Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fairy Prince - za záchranu krásné víly

  12:00aktualizováno  6:36
Cesta k půvabné víle, jež se vám zjevila ve snu, by se dala zcela spodobnit s krásnou růženkou schovanou za hustě prorostlými rostlinnými překážkami. Jen ti nejšikovnější proniknou nástrahami a dostanou se až na konec.
80

Fairy Prince

Platforma: Freeware

Stáhnout

Fairy PrinceFairy Prince pro mě osobně byl jednou z nejslibněji vypadajících her již ukončené Letní Soutěže s Velkým Chytrákem. Slibný pixel art sliboval kvalitní a přitažlivý herní zážitek a zda tomu tak skutečně je se můžete nyní přesvědčit i vy samotní. Soutěž má totiž za sebou úspěšně všechna kola a nyní máte i vy příležitost vložit se do osudů soutěžící a hlasovat třeba právě pro Fairy prince přímo na stránkách hry.

Jedním z hlavních cílů autora bylo dosáhnout maximálně pohádkové atmosféry což vyzařuje nejen ze samotného názvu, ale i slibného příbFairy Princeěhu. Ten hlavního hrdiny staví do role zachránce, do něhož ho pasuje dřívější sen, v němž se mu na kratší dobu zjeví půvabná víla, očividně v ohrožení. Cesta k ní je ale trnitá a to doslova řečeno. Na vás tak čeká celkem čtyřicet levelů s narůstající obtížností plus jeden výukový, který vás povede celkem originálními principy. Ty staví na základe malých map o stále stejné velikosti čtverce. To je posázeno několika druhy objektů. První z nich jsou kamenné kvádry. Ty budou přímo potřeba pro zablokovávání speciálních tlačítek umístěných na zemi. Ty podle motivu na sobě umístěném můžeme rozdělit do dvou druhů. První jsou ty, které na sobě potřebují permanentní zátěž, čehož můžete dosáhnout jen a pouze přesFairy Princeunutím kamenného kvádru na jeho polohu. Druhé tlačítko takto náročné není a úplně postačí, když si k němu prokoušete cestu a jednou si na něj stoupnete. Zajištěním všech těchto tlačítek v daném levelu si otevíráte cestu dál a dál a to zpřístupňováním doposud zarostlých průchodů. (důležité je také třeba uvést, že vás neustále limituje počet kroků na daný level, který navyšujete jen posouváním beden). Tím se vám pochopitelně i otevírá cesta do nových oblastí daného levelu, kde je možno narazit i na speciální čtverečky, kde se nachází drobný žabák s připravenou záludnou otázkou. K dobru je hře třeba i přičíst střídání celkového charakteru aktuálně řešeného levelu, kdy se jeden se podobá spíše klasice jako je Sokoban, abyste se po jeho vyřešení zase dostali do trochu jinak pojaté mapy.

Co je třeba Fairy Prince jednoznačně vyčíst, to je celkem nedomyšlená přehlednost. I když se autor snažil ze všech sil jasně odlišit jednotlivé prvky od sebe, pro neznalého hráče je level stále nepříjemně nepřehledný a bude trvat poměrně dlouho, než se naučíte jednoznačně rozeznávat samotné prvky od sebe. Škoda, nebýt této „drobnosti“ mohlo být hodnocení alespoň o bod výše. Jinak totiž Fairy Prince téměř nic nechybím přičemž zajímavá hra nepřestává být ani v pokročilejších fázích.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

58 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 20 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz