Fairy Puzzle - barevní motýli

  12:00aktualizováno  12. července 8:20
Především pro křehkou část populace je vytvořena hra Fairy Puzzle. Nároky na logické přemýšlení jsou minimální a grafika doslova pohádková - ideální hra pro večerní odpočinek!
80

Fairy Puzzle

Platforma: Freeware
Výrobce: GameTop

Stáhnout

FlipzFairy Puzzle je hrou, která může na první pohled zaujmout jak příznivce logických her, tak i menší děti. Svůj podíl na tom nese úchvatné grafické zpracování, které je svou romantickou vlnou přizpůsobveno spíše křehkému dámskému publiku než mužské části populace.

V menu vás do děje uvede malá panáček s lehkými křídly připevněnými na zádech, který nás seznamuje se svým životním příběhem a zároveň žýádá o pomoc. Jeho cílem je postavit si vlastní příbytek, k tomu ale Flipzpotřebuje manu. No a tu logicky nemá a je jen na vás, abyste jí dostatek získali. Mana se bude získávat v levelech o logickém základu a poměrně jasném a dobře známém konceptu.

Po spuštění každé mise se před vámi objeví herní deska. Ty bývají různě velké a především také všelijak tvarované. Její jednotlivé části se skládají z pravidelných šestiúhelníků přilepených na sebe, občas s nějakou tou mezerou. To ale není až tak dúležité= jako fakt, že podkladová barva těchto objektů je dvojí. FlipzBuď jsou žluté a nebo modré. Modrá pak je barva many – na tyto šestiújhelníky je třeba se zaměřit především, neboť z nich právě dostanete onu magickou sílu. A jak, ptáte se? Jednoduchým vytvářením trojic. Na každé plástvi totiž sedí jeden motýl no a motýlů je hned několik druhů. Jedni jsou zbarveni do modra, jiní pro změnu dávají přednost barvě červené, oranžové či žluté. To vás ale příliš zajímat nemusí, důležité je pouze uplatnit pravidlo stejné ke stejnému, což je v tomto případě jednodušší než v jiných hrách a to právě díky šestiúhelníkovému tvaru. Úplně postačí, když vytvoříte skupinku o třech stejných prvcích, které se dotýkají alespoň jednou stranou navzájem. V takovém případě motýli z daných míst odletí, přičtou se vám body, přibude mana a přčiletí motýli noví. Takto pokračuje hra stále dokola až do chvíle, kdy je z celé herní plochy vysátá veškerá mana. Poté je k bodům přičtená energie (ta vás limituje v množství přesunů, které můžete na ploše udělat) a posunejete se dále do složitějších a rozsáhlejších levelů.

Fairy Puzzle je po technické stránce téměř bezchynou a dokonale roztomilou hrou – samozřejmě z pohledu ženského oka. Jak budou tenká motýlí křídla všemožných barev působit na oko hráče mužského, to si již budete muset vyzkoušet sami :-).

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 20 čtenářů

Nejčtenější

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Další z rubriky

V arkádové Hillbilly Apocalypse se farmář rozhodne zachránit svět

Hillbilly Apocalypse

Když se úroda povede a místo rajčat se vám po farmě potujují krvežíznivá tomatová monstra, je potřeba vzít do ruky...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Najdete na iDNES.cz