Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Faerie Solitaire - karetní extáze

aktualizováno 
Perfektní karetní hra, které nechybí snad nic. Samozřejmostí je vynikající grafická stránka, jednoduchý koncept, který poskytuje výbornou a dlouhotrvající hratelnost, spousta doplňků a trojice herních levelů. Neváhejte ani minutu!
83

Faerie Solitaire

Platforma: Shareware
Výrobce: Subsoap

  • velmi kvalitní karetní hra
  • graficky povedené
  • nutno zaplatit

Stáhnout

Faerie Solitaire

Faerie SolitairePokud máte rádi Solitaire zakomponované v operačním systému Windows ale nebráníte se lehké změně pravidel, mohli byste si velmi snadno oblíbit sharewarovou hru Faire Solitaire. Jedná se o projekt placený, ve volné verzi je ale zdarma celá jedna hodina hraní, během které toho lze zvládnout projít opravdu hodně. Co se instalace týče, ta může být pro někoho trochu komplikovanější. Zde z plných her si stáhnete drobný soubor, který nainstaluje klienta serveru Big Fish Games a z toho se vám následně po instalaci automaticky spustí stahování Faerie Solitaire, což se samo nainstaluje a přímo z tohoto klienta ho následně pustíte. Vše je tedy velmi jednoduché, jen se nesmíte nechat zmást mezikrokem v podobě instalace klienta.

Jinak je Faerie Solitaire skvěle navrženou hrou, která se ze všech sil drží popisu casual herního žánru. Pochopit ji je otázkou několika málo minut a zábava vydrží na dlouhou dobu. Za to mohou i tři herní žánry, z nichž stěžejní je story. Bez hraní Faerie Solitairetohoto módu vám nebudou žádné další otevřené a teprve poté, co ukážete, že ve Faerie Solitaire něco umíte, dostane se k vám další herní obsah. To se týká především Challenge módu, kde se vzhledem k omezením možná za hodinu hraní ani nestihnete dostat. Plná verze naštěstí stojí rozumných 7 dolarů, což je v přepočtu pod 150 Kč. A to je za několikahodinový herní zážitek myslím únosná cena.

Pojďme si podrobněji popsat, oč vlastně ve Faerie Solitaire jde. Jedná se o karetní hru, kde budete mít za úkol tvořit postupky na sebe navazujících karet. Barvy zde nehrají žádnou roli a rozhoduje jen akční karta na spodní straně obrazovky. Tuto kartu budete obměňovat taháním z balíčku, přičemž po vypotřebování všech karet z balíčku hra končí neúspěchem, pokud se vám do té doby nepodařilo vyčistit všechny Faerie Solitaireostatní karty na obrazovce. Zbavovat se jich budete právě tak, že je budete pokládat na kartu akční a to podle přesně daných pravidel. Vše si nejlépe ukážeme na příkladě. Pokud bude akční karta šestka, můžete na ni kliknutím umístit sedmičku, ale také pětku. Pokud například zvolíte sedmičku, tato karta převezme místo karty akční a tak můžete dále pokračovat osmičkou nebo šestkou – vždy to jde na obě strany a to i v případě esa, na něž se hodí jak král, tak i dvojka.

Některé karty jsou zpočátku ukryté dostat se k nim musíte právě zbavováním se karet. V pozdějších fázích přichází i různé vychytávky jako je zarostlé karty nepoddajnými keři růže a nebo ohňové a zamrzlé karty, které je nutné nejprve aktivovat. Nových podnětů je stále dostatek a tak hra zůstává atraktivní i po delší době hraní. A to je právě to hlavní kouzlo Faerie Solitaire, u něhož si dokážu snadno představit, že mu kdekdo za onu hodinu zdarma zcela podlehne. Ostatně za vyzkoušení nic nedáte...

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

83 %

Hodnocení čtenářů

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 28 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Najdete na iDNES.cz