Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

FallOver - hrdina v podroušeném stavu

  0:02aktualizováno  0:02
Téměř dokonale připomínajíc trampoty jednoho opilce se tváří originální arkáda FallOver. Cílem bude nejen projít čadu arkádových levelů, ale také udržet balanc a přepadnout maximálně třikrát.
77

FallOver

Platforma: Freeware
Výrobce: Hempuli

  • 2D kreslená grafika
  • originální námět, skvělá hratelnost
  • dobře zpracovaná fyzika

Stáhnout
FallOverFallOver v některých místech skutečně vypadá jako špatně provedená arkáda. A ono přitom v mnohých chvílích opravdu platí, že to co se na první pohled zdá jako chyba je ve skutečnosti záměr autorů. To během prvních dvou misí pochopíte a poté již budete FallOver jen nadšeně hltat. Jde totiž o stylový počin a to hned z několika úhlů pohledu. Za prvé je to hlavní hrdina, který byl i navzdory tomu, že ho čeká poměrně špinavá a fyzicky náročná práce, oblečen do sympatického saka a kalhot. V tomto přestrojení se bude vydávat napříč celou řadou levelů a to navíc ve stavu, který by z reality asi nejvíce připomínal opilost.

Ale ne, nebojte se, hlavní hrdina FallOver dozajista opilý není, jen má jakési problémy s rovnováhou a jeho nohy se zdají být svázané k sobě, což ho samozřejmě v mnoha případech strhává dolů. V základu se ale jedná o klasickou arkádu. Ovládáte ji kurzorovými klávesami, ke kterým přidáte písmeno S a toFallOver řídí výskok. Za pomocí skoku se dostanete na většinu plošinek v okolí, které mnohdy stoupají nahoru nebo naopak přehrazují místo, které je na zemi poseto ostrými bodáky – zkrátka prostředí jako v jakékoliv jiné arkádě. Nechybí ani protivníci, kteří mi osobně připadali, jako by vás snad ani zranit nemohli, přesto je můžete klasicky výskokem na hlavu zabít. Zajímavější to začíná být až v misích pozdějších, kde fyziku hry využijete naplno tím, že se budete proplétat bedničkami, které se pod váhou vašeho těla bortí a padají na sebe, čímž vám mohou vytvořit i situaci, kdy jednoduše neprojdete k finální vlajce a tím se vlastně odsoudíte k nutnosti restartovat misi a zahrát si ji pěkně od začátku.

Teď se dostáváme k tomu hlavnímu čili fyzice, která ovlivňuje samotného hlavního FallOverhrdinu. Pokud totiž například vyskočíte tak, že hlavní hrdina kouskem těla zakopne o okraj plošinky, totálně rozhodíte jeho balanc a on se povalí na zem. To může nastat i po špatném dosednutí z výskoku na zem a díky spoustě dalšěích překážek, které se v levelu nachází právě proto, aby váš balanc trochu rozhodily. Naštěstí se můžete zvednout a to stisknutím klávesy A, udělat to ovšem můžete pouze třikrát. Pokud spadnete poté ještě jednou, již se zvednout nebudete moct a budete nuceni restartovat level. Jednotlivé mise jsou ale vesměs krátké takže to nedělá až takový problém. Rozkládají se na velikosti jedné obrazovky .

FallOver je nutno přiznat hned několik věcí. Za prvé je to stylová grafická stránka, což je vidět již z obrázků. Zapojení fyziky je dobře provedené a nápad s balancujícím hlavním hrdinou si budete jistě také pochvalovat. Občas se sice musíte připravit na drobnou chybu co se kolize s okolím týče, to ale lze vzhledem ke zbytku zdárně projektu prominout.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

77 %

Hodnocení čtenářů

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz