typu příliš neliší, ale i tak představuje vhodnou alternativu pro horké večery tohoto léta. Krom přímočaré, ale zábavné hratelnosti si přemýšlivý hráč odnese i myšlenku.

Fading Shades
Fading Shades


Melancholických a jinak citově labilních příběhů jsme slyšeli již velmi mnoho. Ostatně, co by to bylo za dílo, kdyby jeho děj byl plný zcela obyčejných vztahů, lidí a pocitů, že? Hrdina Fading Shades se ocitá v podivném cihlovém koridoru, nevěda, jak se sem dostal. Teprve po čase si uvědomuje, že je ve svém vlastním snu, podvědomí, kde je uvězněn po svém neúspěšném pokusu o sebevraždu. Zde, v nitru své mysli, musí zanechat svůj hněv, který jej přivedl až k činu, který jej mohl stát život a přijmout cestu několika životních ctností a pozitiv. Pokud to nedokáže, zůstane v této sféře uvězněný navěky. Je na vás, abyste mu pomohli. Dostaňte jej domů.


Co se týče hratelnosti, ta je jak již bylo řečeno v úvodu bezproblémová. Pokud pomineme fakt, že vyžaduje od hráče, aby se přepnul do módu jakéhosi „adventurního“ přemýšlení, čili požaduje, aby hráč prozkoumával kdejakou škvíru na obrazovce, je skutečně po hratelnostní stránce Fading Shades svižná jako pochod socialistické mládeže.

Fading Shades
Fading Shades


Na druhou stranu ovšem hra nenabízí mnoho, co by nebylo již tisíckrát viděno a zahráno. Předpokládám ale, že i takové hry mají své místo pod sluncem. Zabaví, to je pravda, ale je dost možné, že za několik dnů si na ni ani nevzpomenete. Zmizí v čase, jako slzy v dešti, měl bych-li parafrázovat.

Fading Shades
Fading Shades


Fading Shades není originální, to je jisté. Není ani mnoho osobitá. Svou roli v potravním koloběhu, na jejímž konci čekají věčně hladoví hráči ale splní bez remcání. Nepřekvapí, ale těch několik málo (asi deset) minut jinak nudně lineárního a unylého času, které vám umožní překonat, vám bude dělat milou společnost. Už kvůli líbivé hudbě. To samo o sobě přece také není málo. Vidíte, vždycky se najde i ten nejhloupější důvod, pro zůstat naživu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz