Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

FallOver - hrdina v podroušeném stavu

  0:02aktualizováno  0:02
Téměř dokonale připomínajíc trampoty jednoho opilce se tváří originální arkáda FallOver. Cílem bude nejen projít čadu arkádových levelů, ale také udržet balanc a přepadnout maximálně třikrát.
77

FallOver

Platforma: Freeware
Výrobce: Hempuli

  • 2D kreslená grafika
  • originální námět, skvělá hratelnost
  • dobře zpracovaná fyzika

Stáhnout
FallOverFallOver v některých místech skutečně vypadá jako špatně provedená arkáda. A ono přitom v mnohých chvílích opravdu platí, že to co se na první pohled zdá jako chyba je ve skutečnosti záměr autorů. To během prvních dvou misí pochopíte a poté již budete FallOver jen nadšeně hltat. Jde totiž o stylový počin a to hned z několika úhlů pohledu. Za prvé je to hlavní hrdina, který byl i navzdory tomu, že ho čeká poměrně špinavá a fyzicky náročná práce, oblečen do sympatického saka a kalhot. V tomto přestrojení se bude vydávat napříč celou řadou levelů a to navíc ve stavu, který by z reality asi nejvíce připomínal opilost.

Ale ne, nebojte se, hlavní hrdina FallOver dozajista opilý není, jen má jakési problémy s rovnováhou a jeho nohy se zdají být svázané k sobě, což ho samozřejmě v mnoha případech strhává dolů. V základu se ale jedná o klasickou arkádu. Ovládáte ji kurzorovými klávesami, ke kterým přidáte písmeno S a toFallOver řídí výskok. Za pomocí skoku se dostanete na většinu plošinek v okolí, které mnohdy stoupají nahoru nebo naopak přehrazují místo, které je na zemi poseto ostrými bodáky – zkrátka prostředí jako v jakékoliv jiné arkádě. Nechybí ani protivníci, kteří mi osobně připadali, jako by vás snad ani zranit nemohli, přesto je můžete klasicky výskokem na hlavu zabít. Zajímavější to začíná být až v misích pozdějších, kde fyziku hry využijete naplno tím, že se budete proplétat bedničkami, které se pod váhou vašeho těla bortí a padají na sebe, čímž vám mohou vytvořit i situaci, kdy jednoduše neprojdete k finální vlajce a tím se vlastně odsoudíte k nutnosti restartovat misi a zahrát si ji pěkně od začátku.

Teď se dostáváme k tomu hlavnímu čili fyzice, která ovlivňuje samotného hlavního FallOverhrdinu. Pokud totiž například vyskočíte tak, že hlavní hrdina kouskem těla zakopne o okraj plošinky, totálně rozhodíte jeho balanc a on se povalí na zem. To může nastat i po špatném dosednutí z výskoku na zem a díky spoustě dalšěích překážek, které se v levelu nachází právě proto, aby váš balanc trochu rozhodily. Naštěstí se můžete zvednout a to stisknutím klávesy A, udělat to ovšem můžete pouze třikrát. Pokud spadnete poté ještě jednou, již se zvednout nebudete moct a budete nuceni restartovat level. Jednotlivé mise jsou ale vesměs krátké takže to nedělá až takový problém. Rozkládají se na velikosti jedné obrazovky .

FallOver je nutno přiznat hned několik věcí. Za prvé je to stylová grafická stránka, což je vidět již z obrázků. Zapojení fyziky je dobře provedené a nápad s balancujícím hlavním hrdinou si budete jistě také pochvalovat. Občas se sice musíte připravit na drobnou chybu co se kolize s okolím týče, to ale lze vzhledem ke zbytku zdárně projektu prominout.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

77 %

Hodnocení čtenářů

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz